Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV film)

Přestože Jiřinu Švorcovou nemusím a z textů písní Karla Trojana čiší nutné bezbožectví padesátých let, tak tahle televizní inscenace patří k mým srdečním záležitostem. A to pro Tylovu lásku k vlasti a národu, dobrý konec (ó jak zvláštní v dnešní době!), zpěvnost a melodičnost hudby, která mi zní v uších od dětských let, kdy jsem "Marjánku" v téhle úpravě poprvé viděl v divadle. Škoda, že je ke shlédnutí jen na youtube, na dvd by jí to více slušelo :-)

Joe kontra sopka (1990)

Minimálně dvě hvězdičky za hudbu George Deleruea, bez které by to byl propadák...

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Válečné filmy moc nemusím, hlavní hrdina vzhledem k požadované podobnosti s předlohou moc sympaticky nevyhlížel :-), tradiční americký patos nechyběl, nicméně pro obsah a výpověď o síle víry a vytrvalosti v dobrém za jakékoliv situace i o hrdinství a lásce až do krajnosti, nemohu dát méně. To by si ani pravý Desmond Doss ani Mel Gibson nezasloužili.

Letní příběh (1988)

Zbabělost a některá provinění s sebou neseme celý život, pokud odmítáme Toho, který by je odpustil... Mimochodem na uložto je český dabing z roku 1995, film sice v mizerné kvalitě, nicméně k zamyšlení podpořenému nádhernou hudbou George Delerua stačí.

V sedmnácti (2016)

Vykonstruované ke zdání "logiky" jednání či jeho domnělé ospravedlnitelnosti a tudíž nepravdivé i silně manipulující. Život přece není o chemii, ale o něčem úplně jiném... Ta jediná hvězda za uchvacující Pyreneje.

Marnie (1964)

Klasika, která nezklame.

Anthropoid (2016)

Až na tu českou angličtinu velmi dobré, neboť připomínka hrdinství, velikosti i morálních hodnot, pro které "vražda na tyranu není zločinem, nikdy nezaškodí.

Jason Bourne (2016)

Už je to dosti vyčpělé, monotóní a vzhledem k téměř 100% předvídatelnosti děje to někdy působí jako groteska... Bourne, zemři!