Poslední samuraj (2003)

Výpravný epos, kterému nechybí téměř nic. Nádherná kamera, charismatičtí herci ( Tom Cruise mě mile překvapil ), strhující příběh, romantika i dobrodružství. Shlédla jsem film dychtivě a byla jsem velmi spokojená. Možná je to i tím, že má duše tíhne spíš k východu a tak život samurajů jsem obdivovala. Režiséra neznám, ale některé scény mi velmi připomínaly Tanec s vlky. Hlavní hrdina se pomalu učil jejich jazyk, líbil se mu jejich život, byl odhodlán bránit je na život a na smrt a nakonec tam našel lásku i smysl života. I přes tento opakující se motiv, ať už chtěný nebo nechtěný, dávám 5 hvězd za celkový dojem.

Rivalové (2013)

Možná kdybych byla fanda rychlých kol dám těch hvězd 5. Ale navzdory tomu mě film velmi zaujal a určitě se na něj podívám ještě jednou. Jak jen to ten Howard dělá, že má ty postavy tak jedinečně napsané i zahrané ? Nedá se jinak než jen s požitkem zírat - na perfekcionalistické herectví Daniela a na krásného Chrise. Občas jsem přemýšlela, kolik tam bylo pravdy . Z dětství si pamatuju Nikiho Laudu, kdo by ho neznal, že ? Všichni jsme sledovali jeho příběh před i po havárii,tak jsem se na film těšila a určitě nezklamal.

Spalující touha (1999)

Kubrick není právě můj oblíbený režisér a tento film se jím bohužel taky nestane. Tom Cruise rozhodně nemá na to, aby utáhl celý film, i když mu zdatně pomáhá jeho žena Nicol, která je o něco lepší. Nejvíc mě zaujal výběr hudby, která neměla chybu . Nemám ráda pornografické scény v rádoby erotických filmech. Pod pojmem erotika si asi představuju něco jiného a tak v tomto směru mě film dost zklamal. Na druhé straně ta mysteriózní stránka se povedla a pointa celého příběhu byla FAKT dost dobrá. Jen mně vrtá hlavou koho tam vlastně ten Kubrick hrál?

Interstellar (2014)

I když nemám moc ráda sci-fi filmy, tak tento určitě stojí za shlédnutí. Některé scény, hlavně do okamžiku, než se hlavní hrdina rozhodne odletět, jsou úchvatné. Nádherně vykreslený vztah otce a dcery, šedivé lány obilí, všudepřítomný prach, docela uvěřitelný příběh. Ale středisko NASA schované někde v lese, odlet do vesmíru, tam se mi to nějak pokazilo a sklouzlo do průměru. Ke konci přišlo nečekané rozuzlení, opravdu zajímavé, ale abych byla upřímná, druhou půlku by mohl někdo sestříhat alespoň o půl hodiny. Některé pasáže mi připadly zbytečné , některé střihy nelogické, jako by to dělal jiný člověk než začátek filmu. Takže pocity smíšené, ale příběh rozhodně zajímavý .

Ida (2013)

Velmi citlivě natočený film s krutým příběhem jedné židovské rodiny za války. Bohužel to není pro mě natolik zajímavé téma, a tak i když scény byly nasnímány bravurně, obě herečky byly výborné, tak přesto dávám jen 3 hvězdy.

Na dřeň (2012)

Silný příběh dvou životních ztroskotanců, kteří se nejdřív náhodou, pak doopravdy dávají dohromady. Skvělá Marion, zajímavá kamera, ale hlavně silný příběh.

Laggies (2014)

Pro mě celkem průměrný film,sice se zajímavým příběhem, ale některé postavy byly nemastné neslané. Navíc Keira nepatří k mým oblíbeným herečkám, spíš naopak. Líbil se mi Sam a Chloe.

Thelma a Louise (1991)

Jeden z mála nezapomenutelných filmů všech dob. Můžete se na něj dívat znovu a znovu a prožívat ten rychlý zvrat života s hlavními hrdinkami a domýšlet, co by se stalo kdyby...Ten příběh má takovou hloubku, že pokaždé přemýšlím, co bych dělala já v jejich situaci a kdy ještě by se to dalo zastavit a kdy asi přijde ten moment, kdy už není cesty zpět. Ale pokaždé ten moment vidím někde jinde. Největším překvapením pro mě bylo, že ani Geena ani Susan nedostala Oscara. Obě dvě by si ho za tento film zasloužily.

Dobrý ročník (2006)

Nechala jsem si film uležet , abych nedělala ukvapené závěry, ale žádná velká změna se nekonala. Je to příjemný film, celkem i vtipný, výborné herecké výkony, kamera, ale něco mi tam chybělo. Možná jsem nebyla v tom správném rozpoložení na takový film, jinak by určitě dostal 4 hvězdy.Některé scény byly nádherné, např. tančící Ludovica nebo Russel na dně bazénu, ale některé mě nudily. Russel mi tam moc neseděl, líbil se mi mnohem víc v Gladiátorovi nebo v Čisté duši. Když se tak zamyslím, tak se mi mnohem víc líbily scény se vzpomínkami na dětství, dětský představitel byl pro mě přesvědčivější než Russel. Určitě ale tento film patří mezi to lepší, co jsem v poslední době viděla.

Skagerrak (2003)

Tak tento film mi vyloženě sedl. Sice to tak od začátku nevypadalo, ale od chvíle, kdy Marie dostala tu zvláštní nabídku, se začaly dít věci... Mám ráda filmy, kde není hned jasné, kudy se bude děj vyvíjet a kdy až v poslední třetině začnou do sebe zapadat jednotlivé díly skládačky. Líbily se mi postavy 3 chlapů , kteří se rozhodli před Marií ní zamlčet důležitou skutečnost a líbila se mi postava kluka, který ji má sledovat, ale to není ze začátku hned jasné. Také naprosto s přehledem ztvárněná hlavní role, no prostě samá pozitiva. Silné životní drama v hávu tragikomedie.