Borg/McEnroe (2017)

Doporučuju všem fandům tenisu, Borga i McEnroa si pamatuju z dob svého dětství a film se opravdu povedl. Souhlasím s ostatními komentáři, že film byl spíše zaměřen na Borga a taky se tak mohl jmenovat. Třeba se dočkáme někdy filmu i o McEnroovi, určitě by byl neméně zajímavý. Výborně nasnímané okamžiky nervového vypětí před zápasy, a vynikající oba hlavní představitelé.

Venuše v kožichu (2013)

Ne že bych neměla ráda Polanského, ne že bych neměla ráda konverzační filmy, ne že bych neměla ráda sexuální přitažlivos... ale prostě mě tento film nezaujal.

Okja (2017)

Zajímavá pohádka s politickým ( nebo snad ekologickým ) podtextem, který je místy až absurdní a směšný, i když myšlenka je skutečně varující, ale tímto způsobem kvalitu filmu dost snižuje. Parodie na ekologické teroristy mi připadla přehnaná a spoustu věcí nedomyšlených ( když už tam zařadili scénu s pářením, proč potom Okju poslali na jatka ? ) A tak mi zbyl jen mistrně ztvárněný příběh o holčičce a jejím ukradeném prasátku. Ale mohlo z toho být mnohem víc...

Parazit (2019)

Musím se přiznat, že film jsem si užívala jen do chvíle toho šíleného masakru. Mistrovská režie, kamera, zachycení detailů, to vše bylo nadprůměrné, Některé scény mi ulpěly v paměti asi napořád. Ještě dlouho po příchodu z kina jsem přemýšlela, nakolik bylo vše smyšlené a jestli se režisér v něčem inspiroval . Konec byl sice překvapivý, ale podle mě tam být vůbec nemusel. Při hodnocení jsem dost váhala. Ale pět hvězd dávám jen filmům , které chci určitě vidět znovu. A tento mezi ně určitě nepatří.Má romantická duše dostala tímto syrovým psychodramatem dost na frak.

Jiný čas, jiné místo (1958)

Konečně se mi podařilo shlédnout jeden z prvních Seanových filmů. Zajímavý příběh, v němž sice hraje jednu z hlavních rolí, ale moc se na plátně nezdrží, umírá hned v první polovině. Nejdřív jsem si myslela, že mě film nezaujal kvůli stáří, ale ne. Znám hodně starších filmů, které jsou lepší. Film je ale dost zajímavý svým příběhem o lásce až za hrob.

Ženy v běhu (2019)

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Pro mě je to jen sled sice příjemných, ale předvídatelých vtípků, naprosto bez fantazie, všechny situace, které ve filmu byly, asi byly už někde jinde...kromě toho maratonu . A jako žena jsem se cítila při některých scénách dost trapně, Když nad tím tak přemýšlím, ještě jednu uberu...To bezva ženská na krku byla originálnější.

Judy (2019)

Herecký koncert Renée, která film posouvá o příčku nahoru. Smutný příběh, ze začátku trochu nudný, než se člověk dostane do děje. Ale ten s kvostný závěr, ten stojí za to ! Trochu mě mrazilo v zádech a slzy mi tekly proudem...

Celý širý svět (1996)

Renée se mi moc líbila, Vincent už tak moc ne. Nevím, nakolik byl příběh opravdu životopisný, ale s takovým potrhlým chlapíkem bych asi sama autem radši nejela. Film mi přišel malinko zdlouhavý, ale rozhodně byl zajímavý. Holt cesty lásky jsou nevyzpytatelné.

Kiss and Make Up (1934)

Narazila jsem na tento film náhodou, když jsem hledala jiný, a Cary mě zase dostal...Jak může být někdo tak šarmantní, vtipný a okouzlující v jedné osobě ? Těžko se posuzuje film po 85 letech, scénář, výprava, hudba...ale Cary prostě svědčí každému filmu. Zajímavé pojetí ženské krásy. Je až neuvěřitelné, že už tenkrát lidi přemýšleli o plastických operacích. Některé scény jsou až přehnaně groteskní, ale ve své podstatě pravdivé.

Teroristka (2019)

Nevím kudy se ubíraly myšlenky těm všem, co tady tento film kritizovali, ale já jsem za něj tvůrcům vděčná. Nejenom proto, že přilákal do kina i mou 14 letou dceru, která jinak české filmy odmítá , ale také proto, že jsem měla možnost vidět Ivu Janžurovou v tak zvláštní roli. Nedovedu si představit na jejím místě nikoho jiného. Začátek se mi moc nelíbil, část s biatlonem na motorkách a Gábinou Koukalovou mi přišla jako úplně nejhorší moment. Ale od chvíle, kdy byl zastřelen pes, to vše nabralo rychlé obrátky a nestačila jsem se divit. Obdivuji režisérovu odvahu skloubit dohromady bláznivou komedii s lidským příběhem, černým humorem a trochou sentimentu. Nezvyklé, ale funguje. Nemůžu si pomoct, ale paní Iva dostala krásnou velkou roli na konci kariéry, podobně jako pan Brodský v Babím létě.