To byl zítra flám (2010)

Příběh působí jako výpotek party čtyřicátníků, kteří se trochu sjeli a ráno se probudili s hotovým scénářem, který se jim zřejmě zdál legrační dost na to, aby z něj byl nakonec film. Vtipy (většinou fekálního rázu) jsou ale trapné. Na této komedii neshledávám pranic legračního.

Robin Hood (2010)

Ačkoli má Scottův snímek své slabší momenty, tedy nudnější scény, bez kterých by se obešel, a pár těch nelogičností, jako celek se jednoduše povedl. Je příjemné vidět, že i tvůrci Scottova kalibru stále mají snahu zkoušet natočit něco trochu jinak a mimo zaběhnuté stereotypy.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Kouzlo prvního filmu se úplně vytratilo. Nic nepomohou ani známí herci, kteří jsou nuceni přehrávat, až to u některých z nich děsí. Proč si tvůrci myslí, že uřvané postavy ve filmu budou někomu připadat vtipné, ačkoli opak je pravdou? Veškeré vizuální i slovní gagy v tomhle filmu vyšumí do prázdna a v divákovi zůstane jen pocit trapnosti...

Špatnej polda (2009)

Herzog nám servíruje vcelku příjemnou "oldschool" kriminálku, která sice trpí mnoha neduhy, a možná mohla být trochu drsnější, ale za divákovu pozornost jistě stojí. Už jen proto, že je příjemné občas vidět tak trochu jiný film a Nicolase Cage, který opět nabírá hereckou formu. (70 %)

Iron Man 2 (2010)

Bavila jsem se královsky, nenudila se ani na chvíli a z kina odcházela s úsměvem na rtech. A upřímně lituji ty, kteří viděli/uvidí film nadabovaný, zrovna v případě tohoto filmu a nenapodobitelného hlasového projevu Roberta Downeyho Jr., musí dabing ubírat hodně z kouzla filmu.

Exmanželka za odměnu (2010)

Další hollywoodská dávka otravných písniček, infantilních vtípků a přihlouplého příběhu v jednom. Neměl by se Hollywood už konečně vykašlat na tyhle vyumělkované romantické komedie, které jsou pro většinu diváků jen ztrátou času?

Ložnice a kuloáry (1998)

Takhle osobitou, netradiční a zábavnou komedii, navíc skvěle obsazenou (v té době ještě neznámými herci v čele s Kevinem McKiddem), dokáží opravdu natočit jen Britové.

16 let s alkoholem (2003)

Hodně zvláštní film, který ale i přes místy trochu otravné režijní "nápady", dokáže vyvolat silné emoce. Na tom má samozřejmě velký podíl zejména Kevin McKidd, který v tomhle skotském nezávislém snímku vystřihl parádní herecké sólo.

Souboj Titánů (2010)

Koukatelný blockbuster, u kterého se nesmí moc přemýšlet nad dějem a papíry šustícími dialogy, a jen se nechat bavit vizuální stránkou. Není to žádný filmový zázrak, ale rozhodně ani vyložený průšvih.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Značně netradiční komedie, kterou ocení zejména milovníci satiry. Škoda, že tak skvěle obsazený film nedrží moc pohromadě vinou až příliš mnoha flashbacků, které samy o sobě jsou velice vtipné, ale z filmu dělají nekonzistentní dílo. I přes řadu výhrad je ale tenhle film chutným filmovým zákuskem pro milovníky absurdního humoru. (70%)