Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Pěkný rozjezd seriálu, který si získal srdce spousty lidí, navzdory objektivně kolísavým kvalitám. Nicméně, vzhledem k tomu, jak velkou diváckou základnu si našel, se objektivní kvality zdají být ne až tak důležitými ;-).

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Film, který je krásnou pětihvězdičkovou pohádkou bohužel jen někdy. Je protkán průměrnými momenty a bohužel ani těm špatným se nevyhnul. Začátek velmi velmi nadějný, až do chvíle, kdy děti vystoupí z vlaku jsem doufal v nejlepší. Bohužel poté se děj zpomalí a chvílemi až zavání nudou. V druhé polovině se vše opět zlepšuje, pár momentů ohromí, pár potěší a závěrečná bitva splňuje očekávání i když na Lotra(samozřejmě) bohužel ztrácí ve všech ohledech. 4*, protože žánr miluju.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Určitě jsem zaujatý, protože hudba k tomuto muzikálu je má hyperoblíbená, ale i tak si myslím, že zpracování nepostrádá nápad a je velmi dobré. Pěvecké obsazení výborné i když preferuji taktéž Bártu se Střihavkou.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994) odpad!

Koukal jsem na to půl hodiny a ani jednou jsem nepocítil potřebu pozdvihnout koutky, byť jen o 0,001mm. pardon že hodnotím něco, co jsem neměl nervy dokoukat.

Troja (2004)

Jedna hvězdička za souboj Achillea s Hectorem. Ten je tak geniální, že ho zřejmě museli natočit Petersenovi za zády. Jinak je to celé kravina, která mě jako milovníka předlohy víc než zklamala. Po druhém shlédnutí musím přidat přece jen druhý klad a tím je Odysseus Seana Beana. Jediná postava, která ve filmu splnila mé představy. Sean je jedním z nejuniversálnějších a nejkultivovanějších herců současného Hollywoodu. Bohužel jeden výkon nemůže stačit na pozdvihnutí celkové úrovně v případě, že se nejedná o postavu titulní. Petersen by měl točit jen pohádky, protože zde prostě nedokázal přenést z předlohy na plátno ani kapku emocí, o kterých je Ilias více, než o čemkoliv jiném.

Království nebeské (2005)

Já tento styl filmů opravdu můžu. Když ve filmu nějaký fanatik zařve "Vůle Boží", aby odůvodnil nějaké hrozivě nesmylné rozhodnutí a dav lidí mu na to skočí, běhá mi mráz po zádech, protože to je nadčasovější, než bychom si asi přáli. Co film v mých očích sráží je bohužel Orlando Bloom. Nejsem jeho zarytým odpůrcem, ale jeho proslov k obyvatelům Jeruzalému před závěrečnou bitvou je slabý. Příliš slabý. Když ho porovnám s podobně promlouvajícími Russellem Crowem v Gladiátorovi nebo Bernardem Hillem v LOTRovi, je až ubohý. Přesto 4* a poděkování režisérovi a hlavně ostatním hercům.

Sin City - město hříchu (2005)

Film bombastický i přes to, že vás neuvede do nějakého zvláštního transu. Prostě jen sledujete drsné příběhy s opravdovými hrdiny, kteří vědí, jak se v hříšném městě ohánět. A forma, ve které je film upečený, je nevídaná, ale perfektní. Herecké výkony akorát a Benicio Del Toro fantastický stejně jako celá scéna v autě. Kdo se u tohohle nudil je netrpělivý a neumí si užívat. Když od filmu nebudete očekávat světobornou zápletku, dostanete dobrou zábavu. Fair trade.