• Mysteriózní

Silent Hill (2006)

Kvalitka. Je zrejme pravda, že človek, ktorý je fanatickým fanúšikom hernej série bude zrejme filmu rozumieť viac ako ten, kto nehral, ale na druhej strane má tiež väčšie očakávania. Ja som prešiel dve časti a s filmom som spokojný. Je pravda, že dej je tak trošku o ničom, hlavne druhá polovica, ale všetko bohato vynahrádza atmosféra snímku spolu s kvalitnou kamerou a solídnymi hercami. Plus, samozrejme, originál herná hudba Akiru Yamaoku. Ale aj tak dúfam, že dvojka bude lepšia:)

Armitage III (1995)

Armitage je v rámci svojho žánru skôr z tých menej náročných, nie zrovna filozofických anime, ale občas si treba aj odpočinúť, že? Príjemný a vyvážený mix akcie, humoru a trochu tej romantiky.

Volavka (2002)

Dokonalosť sama, ktorej Scorsese nesiahol ani po úvodné titulky. A doteraz si nie som istý, či bol ten "zlý" týpek naozaj taký hajzel, alebo sa naozaj snažil stať lepším. Dokonalí herci (Tony Leung je môj osobný boh), dokonalá réžia, dokonalý scenár (no dobre, nejaká tá muška sa nájde), a najlepšie je, že to má ešte dve takmer dokonalé pokračovania. Jednoducho sen každého filmového fanúšika.

Skrytá identita (2006)

WTF?! Jasné že som nečakal, že niečo natočené za hollywoodske peniaze bude dosahovať kvalít Infernal Affairs, ale dúfal som aspoň v Scorseseho. Po Letcovi a Gangoch opäť vo "svojom živle", a takto to zmrviť. Príšerná kamera, samoúčelné fuckovanie, narcistický Jack Nicholson, a navyše Matt Damon?! A žiadna z tém, ktoré boli v hongkongskej verzii také dôležité sa tu absolútne nevyskytuje, nehovoriac o akomkoľvek nadžánrovom presahu. Ach, Marty, Marty, vyzerá to na senilitu. 40% akurát tak za tempo, ktoré je naozaj extrémne, najmä vzhľadom na režisérov vek. Každopádne Marty u mňa definitívne skončil.

Válka světů (2005) odpad!

Absolútne zbytočný film o egocentrickom taťkovi z ktorého sa vďaka hrozivej traume spôsobenej útokom strašlivých mimozemšťanov stáva vzorný otec rodiny. Maximálne predvídateľný dej ktorý ma nútil podchvíľou si zdriemnuť, a čakanie na to, že aspoň extrémne presladená Dakotka zomrie nejakou strašlivou smrťou. Keby sa tak stalo, dám aspoň jednu hviezdu. Takto nula.