Milostná aféra (1994)

Na poprvé hezký film, ale jen do té doby, než jsem viděla stejný příběh s Cary Grantem. Ne že by Warren Beatty nebyl ten typ, do kterého se snadno zamilujete, ale proč proboha točit něco, co už kdysi někdo natočil a bylo to naprosto dokonalé ? A ještě ke všemu s téměř identickými dialogy ? Že by si ten někdo myslel, že na staré filmy se už nikdo dívat nebude? To se teda šeredně spletl...A mít ambice srovnávat se s Cary Grantem...to je teda sebevědomí ! .Mám ráda Warrena i Annette a moc jim to spolu slušelo, ale příště bych prosila jiný příběh....

Nezapomenutelná láska (1957)

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších lovestory a nic na tom nezmění fakt, že byla natočena před 60 lety. Plavba na moři určitě patří k tomu lepšímu, tempo pak trochu zvolní v druhé polovině, ale závěrečná scéna nemá chybu...když se Cary vyptává Deborah, jak dlouho čekala toho osudného dne a omlouvá se, že nepřišel,...jeho výraz, když uvidí svůj obraz, pak se opře o dveře a zavírá oči ... Myslím, že Deborah byla režisérova šťastná volba a obzvláště scéna, kdy se poprvé potkali, byla moc povedená. A vůbec každé jejich další setkání bylo něčím zvláštní a působivé....první polibek , kdy kamera zabírá jenom dolní polovinu těla....scéna v kapli u jeho babičky...každé další setkání poté, co si uvědomili změnu: We are heading into the rouhg sea.. poslední večer : I will think about it here in my room and you will think about it in your room...while we miss each other...,poslední tanec na palubě, kdy Cary objímá Deborah pod kabátem...,.setkání s jejich nastávajícími v přístavu, hodnocení protějšků toho druhého mlčky, jen očima..., nádherný okamžik, kdy Cary nenápadně posílá polibek Deborah, která se objímá s Kenem,...chvíle, kdy se Deborah přizná ke své lásce...to všechno činí tento film výjímečným ! A čím víc filmů s Grantem vidím, tím víc si uvědomuju přirozený šarm, vtip a noblesnost, které v sobě má .Kam se hrabou všichni ti Hanksové a jiní proklatí Američané...na chlapy z ostrovů nemají ani nejmenší šanci. Cary Grant, Sean Connery, Pierce Brosnan - angličan, skot a ir, každý zazářil o něco později a přece mají hodně společného...pro mě je to něco, co nedokážu popsat slovy, ale cítím to v srdci. Nesmím zapomenout na úžasný dětský sbor ! Obě písně byly vybrány s citem a děti nejenže zpívaly s velkým zaujetím, ale bylo i na co se dívat !

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Teprve po shlédnutí tohoto filmu jsem pochopila, kde se vzal James Bond. A kde čerpal Sean inspiraci, když ho hrál poprvé... Cary Grant exceluje myslím v jedné ze svých nejlepších rolí. Hle - Angličan a Skot a jakou udělali v Holywoodu kariéru ! A mistr Hitchcock je opravdu nepřekonatelný, je k neuvěření, že jeho filmy nikdy nezevšední, i když zestárnou.

Šaráda (1963)

Hvězdné obsazení dělá z této trochu komedie ,trochu romantiky a trochu krimi velmi zajímavý film, který stojí za to vidět i dnes. Oceňuji chytrý scénář, který diváka udržuje neustále v napětí a vtipné dialogy. Do you know whats wrong with you ? No. Nothing. Nezapomenutelná scéna.

Božské děti (1997)

Nikdy nezapomenu na smutné oči Aliho...Velmi působivý film a velmi dojemný.

The Ron Clark Story (2006) (TV film)

Děj je velmi předvítatelný, příběh je jakoby okopírovaný z filmu Panu učiteli s láskou, kterému však nesahá ani po kotníky. Absolutně nevyužitý potenciál. Pár hezkých momentů by se našlo, třeba skákání přes švihadlo nebo příprava večeře, ale všechno je takové nedotažené... jako televizní film to není až tak špatné.

Most - Série 3 (2015) (série)

Po prvním dílu jsem to málem odpískala, nevím, co tím sledovali, ale odpuštěno po druhém dílu ! Nový parťák se pomalu začleňoval do děje, a nevím proč, ( není to teda moc kladná postava...) stal se z něj sympaťák. Možná proto, jak bral Ságu, možná proto, že měl své slabiny. Když jsem ho pak srovnávala s Martinem, byl mnohem zajímavější. Moc se mi nelíbila postava Ságiny matky, měla malý prostor na to, aby divák dost dobře pochopil, jak to vlastně doopravdy bylo.Ale zápletka opět spletitá, a závěr nezklamal. Rozhodovala jsem se dlouho, jestli dám 4 nebo 5 hvězd, spíš je to někde na 4,5. Ale za to tajemno a vztah Ságy a Henrika dávám 5. Těším se na další sérii.

Most - Série 2 (2013) (série)

Tak jsem se konečně odhodlala ke druhé sérii a byla jsem příjemně překvapena. Líbil se mi příběh, způsob zpracování a hlavně oba hlavní hrdinové. Bylo zajímavé sledovat, jak se postupně vyvíjí přátelství mezi Ságou a Martinem a kdo není bez srdce, určitě uronil i nějakou slzičku u posledního dílu. Když už ne při scéně na toaletě, tak v okamžiku, kdy se dívala Sága na Martina , když ho odváželi. Velmi brilantně natočeno, ale úrovně první série nedosáhlo...

BrainStorm (2008) (TV film)

Poklona Ivanu Trojanovi i Jiřímu Strachovi. To jsou ti, kteří udělali tento film vyjímečným. Samozřejmě velká zásluha patří i scénáři. Brilantně vystavěný příběh, který snad nemá žádnou mezeru, se odvíjí velmi rychle a občas má divák co dělat, aby udržel tempo. O groteskní momenty není nouze a závěr je překvapivý. Co víc si přát?

Věčně mladá (2015)

Málem jsem film ani nedodívala, protože nemám moc ráda science fiction, a ze začátku to tím trošku zavánělo. Podle mě zbytečně dlouhý úvod , nemám moc ráda dlouhé vyprávění namísto děje. Film mě začal zajímat od chvíle, kdy hlavní hrdinka spatří Ellise a pak bojuje sama se sebou. Líbí se mi, jak postupně její příběh nabývá na síle a graduje setkáním s bývalou láskou. Konec se od chvíle autonehody jakoby sám nabízel a tak není žádným překvapením, Hezký film, ale mohl být kratší.