Titáni (2000) (seriál)

Americká sága, intrigy, honba za peniazmi a mocou a neustále zvádzanie. Asi takto stačí charakterizovať tento seriál. Plusom však bolo zaradenie Caspera a Yasmine.

V.I.P. (1998) (seriál)

Dávam "slušné" hodnotenie kvôli akcií a možno trošku aj kvôli Pamele, že sa odvážila ísť do takéhoto formátu. Inak ako žena nič moc.

Můj velký tlustý řecký život (2003) (seriál)

Veľmi pekný seriálik natočený k nemenej úspešnému filmu Moja tučná grécka svadba. Úsmevná grécka rodinka, ktorej šéfuje konzervatívny tatko (oceňujem opäť slovenský dabing, v tejto postave zase-raz výnimočný Stano Dančiak), liberálnejšia mamka, tak trochu zvrátená teta, jednoducho až (s)prosto zmýšľajúci brat či nymfa sesternička. Škoda, že len sa natočilo len pár epizod. U mňa seriál tohto leta.

Obecná škola (1991)

Až sa mi nechce veriť, že to film z roku 1991. Impozantná polodramatická komédia, ktorá dostane každého. Možno najlepší český film od roku ´91. Vyzdvihujem priam dokonalý výkon Rudolfa Hrušinského alias pána riaditeľa ako aj "(ne)cakajúceho" Bolka. Každým rokom sa mi zdá tento film stále lepší a lepší. Zrejme začínam chápať aj tú vedľajšiu myšlienku vtedajšej situácie, ktorá robí film ešte "farebnejším".

Když se setmí (2004)

Ale prečo nie, prečo nie? Pierce Brosnan akoby hral ďalšiu bondovku. Zápletka typicky americká, herecké obsadenie nad očakávaný priemer, dejová línia rýchlo nadväzujúca a typicky JB záver. PS: Salma Hayek má všetko, čo muži chcú!

Fontána pro Zuzanu (1985)

Slovenskí interpreti zažili v tomto filme svoje krajšie obdobie. Nezabudnuteľné piesne Vaša Patejdla, Roba Grigorova (inak vystupujúceho aj v hereckej roli) či Elánu. Sídlisková romanca, ktorá poteší všetky generácie a má mierny nádych amerických prci prci :)

Škola rocku (2003)

Dávam na takýto žáner vysokú známku, a to hlavne pre výbornú hudbu, ktorú mladíci zahrali. Pozitívny pre mňa bol aj skvelý strih, screen a lá Harry Potter, či zanietený herecký výkon Jacka Blacka. Pekné dielo, ktoré ma ozaj pobavilo.

21 gramů (2003)

Tri príbehy zliate do jedného, skvelá a krásna Naomi Watts, famózny Sean Penn a dovtedy nevídaný spôsob spojenia osudu troch ľudí v jeden. Nič iné ako plný počet bodov.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Ach sladké to boli časy, keď sa to vysielalo. Bezstarostné detstvo sa spája u mňa aj s týmto seriálom. Vlastne jedným z mála, ktoré už vtedy vysielala verejnoprávna televízia. Mám naň veľmi pekné spomienky, a ako tu už spomínal napríklad Douglas, tentoraz slovenský dabing predčil český. Hlavne hlavné postavy a najviac samotný Dempsey (Boris Farkaš). A čo je na tom skvelé: tento film má ešte aj dnes hodnotu, i keď mnohí ju nevidia.

Přežili dva (1997) (TV film)

Sladká "Sabrina" v čase svojej začínajúcej kariéry stihla natočiť aj dobrodružný film. Ako herečka ma nesklamala, len ma štve, že nedokázala svojimi čarami zachrániť celú štvorčlennú posádku :) A mimochodom, kto poznal toho herca po jej boku??? Áno bol to hrdina z Nekonečného príbehu 2 :)) Bastien