• Romantický

Křídla Vánoc (2013)

Potenciál, který tento film skutečně má, nebyl plně využitý, což mě opravdu moc, moc mrzí. Pořád v nás graduje jakési očekávání, které není nikdy naplněno, a místo toho, abychom pak na film vzpomínali naplněni něčím zvláštním, vzpomínáme na něj s prázdnotou a rozporuplností. Křídla Vánoc totiž to "cosi" po všech stránkách postrádají. Pořád nám něco slibují a my se těšíme a těšíme na jakési překvapení, které stejně nepřichází. Mám z něj smíšené pocity. Řekla bych, že to jediné, co tvoří atmosféru filmu, je fajn soundtrack.

Big Ben - Hon (2000) (epizoda)

Big Ben je podle mě fajn seriál, (nebo TV film, jak je libo) pro člověka, který se chce odreagovat a nemá velká očekávání. Klasická televizní detektivka bez přehnaného násilí z pěkného prostředí a se sympatickými hrdiny.

Takový je život (1929)

Je to fajn, uznávám němou éru, ale přece jen... 60 minut na mě trochu moc. To nejlepší na filmu pro mě byl hudební doprovod

Slova (2012)

Připadá mi, jako by se tvůrci snažili natočit podobně spletitý a komplikovaně rozvrstvený příběh jako je Pán Nikdo. Pro mě bohužel ne příliš úspěšně. Už úvod filmu v nás svým zrychleným tempem záměrně vyvolává napětí, pokládá nám otázky, na které máme zcela logicky touhu nacházet odpovědi. Ty však nepřicházejí a nepřicházejí. A navíc žádné ať už jakkoliv fascinující překvapení na závěru filmu nedostaneme. Přitom už samotný úvod a následný průběh nám svojí formou slibuje něco víc. Nejspíš bych se nesnažila být až tolik hlubokomyslná, míň někdy znamená víc...

Pýcha a předsudek (2005)

Musím se přiznat, že jsem knižní předlohu nedočetla do konce. Nechápu, proč ji všichni tak milují, zbožňují a obdivují, mně nepřišla ničím zvláštní nebo zajímavá. Byla nudná. Možná změním názor, až se k ní třeba v důchodu vrátím, pokud jestli... Každopádně film je úplně jiná liga. Pokud se oprostíme od poměrně nudného motivu, kterak maminka hledá svým dcerám co nejlepší ženichy, může nás čekat nezapomenutelný zážitek. Úžasná kamera, obraz, pohledy na dokonalou krajinu, nádherná hudba, kostýmy, pan Darcy, Keira. Pro mě je to jeden z nejkrásněji natočených filmů, jaký jsem kdy viděla. A ačkoliv je to film typický pro ženy, myslím si, že i muži dokáží uznat a připustit jeho krásu.

Bouřlivé výšiny (1992)

Film perfektně vystihl ponurou a chladnou atmosféru knihy, díky čemuž má u mě velké plus. Zároveň mi tam ale něco schází, už se na něj asi víckrát nepodívám, a proto si prostě nemůžu pomoct a hodnotím ho takto. Když už jsem zmínila tu knihu, je rozhodně škoda, že tam nebylo nějakým způsobem zapracováno šílenství Katy, které je v knize velmi znatelné. Nevytýkám to však, filmu to na celkové atmosféře, která je podle mě velmi důležitá, neubírá. Mimochodem Ralph Fiennes je dokonalý představitel Heathcliffa! Nemám k němu co dodat, naprosto jsem mu propadla :)