Poslední prázdniny (2006)

Musím se smát, když si vzpomenu na scénu, kdy Džordža s údivem hledí z okna Grandhotelu Pupp v “Kalamárech Varech“ na zasněžené hřebeny rakouských Alp, tyčících se přímo nad řekou Teplou. Jakožto rodilá Karlovaračka nemůžu nedat vysoké hodnocení. Navíc, film jsem viděla jako studentka v rámci vyučování konverzace v anglickém jazyce, bylo to před vánočními svátky, zavládla pohodička a my jsme se všichni i s profesorem - rodilým mluvčím neskutečně nasmáli. Z nostalgie 4*.

Holka na zabití (1975)

Kdo to kdy viděl, chlemtat první dámu studenej boršč!

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

''Hrdý BUĎ, ŽES vytrval...'' Báro, klaním se a bude mi ctí tleskat Vám ve stoje zas a znova!

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Díky tomuto filmu jsem objevila velice kvalitní hudební skupinku - Infected mushroom lahodící mým uším, jejíž žánr se zrovna dvakrát neslučuje s písní/popěvkem, který jsem si po zhlédnutí dlouho nevědomky pobrukovala: "Disco, Disco, good, good." Adam Sandler je vskutku obdařený výjimečným komediálním talentem.

Princ a pruďas (2011)

Princ a pruďas, Tropická bouře a Mládeži nepřístupno. Co mají tyto filmy společné? Mnohé. Jen pro představu: pot, hovna, kozy, řitní maz, blitky, údy všeho druhu. Účelově přízemní filmy, které se dle očekávání potýkají s krutou nekompromisní kritikou. MORALISTŮM VSTUP ZAKÁZÁN

Tucet špinavců (1967)

Hleďme, hleďme, co to tu máme za unikátní partičku. Velké BRAVO za rozhodně NEtuctově špinavé obsazení. Pako od pohledu zahrál vynikajícně Sutherland, do role uličníka aka Bart Simpson se výtečně vžil Cassavetes, největšího mluvku vystřihl Bronson, magora pak šarmantní Kojak a tomu všemu velí Igor Hnízdo v podání Marvina. Dámy a pánové, ''ŠPINAVCI'' nejsou akční či drama. ''ŠPINAVCI'' patří mezi nejlepší válečné komedie, jaké kdy byly natočeny. Hip Hip Hurray!

Equalizer (2014)

Дензел - молодец! Ve dne prodavač v americkým BauMaxu, v noci novodobý Robin Hood. Dost mě pobavila větička z ruský hubinky o tom, že zasraný Američané všechno zkupujou - paradox. Závěrečná scéna mezi regály nápadně připomínala Kevina, co byl Sám doma. Možná zbytečně zdlouhavé záběry na třepetající se rolety či kapající kohoutek. Jinak nemám důvod nedat 4*.

Nespoutaný Django (2012)

,,Proč všichni tak zírají?'' ,,Ještě nikdy neviděli negra na koni.'' První western, který mě kdy v životě oslovil. Film má víc jak standardních 120 min a já ani jednou nezkontrolovala malou a velkou ručičku. Prvním zvědavým otazníkem byl Helmut z Rakouska, co jsem ho vídávala v seriálu Komisař Rex při nedělních obědech za mých školou povinných let. Jasně, v Hanebných panchartech taky obstál, ale tam nehrál PRIM. Jenže tenhle týpek s ostrou bradou dokázal, že bez obav může sekundovat pánům hercům jako je S.L.Jackson nebo L.DiCaprio. Přesvědčil mě, že bravurně zvládne i jiné sympatické role, než jaké jsou slizští gestapáci či úlisní kardinálové. Pro mě také první přesvědčivá záporná role DiCapria. Stejně jako ostatní musím vyzdvihnout nejvtipnější KKK & Horse Raid scénku. Mělo to spád, mělo to akci a pod kopyty koní zhynula má obava z nespokojenosti tímto filmem jednou provždy.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Znáte to všichni. Na něco se doslova třesete a ono to zkrátka nedopadne. K dokonale šílenému námětu mi chyběl jen mírný tuning pozemských identit. Víc Číňanů, víc banánů, víc blonďatých fénů! ,,I knew you weren't happy with Grandpa Chen, so I pulled a few strings, for you some new ID.“ ,,You thought this was an improvement?!“

Profesionálové (1977) (seriál)

Notoricky známá znělka vždy přiláká k televizní obrazovce. Charakterově vyvážená ústřední dvojice (potažmo trojice): ležérně rozcuchaný pan Spravedlivý a po zuby akcí vyzbrojený metrosexuál s prdelkou místo brady. A k tomu nesmím zapomenout na strejdu Džordže, který sice jen do všeho kecá a k akci se díky svému pokročilému věku dostane spíš jen náhodou, nicméně svou roli kibice zastává s grácií jemu vlastní. Suma sumárum: máme zde dva fešáky, jednoho gentlemana, obstojnou akci, ucházející zápletky a přiměřenou dávku humoru. Zkrátka stará dobrá anglická klasika.