Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Ucházející zakončení, i když dějově se tu příliš rozlišuje mezi těmi zlými a těmi hodnými (a těmi, co se napraví). Bojové lahůdky tu předvádí spíše mladší herci, ale je se na co koukat.

Rocketman (2019)

Možná je to tím, že mě jeho písničky nijak moc neberou, ale přišlo mi, že celý tak nějak stagnuje, nikam se nevyvíjí, vše o jeho životě se člověk doví v první třetině a pak se stále ukazuje totéž dokola.

Terminátor: Temný osud (2019)

Zkopírovaný druhý díl bez žádného nápadu a bez přemýšlení nad dějem. Co fungovalo v devadesátých letech, musí fungovat i teď. Že se ale tenkrát jednalo o převratný film v několika směrech, zatímco teď jde o "běžnou věc" už nikoho nezajímá. Hlavní hrdinové jsou navíc poměrně nesympatičtí a Arnold jako starý T-800, místo aby byl kick-ass, tak se snaží "získat duši". Výsledek poměrně žalostný.

Okja (2017)

Další ulítlost od tvůrce Ledové archy. Obdobný vizuál, obdobně ulítlé a stejně zábavné.

Zaklínač (2019) (seriál)

Seriál má smysl jen pro fanoušky zaklínače - kdo knihy nečetl, bude se v ději naprosto ztrácet a těžko pochopí, která postava je důležitá a která nikoliv. Fandové naopak ocení, že ve spoustě povídek jsou občas i drobné věci převzaty poměrně přesně. Na druhou stranu některé zásadní věci jsou vypuštěny, občas dost nepochopitelně (nebyly by zdlouhavé ani drahé, ale bez nich přijde povídka o smyl). Celkově však pro fanoušky poměrně pozitivní vyznění. Je však na tom vidět, že do seriálu nebylo vráženo přehršel peněz - triky nejsou na úrovni dnešních velkofilmů. Každá epizoda má základ v jedné povídce: e01 - Menší zlo e02 - Konec světa e03 - Zaklínač (Striga) e04 - Otázka ceny e05 - Poslední přání e06 - Hranice možností e07 - není podle povídky e08 - Něco více

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pokud člověk zná dobře jednu konkrétní událost a k tomu velmi dobře velké množství různých starých filmů, může to být pro něj velmi zábavný film. Já většinu z těchto věcí neznám, takže mi zůstávaly utajeny všechny odkazy. A jelikož na nich je film založen, do značné míry tak pro mne film postrádal smysl.

Žádná volba (2017)

Překvapivě solidní děj, který rozhodně není černobílý a závěr poměrně překvapí. Akce slušná, brutální, i když chvílema trochu přehnaná. Ale není ji nijak moc a občas má film hluchá místa, která by stálo za to zkrátit.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Film, u kterého dopředu víte, co se tam kdy stane. A stane se přesně to a nic jiného. Kromě pár pěkný záběrů na zasněžené kopce tam není vůbec nic.

Avengers: Endgame (2019)

Základ filmu by nebyl úplně špatný, jak v ději, tak v humoru jsou zde dobré nápady. Problém mám s nezáživnými bitvami, ve kterých je úplně jedno, co se děje, protože víte, že se stejně nikomu vlastně nic nestane. A druhý problém je v nekonečném nastavování konce, dalšího konce, ...