• Western

Harakiri (1962)

Naprostá klasika - shlédnuto jedním dechem kdysi na druhém programu ve filmovém klubu. Dramatické čekání na bojovou scénu na konci je vygradované tragickým příběhem a cynismem a chladnokrevností samurajů. Paráda.

Vikingové (1999)

Četl jsem knihu, která není pohou fikcí, ale je sepsána na základě historického spisu Íbn Fanlána. Děj filmu se odehrává na základě skutečných událostí. Kniha - Pojídači mrtvých je skvělá, četl jsem jí a ne jednou. Film vcelku odpovídá, knihu nemůže zcela respektovat, protože to by naše společnost s křesťanským myšlením jaksi nevydýchala. Byl by to krvák s parádním pornem, protože vikingové nedobývali zrovna srdce dívek. Ve filmu se mi nejvíce líbí rozhovor o pohledu na sex. Co tvá žena ptá se Banderas vikinga ? Má žena není mrtvá a já jsem už dva roky na cestách a ona neví jestli se vůbec vrátím. Ó to je respekt k touhám člověka. Film má své klady i zápory, jediné co mi trochu vadí jsou ti američtí vikingové, naopak Čech coby velitel Bulvaj je parádnický. Dávám plné hodnocení a rád se k filmu občas vracím. Kdo ví něco o boji, o tom jaké je to držet meč a také něco o filosofii vikingů - o strachu ze smrti, ten v tom to potřebné najde.