Skrytá identita (2006)

Volavka 80%, Skrytá identita 85% (nechutně přitažlivý Nicholson + opět surově přesvědčivý DiCaprio, tentokrát bez kamery a letadla, zato s tvrdou pěstí a notnou dávkou nasranosti). Damon tam nemá co dělat a Scorsese je Bůh (DiCaprio začíná šlapat na paty DeNirovi, že by druhý zuřící býk?)

Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá (2001)

Parádní satira se vším všudy, přehršle sentimentu, sladkostí a násilí v ultra "reálném" balení. Ujíždíte-li si na Vyvolených, a jim podobných, raději nekoukejte, stejně nepochopíte.

Apokalypsa (1979)

Dvě a půl hodiny se chystáte na plukovníka Kurtze, hážete machry, jakože o něm už víte všechno a nemůže vás nic překvapit a už byste tuhle proklatou misi měli za sebou a plukovníka pod drnem, ale když se pak konečně zjeví sám Kurtz ve své ďábelské podobě, tak si stejně naserete do gatí a říkáte si, že já se na tu džungli nevybod'. Vietnam na acidu.

Nelítostný souboj (1995)

Po letech jsem si dal druhé shlédnutí a během filmu mne mrazivě kousalo zjištění, že tohle je akční skvost, který si dám znova a znova a pak ještě jednou a až se ho jednou přejím a budu těsně před prasknutím, mrknu na to zas a stejně to nebude stačit. Protože tohle je, dámy a pánové, dokonalost sama.