Můj život jako Rolling Stone (2022) (seriál)

Pekné resumé jednej z najväčších kapiel všetkých čias. Každý z kapely má svoju vizitku v podobe svojej vlastnej časti a v zábere tak nie je ani jediný raz nikto iný, len ako voice-over, čo je trochu škoda. Dáva to však odpoveď, ako mohli vydržať spolu až tak dlho - narozdiel od snobov z The Beatles sú to až neuveriteľne prirodzení ľudia, skôr chlapci a kamaráti, ktorí si uvedomujú, že sú pre seba najbližšia rodina a navzájom sa pekne dopĺňajú.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

To vážne zmákli dopoludnia prejsť z prístavu tých niekoľko stoviek kilometrov? Mať ich kone vo filme, Frodo tam mohol byť za dva dni. 🤣 Áno, stalo sa tam čosi, ale je to hlúpejšie a hlúpejšie.

Bullet Train (2022)

Mega preštylizovaná vtipná akčná jazda, ktorá ani na minútu nedá vydýchnuť. Pripomína to občas Tarantina, inokedy Ritchieho, avšak ten koniec a jeho zvraty boli pre mňa aj na tieto pomery trochu veľa. Pitt opäť supersympaťák.

Bez východiska (2022)

Slušná a napínavá krimi jednohubka. Všetci síce vieme, ako sa to musí skončiť, aj tu sa však nájde postupne zopár prekvapení.

Spolujízda (2019)

Zopár dobrých fórov, ktoré sa trochu stratia v záverečnej tretine pri povinnom odhaľovaním zloducha. Inak Nanjiani a Bautista sú fajn dvojka.

Drsňačky (2013)

Stupídna a nefunkčná akčná komédia, ktorá nemá jednu zapamätateľnú scénu. McCarthy ako drsná poliška z ghetta je jediná vec, ktorá je tu na smiech...alebo na plač.

Nabídka (2022) (seriál)

Po tých neskutočných patáliach som sa viackrát pristihol, že si hovorím "Panebože, oni ten film nenatočia!", takže ide o naozaj intenzívny zážitok s perfektnými hercami, ktorým kraľuje Ribisi ako skutočný "kmotr", avšak každá postava je skvelo napísaná a velmi sympatická. Nie všetky časti ma síce rovnako bavili, ale cítim, že je to taká premyslená pocta geniálnemu filmu, že si zaslúži maximálne hodnotenie.

Francouzská spojka (1971)

Slabšie než som čakal. Je to síce klasicky 70-tkovo drsné, kamera je na dnešné pomery moderne trasľavá, avšak som nečakal, že mi tam tak veľmi bude chýbať hudba. Nemá to skoro žiaden soundtrack! Dej sa posúva veľmi pomaly, ale má to dobrú nahaňačku, kde som naozaj tŕpol, pretože v takom filme neviete, či ich nenapadlo zraziť ženu s kočíkom, lebo je to proste realita.

Andor - Kassa (2022) (epizoda)

Pravdepodobne Disneyho pokus o SW Blade Runner, čo rozhodne nemôžem brať ako mínus. A pomalý rozjazd k niečomu väčšiemu...

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Tak Disney predsa len vie natočiť fantastické SW! Po predchádzajúcich dvoch pomalých častiach je toto ako blesk z jasného neba. Emócie, dej, akcia, postavy,... Dúfam, že to takto vydrží do konca.