Frajeři ve Vegas (2013)

Roztomilá jednohubka. Ne vždy je nutné chovat se podle svého věku. Vždyť na světě existuje tolik druhů zábavy, tak proč ji občas nepodlehnout. Lepší čtyři rozjívení důchodci v Las Vegas, než-li jeden rozjívený důchodce v Kauflandu.

Vrchní, prchni! (1980)

Dalibor Vrána - postrach všech restauračních zařízení. „Polívčička byla?“ Co dodat, zkrátka nezaměnitelná klasika, v níž ostřikovače vždycky stříkají, stěrače stírají a klakson troubí. 100%

Život nebo něco takového (2002)

Ošemetnost zvaná americký sen. Palec hore za pokus o snížení stupně důležitosti tohoto ryze amerického jevu či víry či pošetilosti (nazývejte si to, jak chcete) samotnými Američany. Škoda jen toho mainstreamového střihu, který pochopitelně Lanie nakonec nedovolil ”zaplatit”.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Bezzubka je beze sporu jednou z nejroztomilejších animovaných postaviček. I přesto, že seznamovací ťuťu–nyny momenty s ním už vyvrcholily v 1.díle, nemůže se té černé tlamičky člověk nabažit. Vyjma konce, zde bylo Bezzubky ale tentokrát žalostně málo. Bohužel, v 2.díle se do záře reflektorů dostává znovu nalezená Škyťákova máti. Z morálního hlediska mi není ani trochu sympatická. Sic původně unesena, leč vzápětí se dovídáme, že se jako tehdejší zapálená členka hnutí na ochranu zvířat dobrovolně vzdala na 20 let svého syna. Jak velkomyslné. Proto pozor! Padá hvězda … (4*=>3*)

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Taky máte někdy ten pocit, že jsou filmy nebo seriály, které vás baví zkrátka jen v telce? Pustit si tohoto epesního žlutýho eMentála na noťasu, hmm, tak nějak to není vončo. Ale jakmile odbije 19.hodina a já nemám nic lepšího na práci, hned spěchám do Zátiší Bikin. "Well, it may be stupid, but it's also dumb!"

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

3.série, 3.epizoda: SOUDNÝ DEN a sotva 20-ti letý Orlando Bloom. Takové to pohodové domácí pokoukáníčko při nedělním prochcaném odpoledni. Škoda jen, že nevydržel na scéně celých 100 minut.

Čokoláda (2000)

Sladký Johny Depp, sladká Juliette Binoche a k tomu hořko sladké sedmdesáti pěti procentní čokoládově hedvábné pokušení, při kterém se, díky bohu, netloustne. Pastva pro oči pro notorické romantiky. Pojďme se napást.

Obecná škola (1991)

Lakatoš: „Slovan jsem a Slovan budu!" Hnízdo: „Až jindy Lakatoši." 90%

Na samotě u lesa (1976)

Jan Tříska jako neodolatelný kníratý Dr.Houdek. A samozřejmě nespočet skvělých hlášek: „Když já tomu nerozumím. Umřel pan Petřina nebo pan Nebožtík?”

Potkal jsem ho v ZOO (1994)

Pasáž ze ZOO působí tak trochu jako splněné přání z pořadu "Modré z něba". Druhá groteskní část se zloději nabízí díky Slepoňovi na střeše, Jožínkovi ve sklepě a Máťe objevené pod gaučem nepatrné napětíčko. Tak proč mě to vlastně tak bere? 65%