Manyeo (2018)

Škoda otevřeného zakončení, neboť by to bylo za jasných pět hvězd. Jinak je to mistrovsky (doslova) nadpřirozený snímek od kterého by se Marvel mohl učit ve všech směrech. Krví nadupanej thrillerovej akčňák zaměřující se na nadpřirozené schopnosti, kterej opět (jak je u Parka zvykem) přináší nečekané zvraty plné "cože??" hlášek od diváků. Funguje zde opravdu snad všechno, hlavně vykreslenost postav, která mi v minulém Parkovo počinu V.I.P chyběla nejvíc. První hodina buduje pomalé mysteriózní tempo, kdežto druhá rozjede totální řezbu napříč otevřenému konci.

Sebelum Iblis Menjemput (2018)

"Boháčem ses stal, teď koukej zaplatit rodinou!" Poprvé, co jsem mírně zklamanej z Timova projektu. Měl jsem tušení, že to nebude úplně ono, proto jsem film odkládal skoro čtyři roky. Masky jsou super, gore strhnutí celého obličeje je až nepříjemně nechutný, ale celkově film působí jako hrozné klišé, obzvláště část s voodo, která mě vůbec neodvařila (spíš jsem se úsměvně zašklebil). Scénář jednoduchý, předvídatelný a celkově postrádá moment překvapení. Ale jako celek, kterej si udrží divákovu pozornost to překvapivě funguje, leč je to takovej Indonéskej Evil Dead. Timovi nejvíc sedne pořádnej vraždící akčnák, jehož řemeslo zvládá jako nikdo jiný, u hororu se drží v těžkým průměru.

V.I.P. (2017)

Vsadím se, že původní myšlenka Hoon-jeong Parka byla "udělám rozvinutější verzi I Saw the Devil", která nevyšla vůbec podle plánu, ale nějakým způsobem jako celek funguje. Překombinovaný scénář, kterej si samolibě dělá, co chce (překvapí událostmi),ale nedává důraz na vykreslenost postav, jako nám jí dopřály předchozí Parkovo snímky. Veliká škoda předvídatelného konce, kterej se nám částečně ukázal už na začátku. Celej snímek působí spíše jako horší recyklace dokonalého New World.

Geomgaek (2020)

Klasická "find that girl" vyvražďovačka ve styl Komanda, která neurazí, ale čím víc vidíte podobných filmu, už nemůžete jít s hodnocením výš, co se týče tématiky. Hlavní hrdina je BADASS frajer, kterej má jednu a tu samou mimiku a sedí mu. Velkej boj zhruba ke konci snímku mne docela zklamal, jelikož CGI krev byla opravdu nekvalitně zpracovaná, ale zároveň pochválím choreografii, která byla natočená přehledně bez zbytečných střihů. Joe Taslim měl rozhodně dostat více prostoru se ukázat, protože on to fakt kurva umí!

Sinsegye (2013)

"Z policajta jsem se stal největší boss mafie, tady koukej jak!" Kdybych to viděl v datum vydaní, vůbec bych si nevšiml týpka ze Squid Gamu. Super příklad toho, jak má vypadat kvalitní gangsterka, která nemá moc akce, ale naopak je založená na hodně silném scénáři, kterej nepředvídatelně dodává různý možnosti konce (a že vás kurva překvapí). Akce je tam téměř jenom jedna a stojí za to (scéna ve výtahu excelentně natočená). První půl hodina filmu je taková hodně matoucí, kdežto na zbytek stopáže nezapomenete.

Memory (2022)

Liam Neeson je pořád drsnej klaďas, kterej si tady trochu střihnul roli padoucha. Celkově je to zajímavý, leč trošičku okoukaný nápad, kterej mne ale u obrazovky stejně udržel. Menší hra Cat and Mouse nikdy neurazí. Kdyby postavy celkově měly větší prostor pro dialogy a události, které všemu předcházejí, jednoznačně by se mohlo jednat o nadprůměrný snímek. Takhle to funguje jako taková pateční jednohubka, kterou jsem si pustil v pondělí, neurazí ani nenadchne.

Jde si pro nás noc (2018)

"There is no way out of this" - Komentář píšu čtyři roky po prvním zhlédnutí (v průběhu času viděno desetkrát). The Night Comes for Us je pro mne absolutní vrchol akční kinematografie. V průběhu celého filmu si nemůžete ani na chvilku oddechnout a jenom vám chodí do hlavy myšlenka "prosím, ať tenhle snímek trvá věčně". Dech-beroucí choreografie všech postav. Ito je jednoznačně nejvíc badass hlavní postava, co jsem kdy viděl, leč jeho emotivní stránka charakteru mne ke konci malinko dohnala k slzám, a to je dobře!. Na můj vkus snímku nechybí absolutně nic, naopak mne mrzí, že pár scén bylo vystřižených (naštěstí jsou dostupné na YouTube) - Odkaz: Operátorka v obchodě - Konverzace mezi Bobbym a malou   Pamatuju si, když jsem před zhruba deseti lety viděl první The Raid a těšil se na The Raid 2, kterej bude rozvinutější a nikdy mne nenapadlo, že by mohlo přijít ještě něco o mnohem více nadupanějšího, co se týče akce (The Night Comes For Us je takovej mix těchto dvou dohromady s o chloupek lepšími gore elementy). Mít možnost na to jít do kina, jdu minimálně čtyřikrát po sobě. Závěrečný fight mezi Joe Taslimem a Iko Uwaisem nikdy nedostanu z hlavy, parádní řežba!

Cesta za smířením (2021)

Naprosto skvělá terapie pro manželé v krizi. Scénáristicky vymazlená podívaná, která mne ale ve finále neodrovnala jako Tommyho předešlý počin What Happened to Monday. Prvky komedie zvládnuté naprosto skvěle, i přestože nejsem jejím fanouškem. Gore uspokojující, byť občasné off-screen záběry zážitek trošku zkazí. Skvělé herecké výkony, hlavně ze strany Noomi. Velikým problémem jsou emoce, které v podobném tématu jsou důležité, bohužel zde chybí, proto nemůžu jít s hodnocením výš. Mojí nejoblíbenější postavou byl paradoxně záporák - neboli blonďák s hákáčem na hrudi.

V/H/S/94 (2021)

Začnu tím nejlepším segmentem "The Subject" - Neboli totální vrchol celého filmu, kterej zdominoval naprosto všechny svojí brutalitou, zkřížením lidí s roboty, šíleným doktorem, hnusotou prostředí, surovostí a nezrnivou kamerou, fanoušek gore bude štěstím bez sebe. Timo v tomhle umí chodit ze všech nejlépe. Druhej nejlepší bude určitě "Storm Drain", kterej vypraví o reportérce, která si udělá menší výzkum do kanálu, kde o tísnivější pocit z pohledu diváka není nouze. Čistá nechutnost po celou dobu! Třetí, už horší segment, kterej ale stejně má něco do sebe, díky prostředí a fakt dobrým úhlům kamery - "The Empty Wake", což byl parádní nápad chycený za horší scénář, čistě taková krátká odstrašující povídka před pohřbem. Na předposlední místo bych dal "Terror", u kterýho jsem se hodně rozhodoval, jestli si zaslouží třetí nebo čtvrtý místo. Tématikou docela zajímavý a brutálně nekompromisní s mnoha klišé o rasistech v Americe, kteří mají svého "otroka" zavřeného v kleci a v loopu se na něm každej vyřádí, než přijde něco horšího. Nejhorší segment je určitě "Holy Hell", kterej měl bejt určitě vystřihlej, leč je to naprosto nepřehlednej blivajz všech možných sraček se slušným gore. Nejhorší na tom je, že běží mezi různými segmenty, takže se v něm ve finále skoro úplně ztratíte, obzvláště po výborném Subjectu.

Ratu Ilmu Hitam (2019)

Originální hororový snímek, kterej by nikde jinde, než v Indonésii neprošel. Jsou zde scény mrtvých (znetvořených) dětí, střílení do dítěte, zalepení pusy sešívačkou, odřezávání kousky kůže v iluzi a vydloublé oko za důsledku vylezení stonožky. První polovina je taková pomalejší, přičemž ta druhá vám nedá vydechnout, leč se toho stane naráz až moc. Konec trošičku klasické klišé, i přestože sám Kimo trvdil v interview, že je nenávidí. Scéna se zrcadlem, kde si jedna z hlavních postav začne řezat kůži na krku je pro mne nezapomenutelná.