Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Tak jsem se konečně dokopal na to mrknout a bohužel mám až moc smíšené pocity. Chybí mi tam Rko a chybí mi tam dost, leč ty choreografické fighty jsou až moc dobře natočené. Celé to na mě působilo opět moc klišovitě, co se týče scénáře (což se dá pochopit, je to fantasy pohádka pro náctileté) a přesně proto nemůžu jít s hodnocením výše. Když bych to rozvinul, tak perfektní scéna v autobusu mi totálně vyrazila dech, taktéž scéna na lešení byla fantastická, poté to ale zajde do hlubších vod zakrytého světa, kterej můj dojem nějak smíchal a nechal mne chladně nepozorným po zbytek snímku.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Tak jsem konečně dočkal finále, které mi HBO MAX nedokázalo v české distribuci dopřát v normální datum vydaní a víceméně si dělali všechno podle sebe (neboli jeden díl na týden, přičemž v international měli k dostání dva), takže dík, kreténi! Jakožto milovník Yakuza her jsem si Tokyo Vice nemohl nechat ujít. Takhle originální seriál zasazenej v Japonsku se známými herci jsem snad ještě neviděl, a jsem velice překvapen, leč na každé postavě vám neskutečně záleží, ať už hraje menší nebo větší roli. Nejlepší epizody jsou rozhodně pátá a osmá, kde všechny události z předchozích dostanou jasné vyvrcholení situací. I přestože některé díly se občasně malinko vlečou a některé zase utíkají rychlosti světla, v celku by se celý seriál dal narvat do šesti dílu, které by naprosto stačily. Jakožto fanoušek akčních filmů a hororů mi absolutně nevadilo, že akce bylo minimum, leč dialogy a celý scénář museli psát zkušení lidé s dobrými nápady. Jsem zvědavej na druhou sérii, která snad bude, co nejdříve, poté svůj komentář rozvinu dál. První série za hodně silné čtyři hvězdy.

Morbius (2022) odpad!

Morbius je zatím nejlepší film roku. Tolik filmového kumštu se jen tak nikde nevidí, vlastně pokud nemůžete spát a nevíte si rady bez prášků na spaní, ihned doporučuju zhruba 5 minut před spánkem pustit si tenhle masterpiece. Snímek utíká jako voda, vlastně tak rychle, že jsem si ho musel pustit na třikrát, abych se dočkal finále, které nemohlo být lepší. Film, který ve všech ohledech dává smysl = příkladem: rychlé přesunutí se na střechu a následná (sekundová) teleportace policajta přímo k morbiusovi zhruba čtyřicet pater na mrakodrap. Herecké výkony vás vtáhnou okamžitě do dění celého snímku, a to takovým způsobem, že o berlích budete chodit vy. Jedna konkrétní postava je tak důležitá, že na vás počka osm hodin po vyříznutých střevech, aby vám sdělila větu "musíš ho dostat". Záporák je tak komický, že si budete chtít zahrát Fortnite. Digitální efekty jsou tak "WOW", že si budete říkat naserte si Avengers, na tohle nemáte. Doporučuju všem fanouškům hororů s tématikou nadpřirozena.

VFW (2019)

Na snímek jsem narazil čistě kvůli Langovi, kterej mě dostal svým výkonem už v Don't Breathe. Příjemnej gore-fest odehrávající se v jedné oblasti s dobrým nádechem neonových barev. Překvapil mne i výborný eighties soundtrack. První půl hodina čistých dialogů je naprosté trápení, leč jejich trapnost musel psát sám nějakej uživatel Hyperu. Poté se to pořádně rozjede a dostáváme drogu ve stylu grindhousu my. Doporučuju všem fanouškům akčních gore s nezávislou tématikou.

Poslední šance (2021)

Prvotřídně natočené akční porno, kterému akorát chybí áčková produkce. Při psaní komentáře jsem si jenom představil, jak by vypadal Bayův 13 hodin v tomhle "one-shot" kabátku. Non-stop akční řežba, kterou každej fanoušek akčních snímků potřeboval. Občasně nelogické pasáže tomu nejvíce škodí = příkladem: z počtu 25 vojáků, co se dostalo na základnu, umře zhruba 200. Kdyby to mělo lepší gore elementy a neohranou zápletku s lepšími zvraty, neváhal bych dát s čistou hlavou pět hvězdiček. Takhle je to za hodně silné čtyři.

Žádné prudké pohyby (2021)

"Self-Interest Is The Sincerest Form Of Flattery". Skvěle napsaná mysteriózní gangsterka z 50. století, která by fungovala lépe, jako seriál. Jon Hamm v roli policajta nemá ve snímku absolutně prostor pro vlastní roli, která by mohla všechno o hodně více opepřit. Zkráceně film chce říct jednu jednoduchou větu = "Všechno se vrátí zpátky ke svému majiteli, ať se snažíš jakkoli". Úvodní "loupež" navnadila neskutečným měřítkem. Doporučuju všem fanouškům gangsterek z minulého století.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Tak jebe vám píčoksichti? 48%? Snímek má neskutečně mrazivou a tuhou atmosféru. Líp ani remake původního Candymana nemohl dopadnout, věděl jsem to od té chvíle, co jsem si přečetl spolu-účast Jordana Peele na produkci, kterej nám ukázal talent už tehdy ve snímku Get Out. Příjemně zpracované kamerové triky střídající se s brutálně grafickým násilím, které je vyplněno hutným soundtrackem. Nepředvídatelný konec, kterej nekončí dobře a nabádá na další díl (kterej doufám nevznikne, leč by to celej dojem nepříjemně mohlo zkazit). Přemýšlel jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jelikož je tam ta debilní LGBT propagace hnusných homo-slizounů, musím dát lepší čtyři.

Láska a příšery (2020)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o monstrech, co jsem měl možnost vidět! Spojení žánrů komedie s dojemných dobrodružstvím, které funguje bravurně, jsem sakra dlouho neviděl. Nádherně zobrazené téma o lásce, která se ve finále skrývá úplně někde jinde, než hlavní hrdina čekal. Pár chybiček ve scénáři se tam najde, ale mojí pozornost film držel v neustálém napětí po celou dobu. Doporučuju všem fanouškům, kteří mají slabost pro sci-fi a dojemnější tématiku s podtextem trefného soundtracku.

Děsivé dědictví (2018)

Kdybych Hereditary viděl před Midsommarem, určitě bych dal více než tři hvězdy. Celkově film má hodně překvapivé momenty, které nikdy neskončí dobře. Atmosféra funguje parádně, gore slušný, scénář oproti novějšímu počinu méně promyšlený. Konec předvídatelný, ale pěkně nasnímaný. Herecké výkony skvělé! Doporučuju všem fanouškům mrazivých thrilleru s hororovou atmosférou, u kterých je potřeba zapojit hlavu do pochodu.

Seveřan (2022)

Jestli čekáte dobovou akční řežbu, tak máte smůlu. Northman je totiž pomalu budující se masterpiece, kterej Eggers vždycky chtěl natočit. Jeden z nejlepších revenge filmu vůbec. Soundtrack je strhující, herecké výkony neuvěřitelné, scény opět kontroverzně nasnímané viz. měsíčky, sex v lese a samozřejmě přehnaně brutální násilí, které tak nádherně vynikne, díky stabilní kameře. Mile mě překvapil i boj o meč v kryptě, kterej mi trochu připomněl časy Dark Souls. Všechno působí hrozně realisticky a nepředvídatelně. Finále vás nadchne, především díky skvěle vybrané lokaci. Je celkem škoda, že film po finanční stránce propadl v kinech s pouhými 28m. Doporučuju všem fanouškům, co mají rádi pomalé tempo stupňující se do absolutní euforie.