Babovřesky (2013)

Je to zhruba to, co jsem očekával, ale je to lepší než poslední Kameňák. Nějaké vtipné momenty tam byly. Směšný byli i ti dva dědové. Ale pokud Babovřesky mají připomínat trilogii Slunce, seno, tak s tím bych to určitě nesrovnával. Doba je již jiná a tito herci na to nestačí. Ale Lucie se mi tam líbila.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Jelikož jsem se na to koukal, jako kdyby jednotka nebyla, tak jsem to vydržel. Jedna hvězda za odvahu natočit film s náročnými efekty, což je v našich končinách vzácné.

Terminator Salvation (2009)

Důstojné pokračování slavné série. Skvostný apokalyptický fim s napínavým dějem a na úrovni zrežírovaný. Vůbec mi nevadilo, že film až tak příliš nenavazuje na předešlé díly a také mi tam nechyběl klíčový herec z předešlých dílů. Právě naopak. Ta temná atmosféra by se dala ve filmu krájet a samotné centrum Skynetu, bylo uděláno tak chladně a krutě, že se to těžko překoná. Bylo z toho cítit stroje. V samotném ději rozhodně překvapuje role nastrčeného terminátora do řad lidí a tak i scenáristicky to není vůbec přímočaré, ale naopak komplikovanější, než by se dalo očekávat.

Osudový okamih (2015)

A tohle se mi líbilo. Nevím, jaký byl rozpočet, ale toto je profi práce i s málo herci. Vcelku pěkně natočený komorní film. V druhe polovině je film vskutku hustý drama s pořádne ponurou atmosférou. A taky bych vyzdvih hudbu ve filmu a hezkou mladou herečku, do které se zamiluje úředník. Na ni se moc dobře koukalo.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Vizualne a efektovo nadherné... A děj, ako sa patří - pravý Baron Prášil se spoustou potrhlý ​​scének. Ve filmu je až velmi mnoho bojových scén s Turky. Člověk mě občas pocit jako kdyby sledoval válečný film a ne fantasy pohádku. Let na dělové kouli, nebo scénky v moři, nebo let na měsíci rozhodně vypadá úchvatně.

Velký flám (1966)

Jedna z nejlepších válečných komedií, o několik tříd lepší než např. sedmá rota. Možná i proto, že se tam setkali dva velcí herci a ještě k tomu tak rozdílný. Zatímco Bourvil je naivní a klidný, Funes je zase arogantní a rozčilující se. Dohromady vytvářejí nezapomenutelné duo. Asi nejlepší je scénka s výměnou pokojů, kde Funes cuká na chrápajícího Němce. Film měl více než dvě hodiny, ale přesto si ani nevšimnete jak rychle to uběhne.

Příběh rytíře (2001)

Je to spíš pohádka pro dospělé, kde neurozený sedlák nakonec porazí nepříjemného šlechtice v rytířském souboji. Je na tom něco motivační. I když konec byl již jasný na začátku. Často to bylo vtipné a romantické. Hlavně velmi pěkná herečka v roli Jocelyn stála za to. A vlastně ve filmu hraje i Ledger, což bylo určitě plus. Netradiční bylo použití rockové muziky.

Konec světa (1999)

Je to spíše horor, než akční film. A film je to skutečně napínavý s temnou atmosférou od začátku až po konec. Co je netradiční v americkém filmu, že hlavní postava umírá. Vskutku nečekané. Ve filmu jsou velmi dobré vizuální efekty. A ten herec, co hrál záporáka byl lepší než Arnold, který se zase v takových žánrech téměř vůbec neobjevuje. I soundtrack je na úrovni.

Sedmá rota za úplňku (1977)

Mnohem slabší než předešlé díly. Nějak jim to v civilu nesedlo. Herci jsou sice velmi dobrý a občas padne i kvalitní hláška. Ale celý děj s tím odbojem se zdál nezajímavý a scének na zasmání bylo pomálu.

Bobule (2008)

Taková příjemná letní komedie vhodná vínu. Jelikož se film odehrává převážně v moravské vesnici, patřilo se okořenit děj více vesnickým humorem. Škoda, to my tam chybělo. Určitě tam byly možnosti. Ačkoli některé scény, jako s policisty byly fakt vtipné. Pochválit je třeba, že dali možnost i mladším neokoukaným hercem. Na debut je to velmi kvalitní.