Crescendo I (2011)

Výborné a daleho účinnější než jiné formy.

Q (2008) (pořad) odpad!

No comment!

Příběh Marie (2014)

O moci slova, někdy vyřčeného, někdy znakového, někdy v hlubinách nitra ukrytého, někdy ve stromě nalezeného, někdy tvrdého, ale přesto chápavého a laskavého, vždy však láskou překypujícího. A také Slova, a to vůbec ne na posledním místě, pro nás vtěleného. Ani bych nevěřil, že takový film lze ve Francii roku 2014 natočit. Velká škoda, že hvězdiček nejde přidělit jednou tolik.

Místní hrdina (1983)

Nenápadný, ale zajímavý film o tom, co je vlastně v životě důležité...

Poirot řídí Orient expres (2010) (TV film)

Jako milovník Herucula i Agathy Christie oceňuji "třešničku na dortu", která završuje celou sérii i šarm hlavního představitele Davida Sucheta.

Vysoká zeď (1964)

Kvalitní Kachyňa jako vždy.

Z českých mlýnů (1941)

Klasika s excelentním Jindřichem Plachtou a Kocourkovskými učiteli. Klasika, která vždy potěší na srdci a dodá radosti ze života.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Dobré zakončení trilogie, mám Středozemi moc rád a PJ ji "umí". A pokud tam bylo něco, za co bych dal hvězdy jen čtyři, pak celkový dojem jistě napraví Extended edition... Inu, "kdyby si všichni cenili více domova, než zlata a bohatství, bylo by na světě veseleji". A já k Thorinovi dodávám: A také pokojněji.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Sudy potěšily, Smaug nezklamal, Shore zaujal novými motivy a extended edition doplnila některé mezery, Středozem vivat!

Mastičkář (1981)

Klasika se vším všudy, lehce předvídatelná, ale precizně udělaná a probouzející v člověku jen to dobré. A to je dobře.