Tomb Raider (2018)

Největší problém Tomb Raidera je v tom, že se jedná o jakýsi myšmaš videoherní série a předchozích filmů s Angelinou, přičemž oboje příběhově ignoruje a jede si svou vlastní cestou. Z moderních her si půjčuje některé věci, které rozvijí úplně jinak a po svém. Tím pro fanoušky vzniká jakési zmatení a vnitřní rozkol typu "tak čemu mám vlastně věřit?". Vyberte si sami. Pravdou také je, že některé postavy se ve filmu vyskytují poměrně zbytečně, a občas se chovají ne zcela logicky. Co dělá Tomb Raidera mírně nadprůměrným filmem je určitě skvělá Alicia Vikander. Motivace i zranění jí budete celkem spolehlivě věřit a samotná akce se stylem blíží posledním hrám. Vlastně ani nevím, proč se mi to líbilo, ale klidně bych si dal pokračování s příslibem tentokráte klasičtější Lary. A ten příslib by tam i byl.

Applikace (2014) (pořad)

Dřív to bylo lepší, když to uváděl Tuczech. I když je pravda, že ta Iva Frügidová tam byla opravdu úplně k ho... zbytečná. Od tý doby, co to uvádí ten tlustej buřt s blonckou, už to nestojí za nic. Mimochodem, ví někdo, jak se ta kurvička jmenuje?

Městečko Twin Peaks - Epizoda 18 (2017) (epizoda)

Nic není tak, jak se zdá. A o Twin Peaks to platí dvojnásob. Pravdou je, že jsem mírně rozčarován. Po absolutně skvělém předposledním dílu jsem (asi jako většina lidí) doufal v nějaké vyústění, které nejenom, že nepřišlo, ale závěr nám naservíroval ještě další a daleko záhadnější otázky. Je to od režiséra kopanec přímo mezi nohy, ale není nakonec tohle na Twin Peaks to přitažlivé? Po dalších vysvětleních můžeme jen toužit. Odpovědi už pravděpodobně nikdy nepřijdou.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 17 (2017) (epizoda)

Jestli tohle byl předposlední díl, tak jsem neskutečně zvědavý na ten závěrečný. Zanechal ve mně spoustu pocitů, které ani nedokážu popsat. Převažuje silné znepokojení, napětí, nostalgie, nervozita. Tohle všechno nám sedmnáctá část servíruje v takové formě, která mě napřímo zasáhla a zarazila do pohovky takovou silou, že jsem se stačil pouze na začátku nadechnout a až po závěrečných titulkách vydechnout. Naprostá paráda.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 16 (2017) (epizoda)

Agent Cooper je zpátky. A v takové podobě, jak jsem si to představoval. Zatím nejlepší díl z Návratu a je jisté, že se blížíme do finále. Už se nemůžu dočkat posledních dvou epizod, protože nostalgie a napětí začínají pořádně narůstat. Bez přemýšlení jasných pět hvězdiček.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Dlouho jsem uvažoval, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, protože ač je Valerian vizuálně opravdu strhující, dějově se jedná o poměrně dlouhou nudu. Desplatova hudba neoslní a ústřední dvojice hrdinů také neoplývá kdovíjakou chemií. Proč tedy nakonec čtyři? Protože je to Luc Besson a já se přiznám, že minimálně půl hvězdy je z osobních sympatií k jeho osobě a dílu.

Daft Punk Unchained (2015)

Jsem opravdu velkým fanouškem Daft Punk a dokument odkrývá spoustu zajímavých faktů a informací. Už jsem ale viděl i lépe zpracované a podrobnější dokumenty, které nepostrádaly dramatický přesah a celkově větší hloubku. Natočit dokument o žijící kapele, která si navíc striktně udržuje svoji anonymitu, není zcela jednoduchý úkol a Unchained je natočen povedeně, byť je občas (záměrně) nechronologicky sestříhán. Pro fanouška skvělý dokument, pro obyčejného člověka naprostý průměr, který trochu postrádá kapitolu o budoucnosti kapely.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Velmi příjemná oddechovka a celkově příjemní Básníci. Místo toho, aby se neustále řešily krize post středního věku, přichází látka, která podává smíření a optimismus. Velkým plusem shledávám dětské představitele a jejich role, které nepůsobí otravně a nejsou zbytečně v popředí. Stejně tak Linda Rybová nikdy nepatřila mezi mé oblíbené herečky, nicméně v nových Básnicích mi překvapivě vůbec nevadí. Je to natočené tak nějak klasicky "po básnicku" a já se příjemně bavil. Jen ten děj mi občas přišel trochu uspěchaný.

Kolja (1996)

Kolja je překrásný, procítěný a silný příběh s nádhernou hudbou a skvělými výkony. Co víc k tomu dodat? Svěráci dávali do svých snímků duši i srdce a Kolja patří rozhodně mezi jejich nejlepší díla. Nějaké řeči o kalkulování a točení na míru oscarům jsou úplně mimo, i když je to moderní tvrdit u spousty oscarových snímků.

Pokémon (1997) (seriál)

Po mnoha letech jsem na legendární Pokémony začal znovu koukat a musím říct, že to je tak o 70% blbější, než jak si pamatuju. Největší potíž je bohužel ústřední postava Ash. Ať už je řeč o jeho zpomaleném chování, předlouhých reakcích nebo tupé nepoučitelnosti, právě kvůli Ashovi se stane většina potíží, za které pikají ostatní. Samozřejmě to nakonec vždycky dobře dopadne. Tři hvězdičky z nostalgie, protože jsme to tehdy žrali všichni.