Precious (2009)

Precious bych jistě hodnotila lépe, kdyby Daniels klidně více zatlačil na pilu v emocionálně vypjatých scénách a místo toho si odpustil zbytečnou snahu o "umění".

Baaria (2009)

Nejslabší Tornatoreho film, ve kterém je sice vše, co na jeho snímcích máme tak rádi, ale bohužel mu chybí to základní - příběh, který by diváka upoutal.

Trainspotting (1996)

Chudák Tommy. :-) --- Prostě klasika, co k tomu víc dodat.

Earth (2007) (TV film)

Skutečně nádherné... škoda plýtvat slovy... tohle se musí vidět.

Lítám v tom (2009)

Lítám v tom je jeden z nejpříjemnějších filmů poslední doby. Příběh, postavy a jejich vývoj jsou pro Reitmana na prvním místě a z toho plyne i nezapomenutelný divácký zážitek. Jason Reitman jako jeden z mála mladých tvůrců ví, jaké filmy chce točit a jde si svou vlastní cestou. (90 %)

Škola života (2009)

Škola života je pro mě osobně velkým filmovým zklamáním. Coby fanoušek tvorby spisovatele Nicka Hornbyho jsem doufala, že něco ze svého osobitého rukopisu přenese i do scénáře, který napsal na základě memoárů novinářky Lynn Barber. A přestože samotný scénář nepostrádá své kvality, ona Hornbyho pověstná lehkost tu trochu chybí. Po zhlédnutí Školy života zůstává na jazyku zvláštní pachuť promarněné šance. Námět, herci, tvůrci, to vše mohlo vyústit v mnohem zajímavější filmovou podívanou, než je tato zbytečně zdlouhavá „love story“ o životě jedné mladé dívky.

Cesta (2009)

Problém Cesty je v tom, že nevyvolává příliš silné emoce a přestože jde o zajímavé drama s thrillerovými prvky, jeho pomalé tempo se postupem času stává až úmorným a vytrácí se nakonec i kouzlo oné depresivní postapokalyptické vize.

Užívej si, co to jde (2009)

Brilantní koverzačka, v níž se najde jen nepatrné množství hluchých pasáží a u níž ani příliš nevadí, že něco podobného jsme v Allenově podání už mnohokrát viděli.