Otec prasátek (2006) (TV film)

Moc milý, krásný a správně zeměplošský film se skvělými herci a charizmatickým Smrťem...nikdy jsem nedoufal, že vznikne dobrá adaptace Prachetta. Je tady a tudíž musím dát prasečnicovou kouli=5*.

Hulk (2003)

Předesílám, že natočit film o velkém svítivě zeleném zuřivci a myslet to vážně mi připadá jako špatný nápad. V tomto směru budiž tvůrcům ke cti, že na Shreka jsem si vzpomněl až při asi tak třetím Hulkově vystoupení na scéně. K samotnému filmu; Ang Lee ukázal, že je velkým režisérem s neuvěřitelným množstvím nápadů. Natočil něco jako tři dobré filmy nacpané do jednoho. Bohužel to nezafungovalo a na celý film už se nikdy asi nepodívám, ze strachu z nudy.

Auta (2006)

U aut se nejvíce projevuje, že pixarovské filmy nemají postavy ani příběhy takové, aby člověka zničili smíchy. Je to určitě řemeslně skvělý animák, který uchvacuje pozornost každým druhým záběrem, ale originální příběh a dokonalé vtipy a lá Shrek(1) citelně chybí.

Vrtěti psem (1997)

nelíbí se mi, že jsem fandil intrikánům, kteří bezohledně manipulovali s veřejností, aby dosáhli cizího politického cíle. hroznej film.;)

Potomci lidí (2006)

Další úžasné Cuarónovo dílo. Předchozí HP a vězeň z Azkabanu bude mít vždy obrovský handicap, tedy že je to Harry Potter, ale jako film je to samostatné a výborné. Zde už nikdo hranice neklade a každý si může všimnout režisérovy extratřídy. Dokáže šokovat, zaujmout a nakopnout humorem černým jako noc. Scény z povstání jsou snad ještě působivější, než třeba Black Hawk Down, přestože postrádají rozměr skutečné události.

Matrix Revolutions (2003)

Nic jiného si v mých očích Matrix nezaslouží. Neříkám, že je to nějak dokonalé, ale bomba to je určitě.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Nakonec musím dát jen tři za ten totálně zmršený závěr. Ten, který měl spojit celý film, a ze zajímavé cesty do hlubin čarodějníkovy duše udělat smysluplný, epický příběh o znovuzrození Zla. Závěr na hřbitově je tak slabý, že by ho natočil působivěji i Edward Wood. Ralph Fiennes není v základu špatnou volbou, ale to co z něj udělali, je fakt absolutně neděsivé. Doufám, že trend omezování Rickmanovy geniality nebude pokračovat.

Válka světů (2005)

Během filmu se zážitek a požitek zmenšuje a zhoršuje. Úvod je opravdu bombastický, děsivý, poté jde o klasickou mezihru, která by nebyla slabinou v případě skvělého finále. To ale v mnoha ohledech selhává a nestačí. Steven ukázal své mistrovství v první půlhodince. EDIT 2021: po patnacti letech jsem si to dal znovu a neverim vlastnim ocim. Valka svetu vubec nezestarla, naopak vyzrala a i kdyz ma porad nektere slabsi momenty, ty dechberouci jasne dominuji. Naproste Spielbergovske klasiky jsou samozrejme jeste o dekadu dve starsi, ale tohle je spolecne s Minority report prace pana rezisera v zivotni forme.

Tři králové (1999)

Tři králové a po nich Mariňák. Dva hodně zajímavé filmy, které toho řeknou spoustu. Je to ale u obou daň za kvalitu ryzího filmového zážitku, který v mnoha místech kolísá.

Doba ledová (2002)

Žádný animák nekopíruje Shreka tak okatě jako Ice Age. Nemám ji rád.