Nedotknutelní (2011)

Geniálne, perfektné, famózne, a ešte úplne všetky superlatíva, ktoré existujú. Keby to bolo možné, filmu by som s kľudným svedomím dala aj 110 %. Pre mňa osobne je to srdcovka. Milujem Einaudiho, a súlad tohto príbehu s jeho tónmi je fenomenálny. Milujem tento druh humoru. Inteligentný, nenásilný a pritom úplne uvoľnený a ľahko pochopiteľný. Tak citlivo vložený do neľahkého ľudského osudu. Pri tomto filme dokážem na striedačku plakať chvíľku od smiechu a chvíľku od dojatia. Myslím, že existuje pár filmov, ktoré by proste mal vidieť každý.. toto je nepochybne jeden z nich.

Kráska a zvíře (2014)

Film by som mohla hodnotiť a komentovať z dvoch uhlov pohľadu. 1. Čo som očakávala a čo som dostala. Z tohto uhla musím povedať, že som ostala mierne, (vlastne celkom dosť) sklamaná. Čakala som nádherný vizuál - nesklamal. Čakala som nádhernú Léu - nesklamala taktiež. Čakala som hlboký a silný príbeh o zrode lásky, ktorý sa ale bohužiaľ nekonal. Láska sa tam proste tak nejak vyskytla z minúty na minútu. Ťažko by jej uverila 12 ročná zasnená naivná slečna, nieto dospelí diváci. Z môjho pohľadu bolo venovaného príliš veľa času menej podstatným udalostiam a preto pri sčítaní plusov a mínusov, ostávam pri 3 hviezdičkách. Druhý uhol pohľadu - keby mal film iný názov a teda by som nebola ovplyvnená nesplnenými očakávaniami, mohla by som ho ohodnotiť ako veľmi peknú rozprávku, plnú zvláštnych tvorov a úkazov. Sprevádzanú nádhernou hudbou, v nádhernom prostredí. Príbeh chudobného dievčaťa, ktoré chcelo pomôcť svojej v biede sa topiacej rodine a tak obetovalo svoj život sebeckému zvieraťu. Z tohto uhla pohľadu, by som možno vedela vyčarovať 4 hviezdičky. No stále je to len možno, keďže som ovplyvnená už spomínanými nesplnenými očakávaniami.

Pozemšťan (2007)

Tak vééééľmi sa mi do toho nechcelo, a tak vééééľmi veľké potom bolo moje prekvapenie. Konverzačný film, odohrávajúci sa z 90 % v jednej izbe. Namiesto očakávaného premúdrelého filozofovania som prežila kvalitnú hodinku a pol, kedy som musela zredukovať aj svoje vlastné žmurkanie, aby mi neuniklo ani jedno písmenko z titulkov. Veľmi jemne podaný, nenútený pohľad na tie najcitlivejšie témy histórie. Celý čas má divák na výber. Buď sa otvorí, a dovolí, aby bolo dotknuté všetko, čo mu bolo odjakživa podávané ako svätá pravda. Alebo si len vypočuje vymyslené, no zaujímavé rozprávanie dospelého muža, ktorý trpí zatiaľ nezistenou psychickou poruchou. Ja som Johnovi dala šancu, a on ju naplno využil. Jeho výklad dávnych dejín, je pre mňa omnoho viac uveriteľný, ako ktorýkoľvek iný doteraz. Určite silný film. Jeden z tých, ktoré ešte dlho rezonujú ľudskými útrobami

Zvrácený (2002)

Premyslam nad tym, ci islo skutocne o pomstu, alebo si len potreboval ocistit svedomie.. z filmu som viac ako uprimne sokovanie citila skor silnu snahu o sokovanie, co urcite pokazilo celkovy dojem. Chybala mi pointa, zapletka.. no zaroven, nie je nudza o putave sceny, zaujimave postavy. 3 hviezdicky s cistym svedomim