Drive (2011)

Silny artfilm, nic sa na platne nedeje, zaroven je divak ako na ihlach. Kusok Tarantina, noiru, nekonvencny vyber hudby, 80's krimi, ako aj stylova grafika. Najlepsie krimi posledneho obdobia vzate presne za opacny koniec, ako sa k tomu pristupuje v sucasnosti. Ziadne retrospektivne rozpravanie, ani prilisne dejove zapletky, namiesto toho plynule rozpravany dej s dychberucimi spomalovacky - to je zaklad uspechu, kedy sa spomaleny zaber do deju hodi s tym, ze samotny plot vybicuje, na rozdiel od gycovo, umelo podsuvaneho obrazu. Najlepsi film od Inception.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Vtipne, svizne, perfektne nerealne tak, ze kazdy by aspon an jeden den chcel byt Phineasom, alebo Ferbom (potazmo vtakopyskom). Chapem ludi, ktory hodnotia tento serial negativne, treba sa vsak pozerat na to, ze nie vzdy logicke riesenie situacie, ako aj nadvaznosti deja moze priniest vtip a smrnc ako je to v tomto serialy. Btw, niekto hovoril, ze pod psychotropnymi latkami je to k popukaniu - mas pravdu.

Na hraně temnoty (2010)

Vobec to nefungovalo. Po 15min som vedel aky bude koniec, jedine co ma prekvapilo bol cely krdel vedlajsich postav. Mel, je ti toto treba?!

Ostrov (2005)

Orwellova 1984 zabalena do mega komercnej masle, ktora zanechala dojem. Niektore komercne masle mam proste rad.. :)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

90min v jednej miestnosti, dialogy tak zaujimave a tak vyspickovane, ze mi to nedovoli pozriet sa inam. dazd v druhej polovici filmu bola posledna skrutka na dokonalom stroji, ktory sa razi cestu na prvom mieste od zaciatku az do ciela. vsetko to do seba zapadlo ako ma - tak to ma byt. 5*+

Avatar (2009)

avatar je audio-vizualny orgazmus s hlobokym odkazom k zakladnym hodnotam posobiaci na prvy pohlad ako klise, pricom to je ciro ciry jamesov unikatny perfekcionizmus co to do jedinecnosti svojho diela..o hercoch a niektorych chybach v deji o tom potom...inak vsak ultimatny zazitok...

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Myslim, ze pubertu som presiel podstatne pokojnejsie a nemusel som mat cabriolet, celopodlazny byt, ani podobne zvratene chute. Nacackane, tvariace sa velmi dolezito, ale je to len pekne zabaleny darcek, bez obsahu, pre osoby "17-"...

Training Day (2001)

Ja som im to obom zozral. Hawkea ako prestraseneho zelenaca, v ktorom sa odohrava rozpor medzi tym, co robi a co by mal robit. Denzel coby policajt, ktoremu patri vsetko a na druhej strane, ktoremu ide o vsetko. Navodenie atmosfery americkeho "ghetta" bolo vydarene. Islo o iny pohlad na ulicu, ktory sa mi naozaj pacil.

Sunset Boulevard (1950)

Moj najoblubenejsi z "noir-ov". Badat z neho nadcasovost, pricom kazdy si tam najde cast komedie, dramy aj mysteriozity. Perfektne prechody medzi scenami a zaverecna schodiskova scena, co by posolstvo do buducnosti. patri k vystavnym kusom svetovej kinematografie. Wilder preskocil dobu min. o 20 rokov dopredu.

Tenkrát na Západě (1968)

(Film sledovany na velkej obrazovke s domacim kinom) Ak nie cely film, tak len uvodna scena musi patrit medzi najlepsie filmove uvody. Boli vybrate len tie zvuky, ktore nas maju totalne pohltit do sceny. Ci uz zvuky hmyzu, hrdzava veterna ruzica, alebo zvuk praskajucich kosti:), toto vsetko zabezpecilo skutocnost, ze som sa citil, akoby na jeden meter vzdialeny od hlavnych protagonistov. Co sa tyka hudby, chyba jej pol boda k mojmu oblubencovi Tarantinovi. Ostatne veci pre mna hovoria = najlepsi western.