Amores perros - Láska je kurva (2000)

Sonda do tří osudů, jež se navzájem prolínají. Naturalistická kamera i režie, která Vás vtáhne do děje a nepustí. Průvodcem je sám život a pes!

Stíny horkého léta (1977)

Sugestivní filmová metafora o předurčenosti lidského osudu. Farmář Baran žije poklidným životem na odlehlé samotě. Do jeho života vpadne jako černý stín skupina německých partyzánů, kteří se skrývají před útěkem na jih. Vykoupení však najde ve smrti poté, co všechny pobije.

Ztráta sexuální nevinnosti (1999)

Metafora o lásce. Adam, Eva a Jim ve třech obdobích života zažívají lásko pády, aby objevili, že "hřešit" milováním není to hlavní.

Čas smrti (1985)

Filmová píseň o tom, že pomsta není sladká a že trest bývá větší než hřích spáchaný. Kubánský film, který výborně navozuje atmosféru a překvapuje umírněnými hereckými výkony.

Země zaslíbená (1974)

Rozkvět a hluboká pád továren na bavlnu na periférii města Lodž. Úpadek a výstřelky aristokratů jsou s citem konfrontovány s bídou a podřízeností chudiny. Hluboce procítěná filmová báseň Andrzeje Wajdy.

První dáma - Hlasy se nesou (2022) (epizoda)

Pro mě konečně zajímavý díl a otevírání mnoha dějových linek. Herecky výborně zvládnuté.

První dáma - Ten Bílý dům (2022) (epizoda)

Zajímavý rozjezd seriálu. Zaujal mě. Překvapuje mě jméno režisérky seriálu. To budí velkou zvědavost.

Star Trek: Nová generace - Bitva (1987) (epizoda)

Líbilo se mi propojení minulosti a přítomnosti ve vývoji postavy kapitána Picarda. Velice dobře zpracované, tedy až na opět nesnesitelné Ferengy. :-)

Star Trek: Nová generace - Spravedlnost (1987) (epizoda)

Je zajímavé, jaké světy to vesmír Star Treku má. Velice podivná planeta, obyvatelé i její právo. Přijde mi to dějově nedotažené a zvláštně ukončené. Znovu bych epizodu nedal...