Addamsova rodina (1991)

Vždy když vidím celou tuto rodinku pohromadě, zdá se mi, že jsem se pomátl. Jak jednají, jak se tváří, vše je tak opravdové. Ano, mám pocit, že Addamsova rodina je rodina jako každá jiná. I když je vše ve filmu zobrazeno velmi nadneseně, poznávám v jejím chování něco "lidského" a pravdivého. Nevím, jestli se právě o to režisér snažil (snad čerpal ze své vlastní rodiny?), ale povedlo se mu natočit úžasné dílo, jen co je pravda. Herecké výkony jsou přímo úměrné skvělé režii, hudbě i kameře. Zvlástě Christina Ricci ve své nejslavnější dětské roli předvádí úžasné "temné" kreace. Jednoznačně skvělá rodiná komedie pro všechny generace. Všem vřele doporučuji.

Comandante (2003)

Oliver Stone se vypravil na Kubu a po tři dny sledoval práci a soukromí Fidela Castra... Diktátor si pana režiséra pustil k tělu a vznikl dokument, který není moc objektivní, ale velice zajímavý. Castro totiž odpovídal na otázky způsobem, který sám uznal za vhodný, tudíž je to spíše monolog diktátorův. Je však opravdu poučné sledovat, jak ze sebe dělá hvězdu a ani na okamžik nezaváhá s odpovědí na jakoukoli otázku (utlačování obyvatel, homesexuálové) a staví se spíše do pozice přítele všech a všeho. Velmi rozporuplný dokumentární film! Tak jako všechna Stoneova díla.

Goldfinger (1964)

Nejlepší díl s Connerym, Seanem Connerym.

Přátelé (1994) (seriál)

Myslím si, že seriál měl úspěch právě proto, že sleduje obyčejné (americké) příběhy skupiny přátel a veškeré jejich trable v jejich soukromém i pracovním životě. Proto obdivuji tvůrčí tým, který dokázal najít skvělé představitele hlavních hrdinů a nadělil nám dávku humoru a pohody, která vydržela všech 10. sérií seriálu.

Akta X (1993) (seriál)

Kult všech kultů, seriál všech seriálů, a proto seriál mých snů.

Americká krása (1999)

Skvost americké kinematografie, vřele všem doporučuji!