• Romantický

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Tak tento seriál je pro mě jeden z objevů roku 2021. Nic jsem od něj nečekala, nic jsem o něm nevěděla. Já seriály z prostředí střední školy nemusím, ale dala jsem mu šanci. Výsledek? Totální nadšení. Naprosto krásně a realisticky zachycená první a zakázaná láska. V určitých chvílích jsem se neubránila slze. Opravdu nádherné a já se nemohu dočkat na další řadu!

Matrix Resurrections (2021)

Nejsem si jistá, jak by má podívaná dopadla, kdybych na ní nebyla v kině s kupou popcornu. Na Matrixu jsem vyrostla, takže připočtu-li nostalgickou vzpomínku a odečtu lásku ke Keanu Reevesovi... vychází mi z toho průměrný film s cool outfity a dobrými vizuálními efekty. Matrixové podání Adama a Evy bez výrazných filosofických přesahů.  Neurazí, ani nenadchne. Ale jako zakončení ságy akceptovatelné.

Láska s čokoládovou příchutí (2019) (seriál)

Tak toto je můj nejoblíbenější korejský seriál. Sice ho neopouští korejská sentimentalita, ani emočně vypjaté chvíle, které chtějí diváka dohnat k slzám. Přesto, pokud na tento styl přistoupíte a nenecháte se odradit, Láska s čokoládovou příchutí vám může přinést opravdu krásné oddychové chvíle se spoustou vařením, charismatickou ústřední dvojicí a příběhem, po kterém každé romantické duši srdce zaplesá blahem. Nevím, jestli jsem toho schopná, ale opravdu uvažuju o tom, že si ho ještě někdy pustím znovu. Natolik mě tento příběh uchvátil.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Jeden z těch lepších seriálů, který budu jistě doporučovat. Nicméně mě osobně konec zas až tolik nepřekvapil a ohlušující katarze nepřišla - netuším, jestli je to způsobeno tím, že jsem musela na díly čekat, nebo jsem jako milovník detektivek prostě už otrlá...

Cizinec (2020) (seriál)

Seriál byl zajmavý, ale to je v podstatě každý s detektivní zápletkou, spousty nevyřčených otázek a svižným tempem. Nicméně nebyl nic, z čeho bych seděla odvařená a paf. Určitě neurazí, ale hodnotím jako lepší průměr. Dala bych tomu tři a půl hvězdy. Proč? Ani nevím, musíte kouknout sami.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Holly shit. Třetí série je pomalu potápějící se loď, předzvěst katastrofy. Opravdu nechápu, jak tady této slátanině může dát někdo pět hvězd. Pokud se nechá obalamunit pár povedenými efekty a nažehlenými kostýmy, budiž... Pokud se však člověk zamýšlí více nad scénářem a logikou, tak ho tady tento shit nemůže za nic na světě uspokojit. Takže proti dvěma předchozím sériím skutečně zklamání. Kdyby tato série představovala první sérii a já se ke Stranger Things úplně poprvé dostala tímto způsobem, pravděpodobně bych sérii ani nedokončila... Nicméně protože první dvě série byly super, nezavírám vrata a čtvrté sérii dám ještě šanci. Doufám, že trojka je pouze nějaká ,,přechodná" série, katastrofě se podaří předejít a čtverka už bude opět super. Doufám, protože by to byla škoda! ** A ještě trochu více ohledně mých osobních pocitů.... Nevím, jestli jsem divná, ale ti francouzáci mi tam fakt vadili. Jsou to děcka, kterým je tak 13-14 max (u El se vlastně ani neví, kolik jí přesně je, ne?) a oni se tam olizují, div na sebe neskočí. Fakt jsem měla strach... Kdyby jim bylo 16, tak nic neříkám, ale tady mi přišlo fakt přes čáru. Taky se nějak více prohlubuje moje antipatie k El. Já nevím, jestli je to tou herečkou, scénářem, nebo čím, ale já tu postavu vlastně ani nemám úplně ráda.... nebo né že bych ji neměla ráda, je to chudák holka a já jí vlastně mám ráda, jen mě strašně vysírá....

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Vůbec nechápu, jak ten stejný režisér mohl natočit několik Harry Potterů - a potom tady tento film. Obyčejné fantasy, které jako jediné ozvláštňují motivy z Harryho Pottera. Čekala jsem to sice horší, není to tak špatné - jenže to je právě ten zásadní problém... ,,Není to tak špatné," ale vůbec to není výborné!! Děj se odehrává v Americe a rázem se změnila celá nálada filmu (pro mě k horšímu). Filmy hodnotím kvůli pocitům, které mi dávají... takže jsem tomu prvně chtěla dát dvě hvězdy, kvůli náznakům na mého milovaného nepochopeného Toma Riddla a Eddieho Redmayna dávám tři.

Humr (2015)

Ježišmarja, zklamání.

Tři sezóny (1999)

Film spojuje osudy několika lidí, které jsou více méně určitým způsobem propojeny. Prvotně jsem od snímku čekala víc a po jeho zhlédnutí jsem byla docela zklamaná. Osobně mi nepřijde téměř v ničem zvláštní, scénář není silný a snímek podle mě ničím nevyniká.