To byl zítra flám 2 (2015)

Bohužel i zde se objevil neduh druhých dílů u komedií. A to tvorba příběhu, který většinou za moc nestojí a nikoho nezajímá, na úkor vtipných vtipů/dialogů/scén. Jinak pojetí budoucnosti docela odpovídá včetně televizní zábavy, která jde ke sračkám stále víc. Jinak ve filmu jsou narážky na další "cestovatelské" filmy a hlavní logiku si bere z Návrat do budoucnosti. Hodnocení: 36/100.

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Johna pravidelně sleduju na VČ a je fakt skvělý. Ve svém pořadu glosuje co se mu zrovna v USA nelíbí a že toho není zrovna málo. Ať už se jedná o politiku, sport, ekonomiku či cokoliv jiného je to vždy velmi vtipné, podařené a bohužel i pravdivé, takže za mě jedině 5*. Hodnocení: 100/100.

Batman vs. Robin (2015)

Další Batmanovský animák, ve kterém řeší problémy se synkem a taky Soví tribunál, čtenáři komiksů jistě ví o co jde. Tento film se náramně povedl spojení problému se synkem, který neví co chce a zakomponování Sovího tribunálu jako alternativy k Batmanovské výchově a výcviku. Postupné rozkrývání příběhu a také zvraty. No prostě super, já byl nadmíru spokojen a řekl bych, že to je jeden s nejlepších animáku o Batmanovi. Hodnocení: 84/100.

Ex Machina (2014)

Komorní sci-fi odehrávající se v sídle majitelé gůglu ehm tedy Modré knihy, kde si hraje na boha a potřebuje testera. Caleb se testování ujme zkušeně, ale postupně zjistí, že vše asi není jak se zdá a tak kombinuje až překombinuje. A že jsem ten konec tak trochu čekal, je totiž jedno jestli má mozek z gelu nebo neuronů ženská se vždy chová jak ženská. Herecké výkony byly skvělé. Hodnocení: 82/100.

Paddington (2014)

Klasická pohádková komedie, kterých se poslední dobou točí dost. V téhle je hlavní postava speciální druh medvěda, který je inteligentní a mluví lidskou řečí. Příběh asi ani netřeba zmiňovat, stále stejná otřepaná klišé. Je zde pár vtipných situací a narážek na jiné filmy, ale o nic převratného se nejedná. Mohlo to dopadnout lépe, ale také hůř. Podle mě se jedná o průměr v tomto žánru, čili 3*. Hodnocení: 56/100.

Chappie (2015)

Hodně povedené sci-fi, které se za několik let může stát skutečností, jde jen o to jestli to úřady povolí. Chappie je takový novodobý číslo 5, ale o dost akčnější a ještě lidštější. Film je vydařený ve všech ohledech ať už jde o příběh, postavy, herce, hudbu a všechno dohromady funguje. Jestli zde byly nějaké nesrovnalosti či chyby tak jsem si jich nevšiml, jelikož mě film vtáhl a celou dobu bavil. Jackman jako záporak je skvělý. Hodnocení: 88/100.

Oslava v Ledovém království (2015)

Tak tomu říkám pojmout nározky ve velkém stylu. Doplněk k filmu Frozen, ale není to nic převratného, kdyby neexistoval nic by se nestalo. Hodnocení: 53/100.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

Příjemný fantasy film, který nemá originální příběh, ale aspoň nějaký uvěřitelný má. Jelikož má film omezený rozpočet, tak zde není přehršel efektů, ale i přes to to filmu na výsledném dojmu neubírá. Až na finálový boj je film natočen a sestříhán dobře, kostýmy taky v cajku. Herce (krom Sorba) a herečky jsem neznal, ale jejich výkony byly dobré a postavy uvěřitelné. Celkově jsem se těch 90 minut dobře bavil a určitě se mrknu i na druhý díl. Hodnocení: 57/100.

Zmizení (2013)

Klasický námět o zmizení člena rodiny v tomto případě dcery a kamarádky. Film má trošku pomalejší rozjezd, ale pak už jsem se nenudil a přemýšlel jak vše do sebe zapadá a kdo je vlastně únosce. Příběh je dobrý, postupně se vyjasňuje a také je plný zvratů, ale ten konec? Jako sice to ukončené je, ale čekal jsem vysvětlení a motiv a hlavně jako to dopadne s Wolverinem? I když to bylo lehce naznačeno, ale s jistotou to nelze tvrdit. Hodnocení: 78/100.

Stalag 17 (1953)

Velice pěkný film, který nabízí pohled do běžného života v německém zajateckém táboře. Jestli to tam tak reálně vypadalo to opravdu netuším, ale té části s nastrčeným "vězněm" bych klidně věřil. Zpracování je zde na jedničku a napínavé to je, jelikož dlouho nevíte kdo je opravdu ten zrádce. Herecké výkony taky super, obzvláště "kamarádský" budík Schulz. Hodnocení: 88/100.