Útěk ze Sibiře (2010)

Začíná to dost zostra v gulagu, a skutečně jsem očekával, po útěku, který nebyl vlastně ani ukázán, že přijde strhující dobrodružný film z kruté sibiřské přírody, z spoustou napínavých honiček se zvěří a boje o život v nelítostných sibiřských teplotách, ale objevilo se tam toho dost málo. Putování mohlo být mnohem dobrodružnější a akčnější a nejen založené na pěkných exteriérech, které občas vyráželi dech. Konec byl však dojemný.

Strážní andělé (1995)

Začíná to jako akční film, ale komedie je to jako vyšitá. Duo Depardieu a Clavier nezklamali, právě naopak. Nenudil jsem se ani chvíli. Je tam množství hlášek a gagů, tak jak to umí jen oni. Ve druhé části filmu, když hrají dvojroli se to ještě posílilo. Film má netypicky zběsilé tempo, jedna scénka se valí za druhou, vše je dynamicky střižené a je tam i mnoho honiček a akčních soubojů.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Tato verze Drákuly mě rozhodně nezaujala. S filmem, kde hrála Rider, se to nedá srovnávat a ani s tím starým němým filmem. Mnoho scen se mi zdá, že jsou dlouhé, nudné a samoúčelné. Mnoho exteriérových záběrů vůbec neposiluje děj. Plus je zde málo napínavého děje a film nemá hororovou atmosféru. Hrad je také o ničem a mnohé rekvizity se jeví uměle. Střih se my občas jeví rušivý. Vše zachraňuje samozřejmě Kinski, který to hraje velmi dobře, ale to se dalo očekávat.

Příchozí (2016)

Konečně pořádně scifi, ale ne tradiční, jak by se dalo čekat. Film na přemýšlení a dokonce i s odkazem. Napětí by se dalo krájet. Ten kdo by čekal akci, efekty, útoky, a množství krve bude zklamán. Ten vliv cizího světa z filmu cítit a vygradování napětí dramatickou hudbou jde až do extrémů. I ti vetřelci jsou nestandartní. Film k zamyšlení.

Piti Piti Pa (1970)

Nečekané, jaké zde Funes, fakticky jako stařec, ukázal pohybové a taneční schopnosti. V scénce jak tančí a džemuje a do toho se pustí ten hudební motiv - to je nezapomenutelné. Podobně i scéna s auty na začátku. Samozřejmě je zde plno jeho grimas a mimiky, které se nejviditelněji projevily v příhodě s jehňátkem. Má i lepší komedie, ale v mnoha věcech se zdá tento film nedoceněný.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Podíval jsem se teď na Vánoce, opět po letech na tuto naši pohádku a jsem překvapen. Bylo to napínavé i komediální, výborné kostýmy a scenérie. Dost strašidelný, temný hrad, pak dvě čarodějnice na úrovni a ještě i ošklivý bosorák. Spíše je to pohádka pro dospělé. Kde se na to chytají současné pohádky. Normálně mě bavilo na to dívat.

Dvojníci (1984)

Netradiční komedie slavné dvojice. Tentokrát jsou již za svým vrcholem, ale přesto je to stále dobré a zábavné. V dvojroli hráli Spencer a Hill zcela rozdílné postavy. V roli přecitlivělých, jemných boháčů hráli vlastně úplný opak toho, k čemu jsme u nich zvyklí, což mi také vadilo. Hlavně u Spencera byl rozdíl markantní. A možná to bylo i jinak nadabovaným hlasem. Ale šarvátky měli stále velkou kvalitu.

Na samotě u lesa (1976)

Skvělá rodinná komedie o přivandrovalích měšťákoch, který chtějí získat chalupu jednoho dědečka. Ale jak se postupně ukáže, ten dedek, ji jim jen tak nedá. Je zde spousta nesmrtelných hlášek a ještě když je řekl Kemr, o to lepší. Ten film je tak uvěřitelný, že člověk i zapomíná, že sleduje film. Je to dokonalé. Co se o mnoha dnešních komediích nedá říct.

Vinnetou (2016) (seriál)

Bylo to těžké sledovat, hlavně, když je to s čím srovnávat. Nejlepší by bylo, kdyby se film jmenoval jinak. Tento Winnetou je vlastně úplně jiný než originál. Hlavně herci, nemají ani zdaleka kvality těch předešlých, ať už byly záporní nebo kladní. Ani osvalený Winnetou nezaujal. A co se týče hudby, s originálem se to nedá ani srovnat. A je tam i málo akce a nezapomenutelných scén, kterých bylo v originále hodně. Ale alespoň scenérie byly příjemně, a v něčem připomínaly původní film.

Pařba o Vánocích (2016)

Slušná americká komedie. Škoda, že vtipných situací nebylo více. I v humoru mohly přitlačit. Děj je příliš jednoduchý a konec naopak dost přehnaný. Ale je to vcelku výborná oddechovka ve vánočním období. Rozhodně potěší.