Dánská dívka (2015)

Naivne som kedysi v požičovniach filmov hľadal názvy ako Fanny a Alexander, Starý dom uprostred Madridu, Prolomit vlny.... a podobne. No skrátka absolútne mimo vec. Ak by existovali požičovne dnes , tak k - tovaru - by sa tento film celkom hodil.

V mlze (2012)

Film pre tých , čo ešte aspoň trochu hľadajú umenie. Presvedčivé od A do Z. Kvalita aj bez Oscarových pandrlákov.

Vedlejší účinky (2013)

Ak chcete len zábavu máte ju mať. Ja si radšej dvakrát krát pozriem - Fanny a Alexander . Aspoň viem , že som podaromnici nezabíjal čas.

Hanna (2011)

Takovy nářez. No čo k tomu vôbec dodať. Každému čo jeho je.

Černá labuť (2010)

Porovnal by som to s nemeckou - Neviditeľnou - , oveľa menej filmovou . Presvedčivejšou ,originálnejšou, vnútorne pravdivejšou.

Iracionální muž (2015)

Iracionálny muž USA 2015 / Režia Woody Allen Možno Woody pri točení tohto filmu rozmýšľal nad niečím celkom iným. Niečim čo ho trápilo podstatne viac ako táto nenáročná záležitosť. Alebo si povedal - Kriste Pane , veď vidím všetko to krmivo čo sa im sype ..... A čo ja s tým ? Čo já to zmením ? Či som sa vám už nenarobil chytrých filmov aby ste zmúdreli. ? A veď ja nie som kôň čo to má všetko ťahať. Za fušerov, remeselníkov, mazaných kšeftárov, ktorí ich v jednom kuse pre vás pečú ako žemle. - A tak aj spravil. Ako to robia druhí - rovno k sáčkom pukancov . Chrum. chrum....chrum.. Ale celkom sa mu to teda nepodarilo. Prosto preto , že on keby aj úplne chcel niečo odflinkať, jeho inteligencia ho nepustí. Možno si pred týmto filmom dal pri zatĺkaní klinca do steny kladivom po ruke . Hádam tam dával obraz nejakej novej mladej frajerky. Má ju udretu. Lenže - Ruka Majstra bude ruka Majstra aj keby hneď v tejto chvíli bola až po loket v sadre strčená.

Kodaň (2014)

Tam fakt nezaznela jediná ľudská prirodzená veta , pach, človečina , emóci, pravda, smútok ....... Umelosť, umelosť ... Pripomínalo mi to naprogramované figúrky hovoriace a konajúce na baterky. Toľko opakujúcich sa nezmyslov vyrábaných dnes remeselníkmi pre tých čo sa im nechce zamak rozmýšľať.

Little Boy (2015)

Ah jaj. Americkým filmom sa jednoducho začínam vyhýbať. Opakované šablóny zábavy.

Gangster Ka (2015)

Od čias Michálkovho Je třeba zabít Sekala - už iba stále dole kopcom .

David a Lisa (1998) (TV film)

Prosto zábava. Pukance, gumových medvedíkov a oddychovať po práci.