Zpátky ve hře (2012)

Upřímně, nechápu, proč Clint kývl na tuto roli. Scénář je dost omšelý a tak snad jen role stárnoucího chlápka, která mu byla blízká, ho mohla přesvědčit Každopádně je moc dobře, že to nebyla jeho poslední role. Je to vcelku příjemný film, který ale nenabízí moc překvapení nebo zvratů, ale dobře se na to dívá, Amy je přirozená a Justin mi tentokrát moc nevadil. Ale pokud chcete vidět lepší film o draftování, tak je to určitě Velký draft s Kevinem Costnerem.

Pašerák (2018)

Klobouk dolů a úklona až k zemi ! To, co Clint natočil, je obdivuhodný film i bez toho, aniž bych věděla, kolik mu je, Teď, když to vím, ho obdivuju ještě víc. První půlku filmu jsem sice měla problém kam takového hrdinu, který kašle na rodinu, vůbec zařadit, ale vzhledem k jeho pohledu na svět a jeho hláškám o internetu a mobilech sympatie brzy narostly.Je to ten Clint, na jakého jsme zvyklí z jeho filmů a navíc přidává i nějaká životní moudra. Taky se mi líbil Bradley, a to o dost víc než ve filmu Zrodila se hvězda. Jediné,k čemu mám výhrady, je zásadní pohled na drogy.Jako něco samozřejmého, jako nabídka snadno vydělané práce. Byl to jen letmý náhled do života lidí kolem drog, ale podle mě málo odstrašující. Spíš rovina obrovské sumy peněz. Nejkrásnější scéna je pro mě u smrtelné postele.... kdy sleduje zmeškané hovory a probouzí se v něm stará láska...I love you...more then yesterday...not as much as tomorow. Komu neukápla slza, je buď necita nebo drogový dealer.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Nejlepší z celé série. Trefně popsaný život na kolejích, Pavel Kříž ve formě a nejlepší hlášky ze školy. K tomuto dílu se vracím asi nejčastěji.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Pamatuju si dodnes, jak na mou duši zapůsobily Štěpánovy básničky. Bylo mi 14 a bylo mi fuk, o čem je celý děj, viděla jsem před sebou ty smutné modré oči...Dnes se na film ráda podívám znovu a vychutnám si všechny vtípky, hezké písničky i výborné herce. Dala bych jen 4 hvězdy, kvůli občas zbytečným ideologickým dialogům, ale z nostalgie jich prostě musí být pět.

Zelená kniha (2018)

Pravděpodobně bylo mé očekávání větší než dojem po shlédnutí filmu. Určitě moc zajímavý film, ale na můj vkus se tak nějak pomalu táhl a v tomto tempu režisér neudržel mou pozornost na 100%. Bylo tam několik moc zajímavých momentů, např. pohled na dvě sklenice, ze kterých pili černoši, zákaz vstupu na toaletu, závěrečný koncert v baru...ale celkově mě film nijak nedojal. Spíš mi připadal jako pohled do historie USA a to dost poučný. A i když oba herci hráli výborně a nedá se jim nic vytknout, tak bohužel jako celek to nefunguje. Možná tak v Holywoodu.

Běž si a dováděj! (1969)

Moc krásný příběh o dětství trochu jiném než jsme zvyklí. A o tom, jak vysokou cenu je nutné zaplatit za svobodu, pokud ji chceme opravdu dát. Občas se mi zdálo, že film už už sklouzne do nějakého happy endu, ale vždycky přišlo něco jiného. Velmi působivý film, nádherná hudba a emotivní scény, při kterých se to neobešlo bez slz.Nejkrásnější byly pro mě ty na úplném začátku.

Zrodila se hvězda (2018)

Docela mám problém, kam tento film zařadit. Jako romantika to ušlo, jako sonda do života alkoholika to bylo slabé, takže zbývá asi hudební film. Pěkné písničky, občas i zajímavý dialog, bohužel velmi předvídatelný konec. Lady Gaga překvapila hereckým výkonem. Ale čekala jsem víc.Možná jsem jen nebyla v tom správném rozpoložení.

Na střeše (2019)

Jirka Mádl si hledá režisérskou cestu pomalu, ale jistě. Film je citlivou sondou do duše starého člověka, který je tady tím hlavním hrdinou. Je moc zajímavé sledovat, jak se v tom starém morousovi objeví soucit s neznámým mladíkem a jak se postupně poznávají. Ale řekla bych, že scénář je notně děravý a příště by si ho Jirka neměl psát sám. Moc se mi líbily některé scény...jako ta na střeše, vzkazy a dárky na chodbě, setkání se synem. Škoda jen, že pár dalších rozehraných příběhů na pozadí tak nějak vyšumělo a nedozvěděli jsme se o nich nic dalšího. Myslím, že je to trochu škoda. Asi to byl záměr natočit film opět jako dokument, ale v tomto případě bych radši viděla víc dramatičnosti.Přesto na mě film zapůsobil tak, že nemůžu dát míň než 4 hvězdy Jsem zvědavá kudy se bude ubírat Mádl jako režisér a přeju si, aby u dalšíhofilmu měl hvězdiček pět.

Pojedeme k moři (2014)

Film mě zaujal odlišným způsobem natáčení, ale postupem času mi to bylo spíš na obtíž. Působilo to na mě spíš jako dokument než film a stopáž byla prostě příliš dlouhá. Na druhé straně to byl nádherný příběh, který nás diváky určitě dokázal vtáhnout do děje a konec stál za to. Některé momenty byly silně emotivní ( krmení labutí ), a jako prvotina si film určitě zaslouží pochvalu, už za tu odvahu natočit to jinak.Ale nebylo tam nic, kvůli čemu by stálo za to jít na to do kina.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Rádoby mysteriózní thriler se moc nepovedl. Alespoň pro mě ne. Sice zajímavý námět, ale jako televizní film to nefunguje. Možná by to fungovalo, kdyby přibylo pár efektů a emotivních scén, ale takto mi to připadlo takové nijaké, jakoby nedodělané. Postava Viktorky sice záhadná, ale ne moc, Hlavní hrdina se pustil do pátrání, které podle mě moc nedávalo smysl....a jako celek mi to připadlo uspěchané. Takže doufám, že se pan Strach už do žádných thrilerů pouštět nebude.