Nepřítel před branami (2001)

Válečný film, který má zvláštní formu nejdřív vás vcucne do děje a neodpoutá, pak vás zase vyplivne a když se to stane, tak po 4. už se začnete docela i nudit, ale pořád to chcete dokoukat.

Stalingrad (1993)

Tohle je jeden z mála filmů o 2. světové válce, který nám dává obraz i z 2. strany. Už tímto mě dokázal zaujmout a rád jsem se podíval na možné pocity německé armády. Sám jsem dělal takový průzkum a zjistil, že téměř každý nesnáší Němce, co se týká 20. století (taky není se čemu divit), ale i přes to se najde docela hodně lidí, co i přes svou zarputilou nenávist k nim dokážou se vcítit do postav a dokonce se bát o hlavní postavy či litovat pochmurného konce filmu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Bez pochyby jeden z nejlepších válečných filmů co kdy vznikl. Dobře vyvážená akce s ostatními scénami. Vynikající obsazení, scénář, hudba, kostýmy,… Film mě do sebe vtáhl, tak intenzivně, že jsem ani skoro nepostřehl, že uplynuly skoro 3 hodiny. Gratuluji Steavene!

Sklapni a zastřel mě (2005)

Ano miluji černý humor, tak tento film mě nemohl jinak než pobavit.

Slepičí úlet (2000)

Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje, ale určitě mohu říct, že zpracování bylo originální a velmi mě zaujalo.

Údolí stínů (2002)

Náramný válečný film, který mě dokázal po dlouhé době zaujmout. Jedinou nevýhodou je to, že jak to točili Američani, tak je to přesně na míru pro americké diváky. Je tam prostě ukázaný jak chudáci Američani a když někdo umře, tak je to zase jsem rád, že položím život za svoji vlast… A takhle je to zhruba po celý film. Nicméně když přehlídnete tenhle fakt, tak je to velmi dobrý vlečný film plný boje a to díky tomu, že je to zaměřené pouze na jednu bitvu na bitevním poli. Tak pokud čekáte, že to bude něco jako Četa, tak vás film nejspíš zklame. Podání Gibsona vynikající.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Momentálně seriál už nesleduji, ale byli časy, kdy jsem se těšil na každý nový díl a u seriálu jsem byl jak v extázi. Sice laciný efekty a kostýmy, ale stejně mě dokázal seriál zaujmout.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

K tomuto filmu jsem přišel jako slepý k houslím. Jednoduše jsem se koukl, co dávají druhý den v kině a tenhle film mě zaujal názvem. Šel jsem na něj, nevěděl jsem, co to je a o čem to je prostě sázka naslepo. A docela to vyšlo. V kině jsem se nenudil koukl jsem se na nový zpracování film s řeckými báji a po filmu jsem zjistil, že existuje i první díl, tak jsem měl radost, že jsem to chápal i když se jednalo o dvojku. Jinak pěkný efekty rozhodně rodinný film. Originálně zpracovaná řecká mytologie.

Pevné pouto (2009)

Opravdu dlouhý a nudný film. Po 135 minutách přišla konečně dobrá scéna a to titulky a zároveň s ní jedna velká otázka proč? Vůbec jsem ten film nechápal (ne, že by jsem se v tom nedokázal orientovat po logické stránce), ale nechápal jsem proč to bylo jak to bylo. Děj, který autoři roztáhli na neuvěřitelně dlouhou štreku, bych zvládl sestříhat asi do jedné minuty: Žili jsme šťastně, pak mě zabili, byla jsem mrtvá, všichni smutní, ten kdo mě zabil byl psychopat co zabíjel už dlouho, nikdy ho nechytli, ale stejně jednou umřel. A možná bych i zvedl hodnocení a ten film by mohl být nominován na cenu nejlepší krátký film do jedné minuty. I přesto jaká je to nudná blbost, dávám celkem vysoké hodnocení jedna hvězdička za obsazení a druhá za režii.