• Western

Soví hrad (1999)

Jeden z top Ninja filmů.

Chuť čaje (2004)

Jedna báseň :) Pil jsem k tomu Fukamushi Senchu z prefektury Shizuoka a oboje nemělo chybu :)

Mlčení (2016)

Kdo četl knihu ví. Film je pěkný, leč né tak dobrý jaká byla očekávání. Jinak je oboje dosti zajímavá studie o manipulaci, o svědomí o egu a o hledání pravdy, reality a skutečnosti. Nosnou myšlenkou je proč bůh mlčí k utrpení a jestli k nám promlouvá, proč je neslyším. Ukazuje jaká je podstata křesťanství bez příkras.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Stokrát omleté a zas a znovu, jiný motiv, story průhledné jak norské jezero. Jen drobný rozdíl - Sean Penn umí opravdu hrát a to i drsňáka a vrahouna. Ovšem vidět to podruhé....asi ne.

Rikjú (1989)

Výborný a důstojný film, ovšem pouze pro znalce a pro ty kteří vědí kdo to byl Rikyu. Spoustu úchvatných dobových reálii a marná snaha vyjít se šíleným Hideyoshim a zachovat si důstojnost. Intriky které vedly ke smrti největšího z mistrů cha no yu.

Avengers: Infinity War (2018)

Výborné. Quill je nebo spíš byl sebestředný kokot ! Jinak by tu rukavičku asi sundali. Pokud to neberete vážně, hlavně tu mytologii okolo Thora, dredatej černej Heimdal je pořád divná figura, stejně jako asiatky v Asgardu, tak se pobavíte a i mozek se zaměstná :)

Happy End (1967)

Klenot - klobouk dolů.

Gravitace (2013)

Natočit to v 90 letech tak by to byl megahit, dnes velmi snadno zapomenutelné. Od začátku víte že to bude miliondvacátýprvní happy end. Nicméně jí fandíte, je sympatická a umřelo jí dítě, tak jí to přejete. A je vám líto Kowalskiho, možná ještě víc.