Most - Série 4 (2018) (série)

Trochu jsem v rozpacích, protože na jedné straně byl příběh jakoby podle šablony ( jeden podezřelý, nevinný, další podezřelí, skoro prokázaná vina, zvrat, konečný podezřelý, konec vyšetřování, Sága přijde na to, že viníkem je někdo jiný...), ale na druhé straně se zajímavě vyvíjí všechny postavy a hlavně Sága. Bylo moc napínavé sledovat její vztah s Henrikem a myslím, že v této sérii nešlo až tak o kriminální zápletku. Malinko jsem doufala, že půjde navštívit Martina ve vězení. Konec byl sice napínavý, ale ne až tak nečekaný. Nečekaný by byl , kdyby Brian stihl zastřelit Astrid .V tomto zakončení jasně vede první série, tu asi nikdy nic nepřekoná. Ti z vás, kteří si myslíte, že žádná další série nebude, vězte, že vždycky může být. Sága může přece pomáhat s vyšetřováním i když nebude u policie. Její dedukční schpnosti jsou přece neuvěřitelné.Ale tajně doufám, že nebude. V nejlepším se má přestat ! ( Jen nevím, po které sérii by to bylo...)

Romance na řece (1958)

Zatím pro mě nejslabší Grantův film. Nevím, jestli je to slabým scénářem nebo Sophií Loren, která se sem vůbec nehodí, ale spíše je to na rozhraní mezi 2 a 3 hvězdami. K té třetí se přikláním za zajímavou postavu nejstaršího syna a vztahu s jeho otcem. Na tehdejší dobu dost pokrokové ! Jinak je ale Caryho postava občas trochu přihlouplá a občas se neděje nic zvláštního, takže film by se dal sestříhat na polovinu, aby za něco stál.

Walk Don't Run (1966)

Výborná komedie, i když možná trochu zbytečně natahovaná. Cary je okouzlující jako vždy a tolik vtipných momentů se v jedné komedii hned tak nevidí. Vystřelené kalhoty, koupelnový rozvrh a děti na schodech patří k tomu nejlepšímu.A kdyby tak ještě trochu pozměnili scénář, zrušili nadbytečného mladíka a nechali krásnou Samanthu na pospas Carymu, bylo by z toho 5 hvězdiček.

Leopardí žena (1938)

Crazy komedie ze starých časů. I přes tu neuvěřitelnou smršť vtipných dialogů jsem si ji nijak zvlášť nevychutnala. Protože měl Cary brýle, protože mi Katherin k němu nesedla, protože to bylo až příliš ztřeštěné...možná někdy jindy.

Father Goose (1964)

Trošku hloupý příběh, aspoň na můj vkus, ( Oscar za scénář je výsměchem pro ostatní nominované ) ale takové množství vtipných momentů a hlášek si zaslouží aspoň 3 hvězdy. Ta čtvrtá je za Caryho. Vypadalo to, že si roli užíval víc než všechny ty bezchybné gentlemany předtím. Velká škoda, že do hlavní ženské role neobsadili někoho, kdo by ke Carymu líp seděl. To bych možná přidala i pátou.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Asi to nebude jenom můj pocit, ale jakkoli jsou výkony obou hlavních představitelů vynikající, dramatické zpracování divadelní hry nemůže vynahradit absenci děje.

Chyťte zloděje (1955)

Možná hodnotím trochu přísně, ale Cary určitě hrál v lepších filmech. Asi jsem čekala něco víc. Mistr Hitchcock předvádí brilantní záběry, chytrý scénář, velmi vtipné dialogy...Grace je nádherná a okouzlující, ale jen do té doby, než promluví. Slušelo by jí trochu méně řečí a více tajuplných pohledů. Závěr takový nijaký, zamýšlel to režisér jako trest hlavního hrdiny za hříchy z mládí nebo bonus zdarma ? Jedno se však fillmu nedá upřít, Cary je zde předchůdcem Bonda se vším všudy ( i bond girls )

Indiskrétní příběh (1958)

Typicky holywoodská komedie. Sice svižná, ale ne moc duchaplná- Ingrid hrající herečku, jako vždy hrající své emoce, které jí sotva stěží někdo uvěří...Samozřejmě je tu spousta vtipných dialogů, ale jediné, kvůli čemu stojí za to film vidět, je Cary tančící skotské tance! Jedinečné.

Most - Série 1 (2011) (série)

Pro mě jako zjevení mezi seriály. Tempo, které se rozbíhá pomalu a je přesně načasované tak, aby vygradovalo v posledních pěti minutách posledního dílu. Ale co mě dostalo nejvíc, byl příběh Ságy. Něco podobného jsem ještě na obrazovce neviděla, ...a že se v krimi seriálech opakuje hodně motivů...Prostě seveřani to umí ! A nebylo pochyb, že vás to přinutí sledovat i další série.

Most - Epizoda 6 (2018) (epizoda)

Tak jako v předchozí sérii se mi zdálo, že se tempo uprostřed poněkud zvolnilo, i tady jsem nabyla stejného dojmu. Ovšem tímto dílem se vše změnilo a děj nabírá pekelné obrátky. Opět se nám vše zamotává a netušíte, kudy se bude příběh ubírat. Myslím, že příběh Ságy a Henrika by byl zajímavý i bez kriminální zápletky...Občas mi to trhá srdce, když vidím, jak si nevědomky ubližují...a hořím nedočkavostí, jak to s nimi dopadne.