Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Pár dílů jsem viděl a náhodou mě to bavilo. Vydra hraje takovýho správně nemožnýho tatíka a Katka je i tak docela hezká holka :). Z noťasu na koleji bych si to asi nepustil, ale když doma nebylo co dělat, rád jsem se na to podíval a dopřál si chvilku oddechu.

Útěk do divočiny (2007)

Můj nejmilejší film. McCandless byl bezpochyby idealista, ale každý z nás má občas chuť zmizet někam daleko od všeho, co se mu zrovna nedaří, od trápení, neúspěchů... jenže jen málokdo má takovou odvahu (a zároveň chová naprostou lhostejnost vůči okolí a bližním). To, co udělal on, dělá spousta lidí včetně mě. Utíkáme do přírody hledat alespoň úrtžky odpovědí na naše životní otázky. Hledáme sami sebe, jenže odjíždíme s tím, že se chceme zase vrátit a vědomě zbytečně neriskujeme. Koho film chytil u srdce, mohl by si přečíst i knížku od Jona Krakauera.

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Já jsem Suchoše s Geňou neměl nikdy rád, protože mají až speciální nadání na to blbě a hlavně naprosto nevtipně kecat. V jednom z mála dílů, které jsem měl tu smůlu vidět, vyslýchali Rudu Havlíka a mluvili s ním jako s největším životním ztroskotancem. Takhle ne, pánové...

Dexter (2006) (seriál)

Příjemné seriálové překvapení. Po prvních dvou řadách je moje hodnocení pořád víc než pozitivní. Škoda jen, že každý díl trvá hodinu, takže člověk si na tom nemůže vypěstovat až takovou závislost jako na "jednohubkách" typu IT Crowd, The Big Bang Theory apod., kde se dají stihnout bez výčitek svědomí třeba i 4 díly za den :).

Crash (2004)

Řekl bych příjemné překvapení, protože moc nemusím Sandru Bullock. Když jsem ji zahlédl v úvodních titulcích, měl jsem obavy, že tady bude mít nějakou hlavní roli - nakonec to dobře dopadlo :). Po zhlédnutí jsem byl nadšený! Šokovalo mě, s jakou upřímností je tady představována rasová nadřazenost a poměry v L. A. (Samozřejmě se nedá věřit všemu, co člověk vidí v televizi, ale přece jen...) a navíc mě ani jeden z představovaných příběhů nenudil, jak bývá u filmů tohohle typu zvykem. Líbilo se mi, jak do sebe nakonec všechno perfektně zapadlo. 100%

Wanted (2008)

Já mám filmy tohohle typu prostě rád, protože jsem na nich vyrůstal. Akce od začátku do konce, žádné zbytečné dialogy a filosofování o použitelnosti hovna. Pozitivní dojem navíc podtrhly povedené herecké výkony, ať už McAvoye nebo Jolie (tohle je vlastně vůbec první film, ve kterém jsem ji viděl... vždycky jsem ji bral jen jako partnerku Brada Pitta, která si k sobě stahuje sirotky ze zemí Třetího světa).

Mistři hazardu (2005)

Tomuhle říkám povedená oddechovka v pravém slova smyslu! Knoxville a S. W. Scott vytvořili skvěle se doplňující dvojku, která nás provází takřka celým filmem, který je jedna velká zběsilá jízda. Nechybí automobilové honičky, bouračky a vybuchující auta... prostě všechno, co máme my muži rádi :)).

Dohazovač (2005)

Díky roli Setha Greena (ten malý dohazovač) měl film alespoň nějaký tah na branku, jinak to byla celkem nuda. Hlavní hrdina Oli mi vůbec nepřišel roztomile nemotorný a romantický, jak měl být asi představován, a celý film je až zbytečně přeslazený. Spíš je to taková pohádka pro dospívající... tahle to fakt nefunguje :). Navíc Amy Smart tu hraje neuvěřitelnou (ale jako vždy zatraceně sexy!) naivku, které stačí pošeptat do ouška pár zamilovaných slůvek a je v mžiku vaše. Nelíbilo se mi to ani jako oddechovka a koukal jsem na to jen proto, aby mi zoufale pomalu ubíhající cesta autobusem z Osla do Prahy utekla o něco málo rychleji.

Timon a Pumbaa (1995) (seriál)

Hakuna Matata! Asi ta nejsympatičtější a nejpraštěnější kreslená dvojka z Disneyho dílny. V dětství jsem je zbožňoval, i teď si občas pro lepší náladu pustím na YouTube jejich písničku - http://tinyurl.com/36cr6lv

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Stojím si za svým - je to vážně moc a moc dobrý. Stropnický, Taclík i ostatní hrají na české poměry překvapivě dobře, kriminalistické postupy zde ukazované (odebírání otisků, pitvy atd.) jsou snadno uvěřitelné a ta místy rozostřená, klepající se a jinak "przněná" kamera se mi líbí. Je to zase něco nového - prostě pokus o vylepšení šedého průměru... to by se snad nemělo kritizovat, pokud to není úplná katastrofa, ne? (Jakože vážně není!) Ty kriminální případy sice nejsou takové trháky jako v zahraničním zpracování, ale pro nás čecháčky je to tak lepší. Asi bychom nespolkli, kdyby v Praze řádil klan po střechách poskakujících ninjů. První série byla za 4, druhá je zatím za 3 hvězdy a mrzelo by mě, kdybych musel jít níž.