Hvězdná brána: Návrat (2008)

Velmi podařené rozloučení se Stargate SG-1. Několik perfektních momentů (setkání amerických a ruských stíhaček v boji proti mimozemským kluzákům :-) i klasicé stargatovské motivy. Myslím, že fanoušci nemají důvod si film neužít, vždyť se ukáže i O'Neill a Hammond.

VALL-I (2008)

Moc hezký film. Možná až moc hezký. Doporučuju ho. Jenom mě moc nebavil.

Poselství Jana Palacha (2008) (TV film)

Přiznávám, hodnotím plně hlavně abych symbolicky zvýšil pravděpodobnost, že se v budoucnu podívá na dokument někdo další. Ale i nebýt toho, je to dokument velmi dobrý, který alespoň trochu přiblíží mnoho velmi závažných témat a pomůže je pochopit.

Speed Racer (2008)

Wachowští jsou géniové. Takže taky blázni. Asi neporadím, jestli je to dobrý nebo špatný film. Mě dostal. Jestli Vás ne, úplně to chápu.

Hancock (2008)

Parádní letní komedie, nenudil jsem se ani minutu. Stejně jako je třeba Drsnej Shaft manifestem toho, jak nejvíc cool dokáže být Samuel L. Jackson, je Hancock skvělou ukázkou toho, v čem je nejlepší Will Smith. Pokud jste to viděli s dabingem, tak to ke svému hodnocení snad radši napište, protože větší zlo, než dabovanej Will Smith neexistuje.

Pomáda (1978)

Hrůza. Většinu času mě štvalo se na ty lidi koukat. Ale těch pár fórků a hlavně skvělých písniček je nesmrtelných.

Volný pád (1993)

Ve filmu je spousta myšlenek, které mají potenciál dostat ho na špičkovou úroveň. Myslím ale, že mnohem lepší kousek bychom viděli, kdyby Schumacherovu filmařinu prohnal filtrem nějaký "rozumný režisér", který by ponechal geniální nápady a zredukoval ty přestřelené.

Úsvit mrtvých (2004)

Zombie dvakrát nemusim, horory vůbec nejsou mým oblíbeným žánrem, ale tohle byla opravdu Jízda. Od začátku do konce. A Ving Rhames je skvělý.

Kurýr 2 (2005)

Na jednu stranu jsem se docela pobavil, ale na druhou vidět ještě někdy něco podobného asi bych se zbláznil. Je to hodně moc mimo a nevím jestli to byl záměr, takže nemůžu jít výš.

Crash (2004)

Není důležité, že to, co se ve filmu odehrává, je nereálné. Jde o to co film dokonale sděluje. Ať se na něj podívá každý, kdo si myslí, že ví o světě víc, než ti druzí. Není to jen o rasismu. Je to hlavně o lidských křivdách, ve kterých si ukřivdění nesmí hledat smysl života a nesmí si v nich libovat. To jsem si mimo jiné z filmu vzal já. A pro každého vnímavého diváka je tu takových věcí více, každý si může vybrat, protože je film navíc strhující a zaujímavý.