Případ Sloane (2016)

Kdo chce víc, tak nemá nic. Tímto příslovím bych začal komentovat tento film a myslím, že to shrnuje dostatečně. Nemá smysl rozebírat společnost a mocenské zájmy, ale podíváme se na film samotný. Za mě spokojenost, napětí a zvraty nechyběly.

Cesta za smířením (2021)

Tak to byl slušný masakr, to byla jízda. Takový idylický víkend na chatičce. Tohle se hodně povedlo a i když se tam vzájemně zabíjeli, musel sem se chvílemi smát, protože to jinak nešlo. Nenudil jsem se ani chviličku. Za mě plná palba s plnou parádou.

Bullet Train (2022)

Všichni od začátku víme, že to má být něco na způsob Pulp Fiction, takže psát o šíleně nabitý akční jízdě je nesmysl, protože se to nemá brát vážně, jenže kultovní hlášky a vtipný momenty taky chybí, takže za mě se z toho cvrkne film, kde hrál skoro šedesátiletý Pitt a ano vypadá skvěle, když ho srovnám s téměř stejně starým  Prigošinem a i  ten má také jistě na plastiky, tak mi z toho vyleze kravina, jako je Ad Astra. Na film jsem se těšil Pitta  mám rád, ale prostě jsem se nebavil.

Stíny Manhattanu (2016)

Já se s tím moc párat nebudu a dám plnou palbu. Podobný filmy mám rád. Hezká tajemná mrcha co si hraje s vyšetřovatelem. Solidní pátračka odkrývá děsivá tajemství a aby toho nebylo málo, všechno je natočeno. Ted jde jenom o to, kdo ty nahrávky získá a že nic není tak, jak vypadá na první pohled, je jasné. Za mě maximální spokojenost.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Tak já si také zahraju a to   na Borce, co to má v paži.   Troufám si tvrdit, že tuhle   komedii, hodnotí každý   podle toho, co si odžil.   Takže někdo tam vidí fůru   romantiky a jiný až krutou   pravdu o vztazích, kde se   pár dva dny miluje a další   půlrok nenávidí a trápí,   jenom proto, že špatně   komunikovali, nebo k sobě   byli neupřímní, či se   prostě báli dosud   nepoznaného. Chtěl sem jít   s hodnocením dolů, ale   neučiním tak, je tam pár   "nesmrtelných"   scén a naopak sem rád, že   je stále co objevovat.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

To se mu to balí, když jsou holky- venkovanky, totálně vyprahlý a nadržený. A v okolí žádnej sameček, to znamená, že každej cizinec je hotovej Belmondo, to je potom snadná práce. No, ale dostal co chtěl, ono mít tři ženský v baráku, to je potom opravdový peklo. Docela mi to přijde, jako kravina, ale ty kecy o šoustání to měly asi zachránit. Jak se vracel a měnil se, to mi přijde, že někoho šikovného napadlo, že by se mohl někdy v budoucnu proměnit, třeba ve vlka....

Tichá dohoda (1969)

Knížka Tichá dohoda patří k mým nejoblíbenějším a tak jsem byl zvědaví, jak se s tím filmaři poperou. A musím uznat, že se na filmové plátno samozřejmě nemůže vejít celý do detailů vykreslený příběh, jak byl napsaný, ale i tak se přece jenom tu nadčasovost celého problému podařilo obstojně ztvárnit. Za mě spokojenost.

Malé životní etudy (1970)

Snímek má za mě, překvapivou hloubku. Kde hlavní hrdina navenek, toho moc neřeší, ale uvnitř to vře k jasnému výbuchu. Je si vědom svého života a přestože ví, že mu utíká skrz prsty, jakoby se ho bál pevněji uchopit. Herci co mají charisma, to mají samozřejmě lehčí, že z nich člověk nemůže spustit oči i když se nic neděje, ale tady v tomto vážném snímku se Nicholson mohl opřít o svůj nezaměnitelný styl. Já byl spokojený.

Osvícení (1980)

Spisovatele S. Kinga není třeba představovat stejně jako Nicholsona. Oba dva jsou nezpochybnitelní esa ve své branži. A ta jejich nádherná šílenost se propnula v tomto snímku. Dnes se tomu můžete i malinko usmívat, ale přeneste se prosím do roku 1980, kdy nebyl internet, mobily a telefonní spojení kvůli sněhové bouřce nefungovalo. Potom ohromné prostory hotelu umocňují samotu. Desítky kilometrů není nikdo, kromě tatínka, který prostě zešílel, pak na Vás lehce dýchne ta pravá atmosféra krále hororu pana Kinga. Nicholsonovi grimasy v tomto snímku jsou legendární a troufám si tvrdit, že tady někde se to snažila, nastupující generace lehce napodobit, jeho styl povytaženého obočí ať už to byl Johnson, nebo Wahlberg. Jenže, jak to bývá originál je jenom jeden.

Dívka v mlze (2017)

Slušná kriminálka, co vás velmi rychle vtáhne do děje a už nepustí. Tak, jako si hraje hlavní inspektor s medii a veřejným míněním, tak si hraje s námi autor předlohy a jenom on nám mistrně  servíruje  po kouskách, kam chce, abychom se dívali. A díváme se vždy tam, kde je rozsvíceno. Za mě maximální spokojenost.