Vdova Montielová (1979)

Velmi dobrou atmosféru filmu ničí roztříštěnost scénáře činí ze zfilmované povídky pouze průměrný film. Škoda. Bylo zaděláno na víc, například kvůli vynikající Geraldine Chaplin.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Tak nevím, ale tato infantilní groteska od dua Vorlíček - Macourek je pro mne opravdu velkým zklamáním, když si uvědomím jaké skvostné komedie dříve točilo... Příliš "přeplácaný" scénář a velmi nedůsledná dramaturgie činí z tohoto "díla" podívanou pouze pro děti pod 5 let věku.

Prolomit vlny (1996)

Jeden z těch filmů, které z diváka přímo ždímou emoce po hektolitrech a přesto nepřestává fascinovat a dojímat. Můj srdeční film.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Vinnetou a Old Shatterhand jsou mé dětství. Poklad na Stříbrném jezeře jsem sledoval ještě na černobílé televizi Tesla, u které jsem se svými hrdiny prožíval strasti a dobrodružství a zapomínal na celý svět. Pro mne nepřekonatelná klasika. Já vím je to sentimentální, ale je to tak.

Most (2003)

Výborné. Skvělé. Úžasné. Výtvarně velmi dobře pojaté. Opravdu skvost mezi filmy o životě a čerpající ze života skutečných lidí. Podmanivá atmosféra si Vás strhne na svou stranu. Skoro jsem nevěřil, že tento film opravdu natočil Američan. Čekal jsem sladkobolnou slátaninu a hluboce jsem se mílil.

Mistři (2004)

Mrazivý film o "té naší povaze české" a o zbabraných životech v pohraničí. Lidi, jenž tu jen živoří, probudí právě probíhající Mistrovství světa v ledním hokeji k životu a jedinou jejich starostí je vymanit se z nicoty a fandit. Fandit! Ne, tento film není komedie, je to antická tragédie! Mistři jsou silný film, pro silné povahy, ale ten zážitek opravdu stojí za to. Jen pojďte do kina a uzřete jací opravdu v hloubi duše jsme (nebo jsme byli?)

Jízda (1994)

Miluji Jižní Čechy a jízdy za tužbami, sny a nadějemi, a proto moc děkuji panu Svěrákovi, že za pár babek natočil nádherný film o svobodě v každém z nás. Vše ve filmu Jízda je tak opravdové a všechny složky filmu vyrovnané (tak jak to pan režisér Svěrák umí nejlépe) a herci nehrají jen jsou! Dokonalý film.

Březový háj (1970)

Fascinující film o dvou bratrech, jedné mrtvé ženě, její dceři a březovém háji. Film o smrti, životě a naději v úžasném výtvarném ztvárnění. Mistrovský kousek pana Wajdy. Vše je zachyceno velmi snově a magicky, každý kousek filmového pásu je poset touhou zobrazit život v jeho nahotě a zranitelnosti. * Sugestivní sonda do duše dvou bratrů, z nichž jeden přišel zemřít v březovém háji. On však změní poklidný život v malinké vesnici a až smrt vše urovná. Atmosféra, výkon Daniela Olbrychského a režie činí ze zfilmované povídky klasiku.

Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Seriál Akta X mne vždy dostane, zvláště první epizoda, v níž je obsaženo vše co mám na seriálu rád: záhada, mysterium, neodhalená fakta, temné stránky lidské duše, ufo a další ingredience, které dělají ze seriálu Akta X úžasnou podívanou.

Evita (1996)

Opravdu obdivuhodně zvládnutý muzikál, který překvapuje výkony všech herců v hlavních rolích. Zvláště Madonna v roli Evity opravdu září! Po předchozích hrůzostrašných hereckých etudách je to přímo neuvěřitelné. Oceňuji také přesnou režii a dokonalé sladění hudby a obrazu. Příběh Evity jako spasitelky Argentiny je natočen bez sentimentu, ale s láskou ke skutečnému životu Evy Peronové.