Žena na válečné stezce (2018)

Klasický severský film s podivným humorem, podivným dějem a spoustou wtf okamžiků. U spousty z nich se člověk zasměje, u spousty jen nechápavě kouká.

Paddington 2 (2017)

Jednička se vydržet dala, tohle už nešlo. Možná může být zábavné pro děti, ale pro dospělé je to utrpění.

Tina a Vore (2018)

Rozhodně velmi podivný film, o kterém se dá říci, že je "klasický severský". Podivné postavy, podivná atmosféra, podivné prostředí a velmi podivný sex. O výsledném rozuzlení ani nemluvě.

Pomsta (2017)

Tak to je jízda. Už dlouho jsem se tak nepobavil při takto zvráceném filmu a nejednou při něm zavzpomínal na Jacksonův Braindead. Úmyslně nesmyslný děj, nesmrtelná těla postav obsahující desítky litrů krve a nechutné záběry patlající se v rozříznutých tělech. Vrcholem je pak krásně vypálený obtisk od piva na pupík hlavní hrdinky. Pokud by tento film chtěl někdo brát vážně, pak mu asi není pomoci.

Alfa (2018)

A hlavní hrdina umírá a umírá a umírá. A když už umře asi pošesté a opět se z toho jen tak probere, začíná to být otrava. Nezachrání to ani vcelku dobře výtvarně zpracované pravěké prostředí a už vůbec ne jedna kýčovitá (samoúčelná) scéna za druhou. A to, že si umírající hlavní hrdina každý večer hůlkou vytře oheň, aniž by bylo v okolí jakékoliv dřevo (a samozřejmě ho má v krásném kamenném ohništi), to už jsou jen takové perličky navrch.

Zásah (2016)

Nemastné, neslané. Sice brutální, ale choreograficky ne moc zajímavé. Prakticky mrtvý lidé se otřepou a bojují dál. O "ději" se raději ani nezmiňovat.

Tomb Raider (2018)

Pro ty co hráli počítačovou hru je to prostě super. Příběh sice není stejný, jen inspirovaný tak, aby z něj šel udělat 2 hodiny dlouhý film. Přesto se téměř každý záběr inspiruje hrou a neustále vidíme obdobu toho, co jsme předtím sami procházeli. Ne že by film byl dokonalý, ale hráči si ho prosto užijou. Pro ostatní asi nemá valný smysl, protože to, co je na něm pro hráče super, prostě neuvidí.

Největší showman (2017)

Snaha zkopírovat Moulin Rouge, kde jsou ale velmi nezajímavé, velmi epické a stále stejné písničky.

Tohle je náš svět (2016)

Mohlo by to být výrazně zábavnější, kdyby některé situace nebyly přetaženo do takového extrému. Takhle z toho příliš čiší, že to nemůže být realita a tím to celému filmu ubírá na zábavnosti.

Blade Runner 2049 (2017)

Důstojné pokračování prvního dílu. Opět zde nejde ani tak o děj, jako o atmosféru, zpracování prostředí a celkový pocit. Nikam se nespěchá a vše si můžete náležitě vychutnat.