Komisař Moulin (1976) (seriál)

Yves Renier mě provázel celé dospívání i další léta. Jako malé holce se mi moc líbil a po revoluci jsem náhodou objevila, že je i pokračování a velmi příjemně mě překvapilo. A od chvíle, kdy se dal dohromady s hezkou novinářkou Natachou Amal, jsem si tuto dvojici zamilovala. Překvapilo mě, že Yves se podílel na scénářích a některé díly i režíroval. Pak jsem si přečetla jeho životopis a bylo mi to jasné. Postupem času, jak hlavní hrdina stárne, jednotlivé epizody ztrácejí na tempu a zajímavosti a doufala jsem, že Yves bude vědět, kdy přestat. A stalo se ! Patří mu můj obdiv, že se nesnažil natahovat další a další série, i když možná nápady by byly, už by to nebylo ono. Po pravdě řečeno, už to nebylo ono od té doby, co se rozešel s Natachou...Trochu mě překvapuje, že tady na stránkách je poslední série z roku 1993, když poslední epizodu natočil až v roce 2006, ale asi to nebyla série, ale jednotlivé filmy. Pravděpodobně to bylo délkou, která se spíš podobala filmu než epizodě ze seriálu. Pro mě byly nejlepší díly z let 2000 až 2002.Nejoblíbenější jsou Křehké X, Človíček, Čtyřnohé komando, Smrtící svůdnost, Příliš blízká ochrana a Vrabčáci.

Vikingové - Král Rybář (2017) (epizoda)

No jak to slušně napsat, přemýšlím, jaká slova použít, ale nějak mi to připadá vcelku o ničem. Tušila jsem, jak to dopadne už ve chvíli, kdy nechali umřít Ragnara. Snažili se sice násilím rozehrát děj na příběhu jeho synů, ale jaksi to není ono...jKdo sledoval příběhy Vikingů kvůli jejich stylu života a zabíjení, asi si přijde na své. Ale kdo hledá i zajímavý příběh nebo něco, co vás nemilosrdně vtáhne do děje navzdory tomu všemu násilí co se tam děje, tak ať si ušetří čas, není o co stát. Myslím, že další díl by byl jen ztráta času. Škoda, že se do toho blábolu nechala přemluvit Lagherta, mohla si zachovat důstojnou vzpomínku a zemřít třeba hned v prvním dílu, vzpomínala bych na ni ráda , ale bohužel se tak nestalo a rozšířila tak řady těch, kdo se na tomto uměle natahovaném dílu podílejí. Sláva Ragnarovi !

Děvče ze sirkárny (1990)

Věřím pevně tomu, že je to filmařský klenot, ale postupem času jak mi přibývá let, čím dál tím míň se mi chce na tyto klenoty dívat. Mnohem radši se podívám na film, kde je víc děje a víc postav.

Marley a já (2008)

Příběh jedné rodiny na pozadí vyprávění příběhu jednoho psa. Možná příliš obyčejný, možná se dost podobá našim vlastním, a tak vlastně není ničím vyjímečný. Ani herci, ani kamera ani hudba nevybočuje bohužel z průměru, a tak je to nakonec jeden obyčejný hezký film pro celou rodinu.

Pirko (2016)

Dobrá snaha o realistický film o dětech z děcáku. Pro mě ale bohužel opravdu jen snaha. Způsob zpracování mi moc nesedl, myslím, že film se až moc zaměřil na scény násilí, ale možná to byl úmysl. Příběh je ale dobrý a mít ho v ruce někdo jiný...

Deník Bridget Jonesové (2001)

Pro mě jedna z nejlepších komedií vůbec. Velká část nás žen se do hlavní hrdinky dokáže dokonale vcítit. Já jsem si film dokonale užila, skvělý scénář a taky milý Colin, i když ho moc v oblibě nemám, tady mi sedl .Hugh poněkud překvapil ( Že by umél hrát?) ale Renée naprosto excelovala. Myslím, že touto rolí se nesmazatelně vryla do historie.

Prázdniny (2006)

Kate zraje jako víno. kdo by to byl do ní řekl po Titaniku? Jednoznačně celý film ovládá ona, ostatní za ní trošku pokulhávají. Scény s jejím idolem patří k nejpůsobivějším . Ale film je celý příjemný, i když těžce uvěřitelný, obzvlášť příběh Cameron Diaz...Nějak se mi nehodí jako matka dvou dětí. Pokud od toho nebudete očekávat návrh na Oscara,´a pokud máte rádi romantické komedie, film si asi užijete. Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku za hudbu , Dustina Hoffmana a scénu , kdy se Amanda seznámí s bratrem Iris.

Pod vlivem úplňku (1987)

Velmi povedený film , možná se slabším scénářem, ale s dokonalými herci a s dokonale vykreslenými vedlejšími postavami. Skoro jako film ze života. Nick Cage je neodolatelný, a Cher má taky své momenty, ale moje oblíbená postava je její matka. Úplně jsem cítila, co asi prožívá ...

Láska přes internet (1998)

Příjemný romantický film s nápaditým scénářem, jen u mě možná nižší ohodnocení bude způsobené tím, že Tom Hanks nepatří mezi moje oblíbené herce. Vážím si ho jako herce, ale nedokázala bych se do něj zamilovat jako Meg. Sorry Tome, ale jsi příliš dokonalý, bez chybičky, a tím neuvěřitelný pro mě.