Četnické humoresky (2001) (seriál)

Na tomto seriálu mi nejvíc vadilo to, že se autorům prakticky vůbec nepovedlo vystihnout atmosféru první republiky. Dobově to bylo velice nevěrohodné, ať již vizáží postav, jejich chováním, mluvou, apod. Pořád jsem měl při sledování pocit, že je to tak rok 1990, kde jezdí akorát neuvěřitelné množství historických aut. Nicméně i přesto první díly seriálu nebyly nejhorší. Žádné extra dílo, ale šlo to. Druhá série, to už byl vyslovený podprůměr a to co se servírovalo ve třetí sérii, to byl tedy opravdu humus. Už jsem neměl sílu, dívat se na další díly. Vzhledem ke třetí sérii jsem byl nucen snížit celkové hodnocení seriálu ze 3 na 1 hvězdičku (a upřimně ta jedna hvězdička je hodně, ale hodně slabá).

Deň, ktorý neumrie (1974)

Nevýrazný snímek zasazený do období SNP. Nad vodou ho drží jen herecké umění Štefana Kvietika. Ostatní herci (včetně Brzobohatého a Vašáryové) podávají slabé výkony. Tendenčně přizpůsobený film zachrání alespoň trochu poslední minuta, kdy hlavní hrdina zavede Němce do minového pole.

Ružové sny (1976)

Příjemně natočený snímek, který je navíc doprovázen pěknou hudbou. Trojice Nvota, Bittová, Hlinomaz podávají nadprůměrné výkony a je pravda, že Iva Bittová to byla tehdy ještě pěkná kočka! Nicméně uživatel JK77 nemá pravdu minimálně v těch prsou. Já jsem tam tedy žádná neviděl ...

Hannibal: Nepřítel Říma (2006) (TV film)

Další z kategorie hraných dokumentů, tentokráte o legendárním Kartáginci, který se vydal zničit Řím. Nejsem velkým příznivcem tohoto stylu dokumentů, ale musím uznat, že tento je natočen docela poutavě a věrohodně. Vzhledem ke své délce má navíc i dost času zaměřit se na různé další aspekty Hannibalova života.

Hon na ponorku (1990)

Tak tohle je nejlepší americká komedie, která byla kdy natočená. Soupeřit by mohla snad jen s Predátorem. Zejména Conneryho proslovy nenechají diváka moc oddechnout. Hlášky typu: "Do nárazu +10, +11, ... " fakt dobrá sranda. Kdo od toho čeká cokoliv jiného bude asi zklamán.

MacGyver (1985) (seriál)

Tak na co si hraje tenhle seriál, to jsem nikdy nepochopil. "Naneštěstí" jsem viděl díl odehrávající se v Československu, kdy pan MacGyver zachraňuje Dubčeka někde u Břeclavi obklopen polopouští a množstvím vyhrkaných mercedesů. No sláva, že Dubček přežil ten atentát, co na něj chtěla spáchat na konci jeho manželka ... :-) Jako komedie slabota a jako cokoliv jiného odpad, takže ve výsledku jasný odpad.

Marie Antoinetta - z trůnu na popraviště (2004) (TV film)

Hraný dokument o popravě francouzské královny Marie Antoinetty, který překvapivě v některých směrech projevuje odvahu jít proti zažitým mýtům o této postavě evropských dějin. Bohužel na některých místech mu dochází dech a začíná vařit z vody (mám na mysli pasáž, kde vědci poměrně amatérsky zkoumají její milostné dopisy bez jakéhokoliv výsledku - přesto je tomu ale věnována dost velká část dokumentu). V kategorii hraných dokumentů je tento i přes své nedostatky více než standard.

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda) odpad!

Tak tohle je odpad odpadů. Skoro až lituji, že není k dispozici možnost nějakého horšího ohodnocení. Tím, čím byl Černobyl pro jadernou energetiku je tento film pro dokumentaristiku. Takhle blbě se dělaly dokumenty snad naposledy za dob Třetí říše. Kdybych měl vybrat obdobně hodnověrný dokument, tak by to byl asi film "Vůdce daroval Židům jedno město". To, že děj snímku mnozí diváci považují za skutečné vylíčení událostí jen dokazuje obrovskou sílu jakou může mít film. Nejhorší ze všeho jsou patrně smyšlené dramatické scénky z blokové dozorny, kde vystupuje partička ušlápnutých "rádoby odborníků", kteří nechtějí porušovat předpisy, nicméně jsou pod vlivem despotického vedoucího Datlova. Tvůrcům vůbec nevadilo, že přeživší shodně vypovídali, že mezi operátory byla přátelská atomosféra a žádné zvyšování hlasu, ani nic podobného se toho dne na bloku nedělo. A co naplat, že muži z "party chytrých" (Toptunov, Akimov, ...), kteří dle dokumentu nechtějí v experimentu pokračovat a chtějí odstavit reaktor, ještě na smrtelné posteli, když umírali pár týdnů po nehodě na nemoc z ozáření, stále opakovali, že nechápou co se mohlo stát, že si nejsou vědomi pochybění a že by bývali měli cokoliv udělat jinak. Tento film z nich dělá něco, čím určitě nebyli.

Triumf vůle (1935)

Jedna hvězdička za začátek. Přílet Adolfa Hitlera z oblak do toho hajlujícího moře lidí za zvuku písně o árijské krvi je natočen opravdu zajímavě, pak je to ale neuvěřitelně nudně a bez nápadu natočený snímek. Dokola se opakující záběry hlajlujících mas se mohly opravdu líbit asi jen Führerovi a jemu podobným lidem, kteří se u nich snad museli nějak ukájet ... Kdo uvidí 10 minut, jakoby viděl celý film. Mnoho záběrů je navíc notoricky známých, protože se vyskytují v mnoha dokumentech o druhé světové válce a nacismu (mám na mysli hlavně projevy Hitlera, Hesse a podobně).