Navěky silný (2008)

Forever Strong! Název filmu, který odpovídá za vše. Příběh je o mladém křídle hrající Rugby v jednom z nejlepších místních týmů, kde mladíci hrou nežili, a raději si užívali života a popularity, která jim hra přinášela. Holky, alkohol a lehkomyslnost pak dostali v hlavní roli hrajícího Seana Farise do ústavu pro mládež, kde se měl převychovat a vrátit se za rok zase zpátky domů. Nicméně ze začátku se nechtěl přizpůsobit a dělal potíže, které měli i své následky. Za nějaký čas se přidal k největšímu rivalovi, který jeho předchozí tým poznal. Časem zjistil, že oni jsou daleko lepším týmem, než ten jeho předešlý a žije hrou a má své spoluhráče jako svou rodinu a ztratí své předchozí kamarády, kteří mu dají coproto v závěrečném zápase o pohár. Jak je to u podobných filmů zvykem, vše má dobrý konec a tak tomu je i zde, kde Rick se svym novym týmem porazí "zmetky" z toho předešlého a i přes naschvály a pasti zápas dohrál

Velký draft (2014)

Příběh trochu podobný Moneyballu, kde se převážně jednalo také o nákupu hráčů v Open Transfer Window. Nyní ale nešlo o nákupu a přestupu hráčů, ale o nejsledovanější den v milionech životů, hlavně v Americe, Draft Day! Je to docela klišé, ale největší sledovanost Amerického fotbalu, mají právě zápasy, týmy a školy z Univerzit. Ano, NFL nejznámější, nejlépe placená a nejlépe propagovaná soutěž v americkém fotbale, která je známá po celém světě, tak nemá takovou sledovanost a popularitu jako Univerzitní fotbal. Stadiony na univerzitním fotbale jsou i 2x větší jak na týmy z NFL. Takže ano, šílenost v onen den je jistě na místě. Nejlepší týmy se předhánějí, aby měli svoje cíle a udělají proto všechno. Film přesně popisuje a vypráví o jednom dni, kde si Kevin Costner zahrál roli generálního manažera a tzv. Bosse, který má poslední slovo při vyjednávání v onen den. Za mě rozhodně 5* neboť filmy z danou tématikou se mi zamlouvají a pokud se nepodělají, tak je to vždycky výhra.

Zrození šampióna (2009)

Skvělý film, založený na skutečné události. Příběh mladého, silnějšího mladíka, který má matku na fetu a otce, kterého nezná. Michael poznal milující rodinu, která mu nabídla to, co je pro nás všechny samozřejmostí a bereme jí jako hotovou věc, lásku či dokonce postel, kterou nikdy neměl. Vynikající příběh, kde ze silného chlapce se může stát výborným Linemanem útočné řady v americkém fotbale a dotáhnout to až na tři a dvacáté místo v prvním kole draftu v NFL ( ti nejlepší z Obrany a linemanů nechodí dříve než cca 10-15). Sandra Bullock k tomu přidala tu něžnost a krásu a za mě rozhodně 5*

Lucy (2014)

Nápad filmu rozhodně nebyl špatný, výběr herců rovněž. Kdybychom se měli bavit o provedení a o scénáři, tak by to již zadrhávalo. Byl to skvělý nápad, kde Lucy se aktivovávala procenta v jejím mozku, až skončila na hranici 100%. Skvělý. Velké plus má provedení, kde vidí a slyší hovory, kody a všechno kolem. Jenomže je tu obrovské mínus, kde hlavní hrdinka se začne portovat nejen z místa na místo, ale rovněž časem, což mi přijde absurdní. Konec mě rovněž dostal, kde se z ní stane nejdříve "strom" jakožto počítač a nakonec flashkou. Mohl to být cca 85% film, ze kterého se nakonec stal 65%

Černobílý svět (2011)

Výborný film, který poukazuje na život afroameričanů v jižanských státech v Americe v době, která zrovna pro ně nebyla ta nejšťastnější. Film přesně vypráví o utlačovanosti černošské menšiny a jak dané slušky mají, proti těm bělošským obyvatelům a zároveň zaměstnavatelům služek, srdce. Chvílema u filmu až kroutíte hlavou a říkáte si, jak by jste ty, s prominutím, "Nány" zavraždili. Po filmu Express a vzpomínka na titány je toto další povedená pecka :)

Jezero smrti (2008)

Jezero smrti neni až tak horor, který bychom očekávali a produkce z Velké Británie si ani nemusela tolik lámat hlavu ze scénáře. Z filmu lze jasně vidět, jak se doopravdy chová britská mládež a jak je stanovený místní britský zákon strašně na hlavu. "Děti" (épe řečeno smradi) si v Anglii můžou v podstatě dělat co chtějí a rodiče ani žádná dospělá osoba s tim nikdy nic nezmůže. A právě o tom vypráví i Jezero Smrti, kde přesně poukazuje na nevychovanost dětí, kde si dokonce rodiče myslí, jak jsou úžasní a bez problémový. Ale pravdy na tom asi moc nebude že? 3/5*

Hon (2012)

Výborně natočený dánský drama, kde až nevěřícně musíte vrtět hlavou, jak by "malá" lež mladé dívky, nejlepšího přítele hlavní postavy, mohla naprosto znepříjemnit a změnit život každému muži.