Smrtihlav (1998)

Vcelku zajímavá sci-fi elaborace na téma lidství. Čím více akce tím více nudy a pohřbení tématu. Ale tak už to ve filmu bývá :/.

Akvabely (2007)

Po hordě shlédnutých Hollywoodských filmech je toto Francouzské drama velice příjemná změna. Sonda do dospívání a sexuálních pokušení tří patnáctiletých holek působí velice lidsky a nijak obscénně.

Monstrum (2008)

Cosi ničí New York a banda lidí pobíhá, snaží se zachránit a ještě to natáčí na ruční kameru. Zní to trochu hloupě, ale výsledek je výbornej.

27 šatů (2008)

Romantická komedie o holce co pořádá svatby pro ostatní a sama nic. No co si budeme povídat, tenhle žánr se z průměrnosti vyhrabe málokdy. Ale vcelku jsem se bavil a pro shlédnutí s drahou polovičkou :) je 27 Dresses dobrá volba.

Ďáblova dílna (2007)

Příjemné překvapení. Filmů z druhé světové jsem už viděl spoustu, tenhle je ale unikátní. Většina děje se odehrává v koncentráku, ale v naprosto oddělené části pro padělatele. Tím je děj od reality války částečně izolován a dosahuje úplně jiného pohledu. Autor předlohy se vyjádřil, že to je jen film a realita byla trochu jinde, ale že se mu líbí. Mě se film taky líbil a Oskara za zahraniční snímek mu přeju.

Václav (2007)

Nedotažené, kýčovité. Co víc říct...

Finishing the Game (2007)

Komedie, která se točí kolem konkurzu na dotočení nedokončeného filmu Bruceho Lee a hledá se jeho nástupce. Občas jsem se zasmál, ale celkově bída.

Apokalypsa (2006)

Celý film jsem balancoval mezi nadšením a naprostým nepochopením. K rozšifrování hodně hustého děje je zdá se třeba znalost komixu. Díky jeho pročtení konečné hodnocení u mě spíše kleslo. Každopádně i tak je film v mnohem nápaditý a některé scény jsou prostě "hustý" :).

Mechanik (2004)

Sugestivní schýza s brutálně vyhublým Christianem Bale.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Robert Redford natočil film o americe a válce s terorismem. Skládá se ze tří propojených dějových linií: rozhovor student-profesor, rozhovor novinářka-senátor a vojenská operace. Nevím co bylo cílem filmu, mě neřekl nic nového a docela nebavil.