Lásce na stopě (2001)

Příjemný romantický film, hmm, ale asi nic víc. Bude to asi tím, že ani jeden z hlavních hrdinů nepatří mezi moje oblíbené. Takže ať se snaží sebevíc, beru je jen jako herce a nanašla jsem tady nic vyjímečného...fanoušci ať mi odpustí.

Zelený svět (1996)

Kevin Costner jak ho mám nejradši....Romantická love story jak má být. I když golf mi v podstatě nic neříká, tak jsem si ten film užila, a v zásadě to bude zásluha hlavních hrdinů. René je tak přesvědčivá, že bych chtěla na chvilku být v její kůži. Kevin je k pomilování a hudba i kamera bez chyby. Tak nějak mám pocit, že si to herci i štáb užili, je z toho cítit pohodová atmosféra. A to s tím golfem a sexem si ještě budu muset ověřit, ale tu hlášku věřím Kevinovi i golfistovi, tak asi bude pravdivá.

Vlasy (1979)

Vynikající muzikál s výbornými hereckými výkony a chytrým scénářem. Tu hvězdu dole dávám jen kvůli pár scénám s drogami, které jsem asi jaksi nedocenila ( možná kvůli tomu, že nemám žádné podobné zkušenosti ). Nejlepší scéna je určitě ta jak vojáci pochodují do letadla - to neskutečné spojení hudby s obrazem je oprovdovou třešničkou na Formanově dortu.

Bojovník (1997)

Jednoznačně nejlepší Johnův výkon, hned po Edwardovi. Některé scény mi připomínají scény z You Tube z Johnyho reálného života s dětmi. Je vidět, že rodinu miluje nade vše, takže v tom filmu mohl hrát sám sebe. A pohled do jeho hlubokých hnědých očí, ve kterých bylo vidět odhodlání, zoufalství, smutek i smíření v jeden okamžik, ten si zapamatuju navždy. Záhada je pro mě, co přiměje člověka ve 34 letech vybrat si jako režijní prvotinu právě takový scénář. Mrzí mě, že za ten výkon nedostal Oscara. Myslím, že by si ho zasloužil jako herec i režisér.

Poslední traper (2004)

Nádherné scenérie, při kterých se tají dech. Ale to je málo na vyšší hodnocení. Příběh je dost naivní, alespoň podle mě, ale nemám s životem v drsném kanadském prostředí zkušenosti...Nevím, jestli je rozumné držet si 7 psů, které musím krmit, ale možná je to proto, aby převezli maso větších zvířat. Ale co vůbec nechápu, jak může zkušený trapper pustit spřežení bez zkušeného vůdčího psa přes zamrzlé jezero, které není vlastně úplně zamrzlé. A nesouhlasím tak moc s tvrzením, že trappeři udržovali v přírodě rovnováhu, zavání mi to trochu naší myslivostí. Nemyslím si, že příroda potřebuje pomoc s udržením rovnováhy. Jediný druh, který je v nerovnováze, je tady člověk. Občas sním o tom, jaké by to bylo žít ve srubu na břehu jezera, ale lovit jen pro obživu...Na závěr ještě musím pochválit hudbu, nádherně zapadala do drsné krajiny

Vichr (2013)

Po dlouhé době německý film, který jsem viděla, ale bohužel stále platí, že to není nic moc. Nikdo mi to nevymluví, Němci prostě neumí točit filmy. A ještě takové téma...možná by to někdo natočil líp, ale už ten příběh je dost laciný. Naučit se jezdit za několik týdnů? A ještě skákat ? No prostě nesmysl. Ty dvě hvězdy jsou za tu krátkou sekvenci o rovnováze, důvěře, respektu a postřehu. Z toho by byl nádherný film. Třeba kdyby to točil J.J. Annaud.

Dočasný domov (2013)

Silný příběh s výbornými hereckými výkony, zejména hlavní hrdinky. Upřímně jsem obdivovala jejího přítel... co dokázal kvůli ní vytrpět...tak tomu říkám láska. Neznám žádné takové místo , ale moc si přeju, aby ve všech byla nějaká Grace...

Sing Street (2016)

Tento film jsem slédla těsně po La La Landu a úplně mě nadchnul ( na rozdíl od jmenovaného ). Hlavní hrdina mi hned od počátku přirostl k srdci a držela jsem mu palce od chvíle, kdy provedl ten neskutečně odvážný kousek, kterým se seznámil s cizí dívkou. Scénky při zakládání kapely byly mile komické a zamilovanost hlevního hrdiny byla podána s velkou citlivostí. Také charakter jeho bratra byl zajímavý a dokonce i role matky stojí za zmínku. Největší zásluhu má ovšem herecký výkon hlavního hrdiny. Jeho přeměny vzhledu a chvíle utrpení vyjádřené beze slov, pouze výrazem obličeje - to jsou čtyři hvězdy. Jednu musím ubrat za ten kýčovitý hollywoodský konec.

Marťan (2015)

Navzdory vynikajícímu Mattu Damonovi dávám jen tři hvězdy. Možná je to tím, že sci-fi není můj oblíbený žánr, a snad to bylo scénářem, který mi dovolil během filmu odbíhat od tématu a přemýšlet, zda to či ono by ve skutečnosti bylo možné. Takže mě to nevtáhlo tak úplně do děje. Ale vydržela jsem až do konce, který mě ovšem dorazil . použít díru v rukavici jako trysku? Are you kidding me?

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Nádherný poetický film. Nenacházím slov. Ta síla příběhu, ta detailní animace...to je pro mě Mijazakiho vrchol. ( ale neviděla jsem ještě všechny jeho filmy) Ten smutný výraz ve tváři nemocného kluka, na ten nejde zapomenout. A jeho rozjasnění pokaždé, když spatří Arrietty...nevím jak pro vás, ale pro mě je toto vysoká škola animace.