Funny Games USA (2007)

Nemam rada nelogicke konanie vo filme, preto ma dost znechutilo necinne spravanie tyranej rodiny. Atmosfera skvelo deprimujuca, este 2 noci po zhliadnuti boli moje sny plne funny games. Skoda tych nedotiahnutych detailov. Slusny priemer

Nádherná Zelená (1996)

Wow! Okamzite leti medzi moje oblubene. Vesele, vtipne, inteligentne a zaroven tak velmi trefne a vystizne. Nenutene a zlahka poukazane na nelogickost dnesneho fungovania. Pochopitelne preco bol v EU zakazany.

Přežít s vlky (2007)

Takmer som to vypla v polovici. Neurobila som tak len zo zvedavosti, kam az toto nevkusne klise dokaze zajst. Vedela by som si to predstavit rozdelene na dva nezavisle film. Prvy o situacii pocas vojny, pribeh dievcatka, ktoremu odvezu rodicov. A druhy, absolutne neuveritelna rozpravka o nesmrtelnom,nepolapitelnom, nemrznucom dievcatku a krotkych vlkoch. 2 hviedzicky za prvu tretinu. Tam to este vyzeralo aspon trosku slubne.

Hospodaření s přírodou (2000)

Velmi inspirativny dokument pre ludi ktori by to chceli robit "inak" .. logicke a prirodzene riesenia nam priroda ponuka sama, netreba do nej zasahovat chemiou. Na tuto temu som uz nejaky ten dokumentik videla, tento pan je ale naozaj PAN !

Slamený dom (2011)

Prijemny dokument. Mne, ako cloveku, ktory ma realny zaujem o podobnu stavbu, dal naozaj uzitocne informacie. Zaroven velmi neotravne a uvolnene spracovanie. Taka pohodicka, klidek :)

Život Adèle (2013)

Moja srdcova zalezitost. Vobec ma nenudi pozerat sa 3 hodiny na detailny pohlad ust prezuvajucich susto spagiet, na uprimny srdcervuci plac sprevadzany pojedanim vlastnych sekretov z nosa.. Az bolestivo realisticky pohlad na lasku v inom podani. Bez ohladu na to, ci ide o par heterosexualny, alebo homosexualny, toto sa proste v laske a vztahoch naozaj stava. Iskru tomu pridava skutocnost, ze je to este o kusok komplikovanejsie, kedze mlada studentka este vo veciach orientacie nema uplne jasno. Nadherny pribeh, nevsedne-no velmi putavo spracovany.

Love (2015)

Po vizualnej stranke velmi zaujimave. Hudba perfektna. Dejovo - som zmatena... Pre mna nesympaticke postavy. Plytke dialogy a monology. Vobec som nepochopila dovod rozchodu, kedze som mala dojem, ze Electre neprekaza urcita sexualna otvorenost a sloboda vo vztahu. Cakala som v napati na hlboku zaverecnu myslienku, ktora by mi vysvetlila co tym chcel vlastne basnik povedat. No obavam sa, ze vobec nic. Ze som sa mala proste len pozerat unasat vsetkymi moznymi pocitmi.. a to sa mi pri tomto filme uplne bez vyhrad dalo a myslim ze som ho nevidela posledny krat

Na návštěvě (2015)

Počas sledovanie som si v hlave, ako obvykle, vytvorila niekoľko najpravdepodobnejších verzií rozuzlenia. Absolutne som sa netrafila, čo sa mi nestáva často. Čiže za mňa prekvapivý záver. Nebola núdza o zimomriavky, nečakané "ľakačky". Čo ale dodalo filmu istú originalitu, bola postava chlapca ( Ed Oxenbould ) . Vložil do hororu kus komédie. Perfektne som sa pobavila na jeho "dospeláckych" hláškach a postrehoch. Dosť odľahčil atmosféru a tým urobil film pre mňa uveriteľnejším.

Hasta la vista! (2011)

Ďalší dôkaz toho, že nie všetko, čo je menej známe, je aj menej dobré. Perfektná zábavná Road-movie pecka. Charizmatické, sympatické a uveriteľné postavy. Kvalitné vtípky a humor, no zároveň neporušená vážna atmosféra súvisiaca s nepriaznivým zdravotným stavom zúčastnených. Myslím, že Drama / Komedie / Road movie je úplne presná charakteristika, v úplne vyrovnanom pomere

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Príliš dlhé, príliš pomalé. Zaujal ma obsah - žena, ktorá sa rozhodne vybočiť z vychodených koľají a odíde do sveta, nájsť svoje pravé JA. Neviem, či to bolo spôsobené tým, že som sa od unudenia už priveľmi nedokázala sústrediť, no mne sa jej JA nepodarilo nájsť ani za tie dve hodiny. Možno to nie som Ja, kto by mal nájsť jej JA.. Chýbali mi silnejšie momenty. Niečo, čo by celej jej ceste dalo zmysel a čo by ma presvedčilo pridať % naviac.