Holiday (1938)

Nevím proč, ale tento film je jediný, kde se mi líbí mladá Katherine. Cary je prostě božský jako vždy a navíc přidává i akrobatické prvky...Jen škoda, že divák od začátku tuší, jak to dopadne. I tak je film hodně zajímavý svou vtipnou kritikou přílišného bohatství a člověka neuvěřitelně rychle vtáhne do děje. Brilantně napsané dialogy nebo snad improvizace ? Každopádně něco jako povinné shlédnutí pro všechny milovníky dobrých filmů.

Čest pilotů (1936)

Film je docela zajímavý do té doby, než se odhalí pravá povaha Caryho pilota. Najde se i pár vtipných momentů při jeho seznámení se Suzy .Cary dokonce zpívá ! Ale pak vše sklouzne do holywoodského klišé...Cary je sice okouzlující, ale lehkovážný . Suzy se stává naopak milující a oddanou manželkou... Zdá se mi, že filmy ze 30. let jaksi už nedokážu docenit pro příliš velký časový odstup. ( Zdá se mi to nebo je to pravda, že vše už kdysi kdosi vymyslel a náměty se opakují ? )

Frankie a Johnny (1991)

Moc podařený film, jen nechápu, proč Michelle tak dlouho váhala. Vždyť přece Al nemá chybu! Občas byly i nějaké hluché místa, ale ne moc. Poslední scéna byla pěkně divná, vypadalo to, že si Michelle bude čistit zuby asi další půl hodiny...

Milostný románek (1939)

Tak jsem konečně viděla původní Love Affair, který sloužil jako předloha k dalším. Nevím, jestli mohu dostatečně srovnávat, když jsem je viděla v opačném pořadí, a původní film přece jen zestárl , sem tam mi vynechal zvuk a obraz taky nebyl 100%. Nicméně hodnotím celkový dojem a tak film posouvám o hvězdičku méně než An affair to remember s Cary Grantem. Charles Boyer je sice zajímavý a má velmi sympatický hlas s francouzským přízvukem, ale Cary je prostě lepší. Pozdější verze má taky víc vtipných momentů a víc to mezi ústřední dvojicí jiskří. Ale možná je to tak, že v roce 1939 si nemohli ve filmu dovolit to, co o 20 let později.(např. Cary objímající Deborah pod kabátem ). Film stojí určitě za shlédnutí kvůli výkonu Irene. Myslím, že všechny ostatní herečky v této roli ji jen napodobovaly...

Nahá pravda (1937)

To, co se ze začátku tvářilo jako jedna z mnoha holywoodských komedií, se zvrtlo v nádhernou eskapádu gagů a vtipných dialogů. Začalo to nabírat obrátky scénkou, kdy Cary hraje na klavír a doprovází ho štěkající pes. Vynikající je také scéna s buřinkami, Irene hrající sestru svého manžela a pak jízda domů autem včetně setkání s policisty. Třešničkou na dortu je pak posledních pět minut , kdy se mezi oběma hlavními hrdiny samovolně otevírají dveře. Dokonale vtipný a pravdivý dialog působí přirozeně i dnes po neskutečných 80 letech !!!Kam se poděl Oscar pro Caryho ?

Pochybná žena (1946)

Pro mě jeden z nejlepších filmů Hitchcockův a Grantův. Ta napjatá atmosféra, která se táhne pozvolna téměř celým fillmem, je to, co dělá tento film vyjímečným. Carymu to s Ingrid mimořádně sedí a divák jim mimoděk drží palce... Nejlepší scény podle mě jsou řízení auta v opilosti a líbání ve sklepě se snahou zamaskovat pravý důvod návštěvy. No, a samozřejmě záverečná scéna, kdy se Cary konečně přizná ke své lásce.

Jeho dívka Pátek (1940)

Vzhledem k tomu, že filmy z novinářského prostředí nepatří k mým oblíbeným, není moje hodnocení tak vysoké. Možná je to i tím, že jsem film sledovala bez titulků a tak mi vzhledem ke zběsilému tempu řada vtípků unikla.Budu to muset někdy napravit. Ale i tak oceňuji Caryho komediální talent, jeho scény patří k těm nejlepším.

Příběh z Filadelfie (1940)

Film podle mého gusta. Má to příběh, gradující v tempu akorát, žádná hluchá místa a tři dokonalé herce jejichž postavy jsou zamotané tak akorát. I když tušíte, kterým směrem se to bude všechno rozmotávat, stejně sledujete s napětím jestli tomu tak opravdu bude. Carymu je role asi ušitá na míru a Katharine předvádí herecký koncert. Nejlepší scéna je určitě když k ránu James přináší Katherine v náručí, přitom si pobrukuje Somewhere over the rainbow a Cary se snaží zachránit co se dá. Způsob, jakým Katherine zdraví všechny přítomné, je kouzelný.A scéna opilého Jamese který se vydá navštívit Caryho je jedna z nejlepších a nejvripnějších z celého filmu. Jakkoli je ve filmu znát teatrálnost, která by slušela víc divadlu, nemůžu jinak než dát plný počet....Na tento film se můžu dívat znovu a znovu.

Born to Be Bad (1934)

Na svou dobu velmi odvážný námět. Oceňuji výkon zejména hlavní představitelky a pak také jejího filmového syna. Cary začal tímto filmem pravděpodobně éru sympatických fešáků se srdcem na pravém místě. A nesmí chybět morální linka příběhu s hapyendem...

Sylvia Scarlett (1935)

Čím starší film,tím obtížněji se hodnotí, protože musíte použít poněkud jiná měřítka. Nevím proč, ale mně se Katharine více líbila v chlapeckém převleku. Uznávám její herecké kvality, ale nikdy nemohla soupeřit se svými krásnými kolegyněmi. Na svou nejlepší roli si musela počkat hodně dlouho ( Africká královna.) Na tomto filmu je zvláštní, že vlastně nemá kladného hrdinu. Všechny postavy předvádějí i své špatné vlastnosti. Cary je okouzlující, ale jeho postava už nikoliv.