Thelma a Louise (1991)

Jako je už u Ridleyho zvykem tento film je především hezký na pokoukání. Vývoj postav je opravdu skvěle zachycen. Ale dějovosti by přeci jen neškodilo trochu více.

Mission: Impossible (1996)

Viděl jsem tenhle film během svého dětství asi dvacetkrát, totálně jsem se jím nechal pohltit, doteď nevím, zda jsem odhalil všechny kličky v ději a už se to ani nedozvím, protože s věkem přichází i trochu nadhledu a film také zestárl. S trpělivostí jsem u této první mise došel až k pěti hvězdičkám.

Mission: Impossible II (2000)

Velká část těch tří hvězdiček patří úžasné Take A Look Around.

Mission: Impossible III (2006)

Vzhledem k tomu, jak rád mám jedničku, nemůžu dost dobře vyjít s tím, že Hunt se žení. Chci, aby byl stále stejný, aby ho nesvazoval osobní život, aby se mohl spolehnout vždy jen na sebe, aby mohl očekávat zrádce ze všech stran. Ale jinak se zde míra impossibility některých jeho kousků vyšplhala opravdu vysoko, a když k tomu přidám moji oblíbenou postavu - opět boží Marsellus Wallace aka Luther - který v třetím díle rozhodně nepřišel zkrátka, musím uznat, že tohle je Jízda jak sviň, se kterou se může měřit málo filmů poslední doby.

Requiem za sen (2000)

Film, který by se měl pouštět všem přibližně ve věku čtrnácti let. A možná znovu ve věku pětačtyřiceti. Se sloganem...make your choice.

Python (2000) (TV film)

Když jsem viděl to hádéčkové hádečkové stvoření, musel jsem příspěchat s jednou hvězdičkou. přeci jen- takhle mě v televizi pobaví máloco.

Batman začíná (2005)

Batman začíná a je hrozně mocnej. Když koukám na jednotlivé scény nenapadá mě nic, co bych zkritizoval a přesná vyváženost dějotvorných scén s těmi efektními mě nenechává na pochybách, že sleduji mistrovské dílo. Neříkám, že lepší, než Burtonovo...srovnávat je, je podobně nesmyslné, jako srovnávat The Prestige s Karlíkem. Vše podtrhuje herecké obsazení, které nemá chybu s tím konstatováním, že Nolan věděl, kolik dát ve finálním sestřihu prostoru jednotlivým postavám (samo, že mluvím o Katie-v téhle míře mi ale vůbec nevadila). Narozdíl od mnoha diváků, kteří si stěžují na absenci jednoho spojovacího, silného...momentu, já si jeden takový našel; ,,Scarecrow,Scarecrow"

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Závěrečná bitva je, alespoň na malé obrazovce, opravdu hustá a úžasně rozmáchlá. Bohužel ani jediný moment nedá zapomenout na všeprostupující samoúčelnost většiny v celém filmu, který v mnohých místech nevyužívá své možnosti. Celý ho beru jen jako lehounkou zábavu. Fajnovou, ale po předchozích dílech trochu nedostačující.

X-Men 2 (2003)

O kus chladnější, sebevědomější, mocnější a luxusnější, než jednička. X-meny jako takové extra nežeru, ale řemeslná stránka prvních dvou filmů je výstavní. Od Singera by se tu mohlo učit mnoho hollywoodských "borců".

Intacto (2001)

Námět a pár skvělých scén nestačí a ani ten žabácký obličej Maxe von Sydowa nedokáže být zajímavým po celou dobu, když do toho nic nepřidá. Určitě to není špatný film, ale nevím, co si z něho vzít. Téma je až příliš mystické a paralela s tím, jak vnímám skutečný život, je minimální. Ale možná někdo na štěstí až za hrob věří...