Crisis (1950)

Musím uznat, že obsahem velmi zajímavý film. Hlavní hrdina se ocitá v situaci, kdy má zachránit život diktátorovi, jehož smrt si přeje většina obyvatel. Myslím, že film je řemeslně velmi dobře zpracovaný, má zápletku, pomalou gradaci, vtipné momenty, životní moudra a i když nemám v podstatě co vytknout, něco mi tam chybí. Cary v typické roli milujícího manžela, charakterního člověka a ještě k tomu hrdiny. ( Well, how do I know I can trust you, doctor ? You dont . )

Room for One More (1952)

Nádherný film, který mi vlezl doslova pod kůži okamžikem, kdy Cary odnáší nahoru po schodech kufr...Jakkoli je film idealizovaný, model dokonalé rodiny čouhá na nás v téměř každém záběru, je natolik silný, že mu odpouštím...Betsy je ze začátku dost naivní, ale má i své originální nápady, jako nechat řídit auto dítě, co ne a ne promluvit. A Cary je jako otec prostě dokonalý ! Jeho proslov v rodině kluka, do kterého se zakoukala jeho skoro dcera, je příkladem pro všechny rodiče. Doporučuju všem , koho neodradí černobílá verze.

Křivdila mu (1933)

Konečně jsem viděla Mae Westovou ( znala jsem ji jen z písně Hany Hegerové ), ale nikterak mě neuchvátila. Ještě že film byl poměrně krátký. Cary jako mladíček , ještě ne slavný a už tak okouzlující...

Kouzlo norkové kožešiny (1962)

Podle mě jedna z méně podařených komedií, protože spíš upřednostňuje romantiku, a to je myslím na škodu celému filmu. Oceňuji odvážný scénář, alespoň první půlka! Scény.kdy Doris váhá, jak se zachovat, jsou velmi podařené. Také scény v hotelu, kdy vše směřuje ke společně strávené noci, jsou brilantní. Vtipné Caryho setkání s ženatým mužem v noci u bazénu.Ale pak se vše obrátí a komedie sklouzne do stokrát opakovaného příběhu se stejným koncem - kterak dostat jednoho pohledného bohatého chlapa k oltáři. Divák přesně ví, jak to skončí, a já si jen zkoušela představit nějaký jiný konec. Co třeba Doris zůstane na ocet a celý život se bude užírat, že promarnila svou šanci? Cary nikdy nezapomene na tu první noc v hotelu strávenou na gauči, což se mu jistě nikdy předtím ani potom nestalo...No, jakoby ze života...ale jak mi nedávno řekla moje dvanáctiletá dcera, nedíváme se přece na filmy, aby nám připomínaly realitu, ale právě proto, že je v nich něco neskutečného, co by se asi nikdy nestalo... Takže kvůli méně podařené druhé půlce jen 3 hvězdy.

Dream Wife (1953)

Jedna z těch slabších Caryho komedií, ale i tak má své momentky: sundávání klobouku ve výtahu, příprava slavnostní večeře, ( Pass me the salt, bread...) tlumočení jeho ženy... V dnešní době působí příběh příliš strnule, těžko říct, jestli tomu bylo i tenkrát. Ale Deborah byla podle mě skvělá.

Pýcha a vášeň (1957)

Při studiu biografie Caryho jsem povinně shlédla všechny filmy, ke kterým se mi podařilo dostat, a tento rozhodně patří mezi ty nejslabší. Bohužel ze slavného hereckého tria tu nikdo nepředvedl nic, co by stálo za zmínku. Sophia mi nepřijde nijak zvlášť krásná ( ale nejsem chlap ) , i když herecky na tom možná byla nejlíp. Frank se na tu roli vůbec nehodil ( že nevypadal jako Španěl bych překousla, ale to hraní mu taky moc nešlo...) stejně tak jako Cary. , který si na sebe může obléct i žebrácké hadry, a stejně bude vždycky vypadat jako anglický gentleman. Prozradí ho jeho postava, chůze, gesta. A tak jediné, proč stojí za to film shlédnout, jsou scény s dělem. Jsou opravdu velkolepé a je jich moc. Filmu by prospěla kratší stopáž.

Operace Spodnička (1959)

Jako komedie silně podprůměrné, jako válečný film hloupé, takže jediné, co je tu k vidění, je pár vtipných scének, které ovšem nemůžou udržet pohromadě celý film. Zbytečně dlouhé . Něco mezi 2 a 3 hvězdami, ta třetí je za Tonyho Curtise, který si film jak bylo vidět pořádně užil. Cary mě docela zklamal. Kam se poděl jeho komediální talent ? To že má být jeho nejúspěšnější film podle vydělaných peněz ? Buď to někdo zfalšoval, nebo ti američané jsou doopravdy tak hloupí...

Dejte jim za mě pusu (1957)

Možná v rukou jiného režiséra mohl vzniknout lepší film. Takto vzniklo cosi, co má v sobé asi dvě zajímavé scény, odvážná Caryho řeč k loďařskému magnátovi a pak jeho dobře mířená rána pěstí. Sváděcí scény kopírují stejnou šablonu a možná by bylo lepší, kdyby ve filmu vůbec nebyly...

Tráva je zelenější (1960)

Nevím, čím to je, ale tento film je i přes výborné herecké výkony jen průměrný. A přitom scénář je obdivuhodný ! Natočit takový film o nevěře bylo dost neobyčejné. Ale mohlo to být i lepší. Podle mě by Carymu lépe slušela role svůdce. Ale protože s Deborah už podobný příběh natočil, musela by hlavní ženskou roli hrát nějaká jiná herečka.A to by byla škoda, protože předvedla nádherný výkon. Problém by však byl. kdo by mohl Carymu konkurovat. A možná v tom byl ten háček. Už od začátku je jasné, že Carymu nemůže konkurovat nikdo ! I když tentokrát je jeho povětšinou obrýlená vizáž poněkud upozaděna, tak všem je jasné, že Hillary nakonec stejně zůstane a nikam neodjede. Po druhém shlédnutí jsem musela přidat jednu hvězdu za brilantní dvojsmyslné dialogy . Asi by se film vyjímal lépe na divadelních prknech.

The Howards of Virginia (1940)

Toto je přesně typ filmu, kde se Cary naprosto nehodí. Film se chvíli tváří jako historiský epos, chvíli jako romantická komedie. A ty další chvilky mezi jsou dost nudné a ty se nedají zařadit vůbec. Myslím, že postava Matta je dost špatně napsaná. Na jedné straně je to dobrodruh a snílek, toužící po svobodě, a na druhé straně zatratí od narození svého syna, který jen neznatelně kulhá..., takže mu svobodu nedopřeje. Jeho manželka je také dost neuvěřitelná postava .A tak možná jediná scéna, která byla zajímavá, byl Cary ve vaně, což si v jiných ( smokingových ) filmech nemohli dovolit. Na tehdejší dobu odvážné.