Volným pádem (2021)

Vůbec nevím, jak to mám uchopit. Jestli to byl pokus o hořkou komedii či co. Ale moc veselý to zrovna nebylo i když tam samozřejmě bylo pár vtipných momentů, tak taková nepříjemná atmosféra se linula celým filmem. A když hlavní hrdina je nouma, co se neumí ozvat, ale má dobré srdce, tak je jasné, že ho okolí dříve či později sežere zaživa.

Taxi 121 (2016)

Hlavní průser začíná hned na začátku, kdy hlavní hrdina je vykreslovnán, jako Mirek Dušín z rychlých šípů, je to takový kladas až by jste se z něho poblily. A ve finále se ty zbytečný kydy jenom hromadí, takže hezký kulturní zážitek Vám přeji.

Vlčí volání (2019)

Napínavý film kde se rozhodně nebudete nudit. Pěkné vykreslení práce radiolokátora či, jak se ten týpek se sluchátky co poslouchá nazývá. Dále protokol, který je od toho, aby se dodržoval. Hezké mapování situace, kdy máte jenom kusé informace a čas běží. Já byl spokojený.

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak já budu asi ten hodně ošklivý a zlý a nebudete  mě mít za to rádi, ale nemůžu prostě jinak. Samozřejmě, že vizuálně je to mistrovské dílo, jenomže... Nezapomeňme, že se na to čekalo 13. let a nechci být nějaký rozmazlený a unuděný, ale za mě už to není ono. Jednička mě rozsekala úplně, tady je to taková hezká pohádka na kterou se hezky kouká. Na to, že to trvá přes tři hodiny se tam toho tolik zase neděje. Takže oproti jedničce jdu s hodnocením dolu.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Když si pouštím vánoční pohádku, tak od ní chci, aby to, jako pohádka vypadalo. Tedy pohádkové bytosti, hezké kostýmy. Tohle mi přišlo nějak odfláknuté. Ono "Anče, Kubo, hajnej! " A sojka praskačka, tímto počinem určitě nebyla překonána.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Čekal jsem něco na způsob Dobrodružství kriminalistiky, ale tady se ukázalo, že věda a fakta, dokonce i důkazy, jsou záměrně přehlíženy, protože veřejnost to už dávno vyřešila sama. Poté se drama přesouvá do soudní síně, kde jeden z advokátů si na tom chce odstartovat politickou kariéru, což se mu potom i splní a další obhajuje zadarmo, téměř proti všem jen kvůli svému přesvědčení. Dostal jsem napínavý snímek a byl spokojený.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Měl sem chuť na nějakou nenáročnou pitominu, která pobaví a šáhnul jsem po tomhle. Seriál jsem viděl, takže jsem nešel úplně do neznámého prostředí a musím uznat, že film si seriálovou laťku drží. Od srdce jsem se zasmál a to už se mi dlouho nestalo, takže za mě spokojenost.

Trol (2022)

Takže sem vypnul mozek, protože vím co si pouštím za film, ale i tak mě štvaly všechny ty klišé, které si filmaři prostě nedokáží odpustit. Na druhou stranu jsem dostal pěknou jednohubku na kterou jsem měl chuť a kde to příjemně utíkalo. Celkem mě pobavila role jejího tatínka, který vypadal, jak zmenšený troll, jen mu chyběl ocas. Za mě spokojenost.

Dobrá sestra (2022)

Film byl skvěle zahraný a neměl jsem s ním problém, tedy až do závěru. Takže nechci spoilerovat, ale to nejzásadnější proč? Se někam vypařilo. Ono kdyby zabíjel jenom ty, co mají nesnesitelné bolesti a každý výdech je pro ně už jenom utrpení, tak by se snímek posouval do zcela jiné roviny. Takhle to sklouzává jenom do děravého přetíženého zdravotního systému, kde může řádit libovolně, kdoví jaký psychopat, tak dlouho, dokud mu to systém dovolí. A to je myslím škoda, protože se z toho dalo vytřískat mnohem více.

Bestie (2022)

Za mě  celkem spokojenost až na ten poslední souboj, ten byl dle mého skromného názoru, hodně mimo. Jinak napětí tam bylo a lekaček spousta. Prostředí také pěkné, jak jinak. Lepší průměr určitě.