• Thriller

Město mrtvých (2006)

Tohle je asi nejlepší z nejhorších hororů, co tu jsou. Ve filmu je asi všechno špatně, co může být. Zombíci coby nakažení houmlesáci, to ne. Jejich atakování nebohých přeživších a chování obětí je k smíchu. Celkově jednání a chování všech protagonistů je na pěst... Asi bych mohl jmenovat mraky věcí, co se mi na filmu nelíbilo. Ale nejspíš jsem byl při sledování filmu v celkově dobrém rozpoložení, takže jsem dokoukal do konce a občas něco pozitivního problesklo. ** jsou hodně slabé, ale jsou i větší propadáky než toto.

Sam's Lake (2006)

Sam s přáteli vyrazí na relaxační pobyt na chatu u jezera. Na onom místě před lety řádil sériový vrah a ten se po letech vrací zpět. Pro mě výborná vyvražďovačka s nepředvídatelným dějem a skvělým závěrem. Jen trochu víc té krve mohlo kápnout.

Ďáblovo dítě (2008)

Studentka historie si potřebuje přivydělat ke studiu, tak přijme brigádku. U sympatických rodičů a jejich rozkošného synka proto vezme roli děvčete na hlídání. Už podle názvu filmu ovšem neproběhne hlídání chlapečka úplně hladce. Zásadní chybou je už zmíněný název filmu. Moment překvapení se nekoná. Na druhou stranu je výborná podívaná na pravé americké zabíjačky, které pán domu pořádá. Na háku ovšem nevisí macatí pašíci...

Skleněný dům (2001)

Téměř dokonalá americká rodinka je rozbourána tragickou autonehodou, při které zahynou oba rodiče šestnáctileté Ruby a jejího jedenáctiletého bratříčka. Dětí se poté ujmou velice hodní a milí bývalí sousedé a společně se odstěhují do velikého proskleného domu. Vše se zdá být pro sirotky v dané situaci jedinečné, nebýt velikého dědictví po zesnulých rodičích o které je v okolí dětí veliký zájem. Tenhle film v roce 2001 určitě měl veliký úspěch u milovníků napínavých thrillerů. Nicméně teď po letech, po všech těch podobných, tématicky stejných filmech, ať už horších či lepších, nemá takovou šťávu jako kdysi. Nicméně je to skvělý filmek k odpolední kávičce.

Primal (2010)

V australské divočině si partička přátel (mimochodem ten brejlatý debílek na pěst od začátku do konce) vyrazí prozkoumat místní nástěnné malby a jeskyně. No není nad to se po dlouhém vejletě vycachtat ve vodě plné pijavic a poté se v horečkách změnit v hladové zvíře. Zmutovaní humanoidi ovšem není to největší zlo, co v divočině přebývá. Jo, dobré to bylo. Krásná příroda, krvavé lázně, dlouhé špičaté zuby, skvělá hudba, akce, napětí... Moc se mi film líbil! Jen mi pořád leží v žaludku ten vocas brejlatej.

Černé Vánoce (2006)

Skupinka amerických natudých študentek čelí psychopatovi, vracejícímu se po letech domů,co chce prožít pohodové Vánoce s nazdobeným stromkem a výborným vánočním cukrovím... Mimochodem Billyho recept na vykrajované cukroví si musím poznamenat. Vyvražďovačka s celkem povedeným vrahounkem, dobrými vraždami, ale s naprosto tupým scénářem a ještě blbějšími hereckými výkony. Holky nejlépe hrály coby mrtvoly...

Ozvěny mrtvých (1999)

Normální otec od spořádané rodinky se jednou nechá na jednom mejdanu uvést do hypnotického stavu a od té doby mívá děsivé vize. Navíc jeho pětiletý synek konverzuje s imaginární kamarádkou, kterou jeho tatík začne ve svém domě také vídat. Za návštěvami tajemné slečny se skrývá děsivé tajemství. Výborná duchařinka se skvělým Kevinem Baconem v hlavní roli. Dostat se do jeho situace, asi by mi hráblo. Kevin zahrál Jakea obdařeného nezáviděníhodným darem naprosto bravurně a já s příjemným mrazením se i po letech příjemně bavil.

Insidious 2 (2013)

Skvělé pokračování skvělého hororu od skvělého režiséra. Byla prostě vymačkána druhá půlka ze šťavnatého pomeranče a já si ho vychutnal do posledního měsíčku. Nicméně jednu hvězdu dolů za momenty překvapení, které u mi malinko oproti jedničce chyběly. Celkově mě film v žádném případě nezklamal.

Riddick (2013)

Vin Diesel v pokračování své pouti po jiných světech. Protože je zrazen, uvízne na planetě plné zubatých a jedovatých potvor. Když se trochu zmátoří, najde opuštěnou loď lovců odměn a přiláká na sebe další lovce, aby jejich kosmické dopravní prostředky využil jako taxík a vrátil se konečně domů. Mně osobně se třetí Riddick líbil moc. Mám rád, když si zubaté potvory přidají do svého menu členy cvičených zabijáků. Je pravda, že od druhé půlky to byla vlastně maličko kopírka Černočerné tmy, ale u té jsem si také chrochtal, takže spokojenost.

Hlas smrti (2005)

Úspěšný architekt a jeho ještě úspěšnější manželka, slavná spisovatelka, si žijí spokojeným životem. Vše se pokazí jednoho krásného večera, kdy se mladá paní nevrátí domů a policie přinese smutnou zprávu, že je mrtvá. Nějaký ten měsíc poté architekt zaslechne zprávy ze záhrobí a zatouží se svou milovanou ještě spojit. Tohle je úplně skvělý film, který netlačí na pilu, nic do vás necpe pod tlakem. Žádné utrhané hnáty, střeva venku a já nevím co, ale vy se občas příjemně leknete v situacích, při kterých to ani za mák nečekáte. Jo, měl jsem z toho filmu dobrej pocit. V hlavní roli pro mě jediný pravý Batman Michael Keaton.